Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Site navivacki grupi treba da barame da se dozvoli organizirano gostuvanje nasekade niz mk bez razlika kakov e rezikot visok ili bez. posle se ke bide pointeresno
Aj procitaj pogore sto pisav!
Znaci preku soopstenie nie i komiti izlegovme uste pred mesec i nesto deka sem za da se vrati publikata i navivacite i neka ima protokoli kako na site drugi manifestacii kulturni politicki itn... Isto nie napravivme pritisok kaj nas vo klubot pokrenaa inicijativa preku zdruzenie na prvoligasi da se vrati del od publikata a go podrzaa samo Pelister , Struga i Borec od 12 kluba i za kraj mislam i na vrapcinjata mu e jasno se dodeka ne pomini barazot so Kosovo nema teoretski sanasi da se pusti publika a posle toa ako nema zgolemuvanje na ovaj kovid19 (korona) bi trebalo za brzo da pustat del od gledacite da ima protokoli kako i za se drugo

P. S. Inaku mozete vie site drugi da izvadite barem po edno soopstenie i kolku tolku da se slusni vidi po portali i tv ako ne nesto poveke

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Грешката е од печатницата, ги видовме дури ко ни стигнаја. Шалојте не се праени во МКД, така да немавме време да ја испрајме грешката пред прославата, ќе биди средено во текот на наредните недели. Давам чисто инфо шо е работата, да не испадни дека помалце знајме англиски од претходните генерации на Чкембари :D :D Дека не патиме од комплекс на ниска вредност доказ е то шо свесно ги објавивме на нашата фан страна. Поздрав :masa:
222222.jpg
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.225
Грешката е од печатницата, ги видовме дури ко ни стигнаја. Шалојте не се праени во МКД, така да немавме време да ја испрајме грешката пред прославата, ќе биди средено во текот на наредните недели. Давам чисто инфо шо е работата, да не испадни дека помалце знајме англиски од претходните генерации на Чкембари :D :D Дека не патиме од комплекс на ниска вредност доказ е то шо свесно ги објавивме на нашата фан страна. Поздрав :masa:
Прегледај го приврзокот 268549
Како во иста реченица успеа да ги ставиш,и комплекс од ниска вредност,и тоа што свесно сте го објавиле овој резил :D Како се резилиме,али барем се објавуваме,и добиваме на респект со тоа :D
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.308
Поени од реакции
22.593
Две музики свират чалгии,
една весела, друга таговна.
Прва за неа, пеат сватови,
друга за децата, жал за Комити
:ајнапиво::pijanco::ајнапиво::pijanco::ајнапиво::pijanco:



Ne sum po kafanskite... eve nesto poveselo... retro malku ama direkno i so posveta.

po vardarot,trupovi plovat,
komti ckembari kolat...
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Aj слики од Кожуф - Победа. Глефам низ портали интересни слики.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.947
Поени од реакции
17.699
Aj слики од Кожуф - Победа. Глефам низ портали интересни слики.
Тиквеш-Брегалница е тоа шо си видел на ултра тифо(ваљда таму беше) не знам зошто се пишани погрешни екипи.

Интересно дерби во втора исток, и лани беше многу интересно со полни стадиони и гостински навивачи, празник за македонскиот фудбал. Утакмицата се играше во Неготино.

FB_IMG_1601402623088.jpg
Лозари Кавадарци(Тиквеш)

FB_IMG_1601402588684.jpg

Ултра Банда/Фаланга Штип(Брегалница)
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Тиквеш-Брегалница е тоа шо си видел на ултра тифо(ваљда таму беше) не знам зошто се пишани погрешни екипи.

Интересно дерби во втора исток, и лани беше многу интересно со полни стадиони и гостински навивачи, празник за македонскиот фудбал. Утакмицата се играше во Неготино.

Прегледај го приврзокот 268602
Лозари Кавадарци(Тиквеш)

Прегледај го приврзокот 268603

Ултра Банда/Фаланга Штип(Брегалница)
Да во ултрас тифо видов добро изгледаат и двете страни. Порано паѓаше и по некое клипче од трибините по 5-10мин. Сега изгледа снапчат треба да отвориме па да видиме нешто. Сепак фала за сликите и поправката.

Поздрав
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.947
Поени од реакции
17.699
Да во ултрас тифо видов добро изгледаат и двете страни. Порано паѓаше и по некое клипче од трибините по 5-10мин. Сега изгледа снапчат треба да отвориме па да видиме нешто. Сепак фала за сликите и поправката.

Поздрав
Втора лига исток имало и има повеќе него ли прв лига. Минатата година дербито во Штип беше вистински спектакал, гостински навивачи 150+ , полн стадион, едноставно уживање за човек кој следи македонски фудбал. А имаше и клипови од тие навивања, ќе ти пратам утре ако не заборавам. Спортски поздрав.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.947
Поени од реакции
17.699
Како ќе влезат на теренот и не го прифаќаат овој турчакот кога навивачката група ви ја води управата и на некој начин сте едно исто?


Инаку во врска со ситуацијата не знам зошто го менуваат тренерот, кога ова му е прва сезона ако не грешам зошто до лани ви беше капитен, поготово пак за оној турчакот кој требаше затвор да лежи, кој видел нешто добро од Турчин тренер.
Автоматски споено мислење:

20201001_180926.jpg

Screenshot_20201001-180858_Facebook.jpg

Кои комплекси ја пукаат оваа група од Кавадарци, ај шо им гостуваа на некој начин дома(иако играа во Неготино, за УБ сепак ова е поголемо гостување него ли за Лозари) и не ги нападнаа, а овие лани им тепаа нивни членови по интернати, ама ова со смеењето не ми е јасно зошто го тераат, најредовни се во тоа. Имам некое позитивно мислење за нив затоа што младината им е активна како ретко кој друг град ама со вакви глупости и комплекси, со тие самовоздигнувања до небо а активизам само на дерби се закопуваат сами. Респект за УБ шо ја зголемува бројката од сезона во сезона иако не се прва лига.
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Како ќе влезат на теренот и не го прифаќаат овој турчакот кога навивачката група ви ја води управата и на некој начин сте едно исто?


Инаку во врска со ситуацијата не знам зошто го менуваат тренерот, кога ова му е прва сезона ако не грешам зошто до лани ви беше капитен, поготово пак за оној турчакот кој требаше затвор да лежи, кој видел нешто добро од Турчин тренер.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 268806

Прегледај го приврзокот 268807

Кои комплекси ја пукаат оваа група од Кавадарци, ај шо им гостуваа на некој начин дома(иако играа во Неготино, за УБ сепак ова е поголемо гостување него ли за Лозари) и не ги нападнаа, а овие лани им тепаа нивни членови по интернати, ама ова со смеењето не ми е јасно зошто го тераат, најредовни се во тоа. Имам некое позитивно мислење за нив затоа што младината им е активна како ретко кој друг град ама со вакви глупости и комплекси, со тие самовоздигнувања до небо а активизам само на дерби се закопуваат сами. Респект за УБ шо ја зголемува бројката од сезона во сезона иако не се прва лига.
Гледаш то шо сакаш да гледаш и не замараш тука со глупости,види и на лозари слика или на чкембари ќе се увериш дека тие глувците од штип истото го прат,и не клавај глупости тука,од една страна не си компетентен од друга страна глуп испаѓаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom