Навивачки групи во Македонија!

Член од
10 септември 2016
Мислења
7.728
Поени од реакции
13.913
Каде се играат баражите, мислам, на кој стадион во Скопје?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.728
Поени од реакции
13.913
КАВАДАРЦИ СЛАВИ ПОЗДРАВ ДО СИТЕ НГ МАКЕДОНСКИ ЛУДНИЦА!!!
Како и да е, убаво би било да се види атмосферата на Тиквеш-Слога и Тиквеш-Шкендија. Поздрав до Кавадарци.
Настрана од ривалството и омразата која ја иам кон Тиквеш(само на фудбалки план, ништо надвор од нормалата) заслужи Тиквеш да игра прва лига и честито нека им е.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
361
Поени од реакции
844
Уште Охрид да влезеше и ќе беше бомбона. Честито Тиквеш, наредна сезона ќе бидат хит. А убо би било наредна сезона дерби Пелистер-Тиквеш под рефлектори на Тумбе Кафе
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.495
Поени од реакции
16.583
Ќе им биде јако на таа една утакмица кога ќе се соберат, веројатно последно коло да прослават пак титула, затоа што нема кој друг да освои у оваа мизерна аматерска лига, и да јадат и пијат на сметка на клубот.

Навивачи биле тие... :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom