Навивачки групи во Македонија!

Член од
11 декември 2013
Мислења
859
Поени од реакции
828
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.525
Поени од реакции
1.236
Хихихихи...после молкот, сега ќе почне вториот бран...релативизација на срамот!
Третиот бран, комитите биле хероји :pos:
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
859
Поени од реакции
828
Хихихихи...после молкот, сега ќе почне вториот бран...релативизација на срамот!
Третиот бран, комитите биле хероји :pos:
Другар јас сум далеку од Комити, само споделив вест. Но ако ова е вистина, тогаш на дело се покажува репресијата на Комити пред се на Македонците. Да се повлечеш и да не направиш инцидент, а да те приведат е еднакво на апокалипса. За разлика од свадбарите кои застанаа да се пресметаат снимаат видеа како се против омраза и насилство.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.616
Поени од реакции
9.264
Другар јас сум далеку од Комити, само споделив вест. Но ако ова е вистина, тогаш на дело се покажува репресијата на Комити пред се на Македонците. Да се повлечеш и да не направиш инцидент, а да те приведат е еднакво на апокалипса. За разлика од свадбарите кои застанаа да се пресметаат снимаат видеа како се против омраза и насилство.
Privedeni se zaradi govor na omraza vo kor i publicno mesto a ne poradi toa se usraa i se povlekoa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
859
Поени од реакции
828
Privedeni se zaradi govor na omraza vo kor i publicno mesto a ne poradi toa se usraa i se povlekoa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Од кога постои таков закон? Говор на омраза е секоја навивачка песна ако така гледаме? Говор на омраза има само јавна личност или личност што обавува државна функција. Јас комшијата ако го опцујам говор на омраза ли е?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.616
Поени од реакции
9.264
Од кога постои таков закон? Говор на омраза е секоја навивачка песна ако така гледаме? Говор на омраза има само јавна личност или личност што обавува државна функција. Јас комшијата ако го опцујам говор на омраза ли е?
Zavisi koj ti e komsija. Ako ti e ovoj so motorot, ke naebes dva pati lol


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
629
Поени од реакции
605
Нешто ептен им се намерачени на Комити.Ретардот пред некој ден пиша,цела влада имале седница за скандирањето по Центар,па сега се случува ова во Ѓорѓе (чиста среќа што не возвратиле,затвор ќе лежеа),па сега почнаа новинарите да спинуваат како се спремаат меѓуетнички тензии(Борјан).До 8 октомври утакмицата со Косово,или на денот на утакмицата сметам дека уште многу дечки ќе го јадат.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.525
Поени од реакции
1.236
Другар јас сум далеку од Комити, само споделив вест. Но ако ова е вистина, тогаш на дело се покажува репресијата на Комити пред се на Македонците. Да се повлечеш и да не направиш инцидент, а да те приведат е еднакво на апокалипса. За разлика од свадбарите кои застанаа да се пресметаат снимаат видеа како се против омраза и насилство.
Знам дека си со штрковите (бтв сум имал дома еден плав дуксер Фамили аеродром :) - не е трофеј ), ама за веста воопшто кажувам...филмови , Џелал Ајети, тортура, па сега после некое време можат и да се прогласат херои...за мене , вакви скандирања , веднаш казни, од било која страна да се. Навивачка група , нека се занимава со својот клуб, ич нејчам да чујам дека тоа е дел од субкултура, навивачки свет, итн...
 
Член од
1 април 2013
Мислења
101
Поени од реакции
82
Ok sme decki, slucajot e resen, komiti na svojata oficialna strana izreagiraa (citaj uste ednas IZREAGIRAA). Toa e edinstvenata reakcija koja ja praat posle napadite vrz niv.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.011
Поени од реакции
9.731
Им пораснаа мудата на старците шо последен пат биле на градски со Зенит, као да децава се навивачи со 10 годишно искуство, лаат по социјалните мрежи а никаде ги нема, стадионот празен.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
688
Поени од реакции
1.179
from i vie znaete koj vladee no ne priznavate to i vie znaete koj vladee a sega priznavate !Прегледај го приврзокот 267371Прегледај го приврзокот 267371
Кој владее? Тој со моторот? Тие што извадиле пиштоли? Младоженецот?
Дали стварно ова го сметата за навивачка победа на шверцери?
Дали ако рандом човек при случајна расправија истепа шипптар треба да слават Комити како нивна победа?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
90
Поени од реакции
59
Кој владее? Тој со моторот? Тие што извадиле пиштоли? Младоженецот?
Дали стварно ова го сметата за навивачка победа на шверцери?
Дали ако рандом човек при случајна расправија истепа шипптар треба да слават Комити како нивна победа?
ne go smetame pobeda za shvercerat , shvercerat ve pobeduvat sekoj den zatoa kaj nas ne smetame veke pobedi no sekojdnevni prikazni
sve sto zboruvame e deka izleze vaseto vistinsko lice , eve vaka sekogas ste praile i idete doma pisuvate tuka na forumot gluposti bla bla , neznam dali moze da bidete po ponizeni veke i sam svativte i vasite “vodzi” samo kazuvat deka nekolku godini imate porazi na sekoe pole
1987 ziva bruka
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
859
Поени од реакции
828
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.289
Поени од реакции
3.499
Сам кажуваш дека ги тепале оние што им се рамноправни, и тоа е така. Немаат сите муда како тебе и твоите генерации, ако тргнеа да се тепаат ќе ги згазеа, нели гледаш која генерација се овие и колку беа а и кои се, со шо се занимаваат, шо мислиш шо работи оној со моторот? Ова е само лекција за тие деца да знаат каде и што треба, шо мислиш овие од другата страна ќе имаат муда да викнат нешто?
Што рбаоти?, што е важно...? брате ако мислиш да се курчиш ке треба пред да го направиш тоа да си спремен на се и па и ќотек да јадеш, а не овие као пички паљба фатија, ова е срам што не ги пере никако.
 
На врв Bottom