Навивачки групи во Македонија!

LP1519

Blut und Ehre
Член од
2 февруари 2012
Мислења
354
Поени од реакции
263
Много неук народ има приступ на компјутер д'нска.
Минус не е на тија деца што су сакале да покажев дека е њина населба и не су шипови добродојдени, него на тија што су ги организирале тија деца и им кажале дека су група. Што су им дале име Комити...
Свој збор се чува и брани, своја песма исто, а не да рипаш како првооделенац и поеш.. ако веќ су сакале да направив нешто, прави се акција а не оркестар скакавци.
Брука не видена за “групу'', т.е за људи кои гу водив групу што су дозволиле овој да се деси.
На интернет се чита све и свашта ама на улицу се калемиш.

За овакв срам се еде ќутек и мава од групу.. у здраву групу. А у овуј ситуацију се тепав и протеруев водежи људи на трибину, сс бруку не се живи и јутре да искочиш како ништо да не е било.

Срамно туј е што смо ми македончиња продадена нација... групе јаки ни ги распаднасва партие (држава)
Сакав да ги контролисрав навивачи и свак здрав се трза на страну.

Верују дека имамо много капацитет кој е угушен (на ниво на државу). Народ се одселуе за боље сутра, политичари га продавав македонско за фотеље, сечени доминирав иако су доста малко....
Жално.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
688
Поени од реакции
1.179
Жал ми е само што не ги рашлака тој со моторот,да ти ебам децата од мочка правени.Што кур се силиш и пееш ако немаш муда да направиш нешто,ова не е пораз на групата,ова е пораз на македонската младина.И фала богу што избегаа,ако направеа нешто Комити ќе беа угасени засекогаш.Распнати од медиумите,од политичарите и од цел народ како тоа Комити тепале жени и деца на албанска свадба.А шверцери после онолку ќотег на вашата младина на последниве неколку дербиња и тоа баш од овие деца на снимката,немате право на збор...
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
859
Поени од реакции
828
Жал ми е само што не ги рашлака тој со моторот,да ти ебам децата од мочка правени.Што кур се силиш и пееш ако немаш муда да направиш нешто,ова не е пораз на групата,ова е пораз на македонската младина.И фала богу што избегаа,ако направеа нешто Комити ќе беа угасени засекогаш.Распнати од медиумите,од политичарите и од цел народ како тоа Комити тепале жени и деца на албанска свадба.А шверцери после онолку ќотег на вашата младина на последниве неколку дербиња и тоа баш од овие деца на снимката,немате право на збор...
Ако овие децава ги тепале децата од шверцери, тогаш нека иде све во курац, и мак и тифо :)))
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.011
Поени од реакции
9.731
Жал ми е само што не ги рашлака тој со моторот,да ти ебам децата од мочка правени.Што кур се силиш и пееш ако немаш муда да направиш нешто,ова не е пораз на групата,ова е пораз на македонската младина.И фала богу што избегаа,ако направеа нешто Комити ќе беа угасени засекогаш.Распнати од медиумите,од политичарите и од цел народ како тоа Комити тепале жени и деца на албанска свадба.А шверцери после онолку ќотег на вашата младина на последниве неколку дербиња и тоа баш од овие деца на снимката,немате право на збор...
Сам кажуваш дека ги тепале оние што им се рамноправни, и тоа е така. Немаат сите муда како тебе и твоите генерации, ако тргнеа да се тепаат ќе ги згазеа, нели гледаш која генерација се овие и колку беа а и кои се, со шо се занимаваат, шо мислиш шо работи оној со моторот? Ова е само лекција за тие деца да знаат каде и што треба, шо мислиш овие од другата страна ќе имаат муда да викнат нешто?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.739
Поени од реакции
45.785
Никад не ми било јасно што точно ние добиваме со такви навреди кон Албанците?
Што добиваме со тоа што им викаме вака или онака, штотијазнам - племе, шптари и сл.?

Еве на пример, никој не реагира, ни полиција, ни никој, ете дозволено им е така да викаат. И кој е ќарот? Што конкретно постигнале со тие навреди, освен поголема сплотеност кај Албанците?
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.739
Поени од реакции
45.785
– Се повикуваат на разговор, идентификувани се 16 лица. МВР има нулта толеранција за вакви случаи, рече глчасноговорникот Сузана Праниќ Талевска пред медиумите.

:lolzz:
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
90
Поени од реакции
59
hh
Жал ми е само што не ги рашлака тој со моторот,да ти ебам децата од мочка правени.Што кур се силиш и пееш ако немаш муда да направиш нешто,ова не е пораз на групата,ова е пораз на македонската младина.И фала богу што избегаа,ако направеа нешто Комити ќе беа угасени засекогаш.Распнати од медиумите,од политичарите и од цел народ како тоа Комити тепале жени и деца на албанска свадба.А шверцери после онолку ќотег на вашата младина на последниве неколку дербиња и тоа баш од овие деца на снимката,немате право на збор...
kakov koteg be druze na si u greska ili sonuvate ,ne tropaj gluposti ili ste tepale nevini luge ili ste se tepale megusebe :D
od ovie na snimka cekas deka ke tepat nekogo? i daj ne dezinformirajte ako si tepal nekoj nevin covek so trenira po kej ne znaci deka ste gi tepale tie sto vladaat u gradot !
ako tie sto begaa u snimka ke tepat nekoj ja glava secam , a isti kur se site ko mladinata ko starite samo laete po tastaturi vo ulici neznaete kaj da begate
 
Член од
25 март 2020
Мислења
5
Поени од реакции
5
Жал ми е само што не ги рашлака тој со моторот,да ти ебам децата од мочка правени.Што кур се силиш и пееш ако немаш муда да направиш нешто,ова не е пораз на групата,ова е пораз на македонската младина.И фала богу што избегаа,ако направеа нешто Комити ќе беа угасени засекогаш.Распнати од медиумите,од политичарите и од цел народ како тоа Комити тепале жени и деца на албанска свадба.А шверцери после онолку ќотег на вашата младина на последниве неколку дербиња и тоа баш од овие деца на снимката,немате право на збор...
[/QUOTE]

Nisto ne ste tepale nikogas vasata mladina na sekoj kjos od Skopje jade kjotek i bega toa vie dobro go znate, ama ako lazete se sebesi i ovie u kajgana...

Posle ova video nikoj nema da ve svati seriozno, mng loso se posramotivte so toa video dojde i vasiot kraj jas ne znam kako ke se sretnete u tribina so koe lice ke navivate koga i samite sebesi se dokazavte deka ste picki :pos::pos:

Begaj begaj idaat svadbarii :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.539
Поени од реакции
786
Еве ја мајка Тереза :)
 
На врв Bottom