Навивачки групи во Македонија!

Член од
12 март 2009
Мислења
11.616
Поени од реакции
9.264
Еј, видеово го потпишале “Комити вс Албанци” :)

А нусињата тука биле спремни за свадба :)

Замислете, децава да беа малце појачани и да отвореа некоја шипурка како паштета...

Како ќе плачеа по телевиции и по политички партии дека тоа биле жени и деца :)
Башка на видео имаат жени и деца:)

Ќе имаа писма до стразбур :)
Razlikata e sto ti zamisluvas a videoto e realnost


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
90
Поени од реакции
59
Што има да се праи муабет со група што нема една фрка со ЕБР.

Нема еден дуел со жандари на трибина.
Ајде поставете видео кај што имате барем една фрка со АСАВ.

Платеници на Дуи, на прослаба на група има поише членови на ДУИ отколку навивачи.
so kakvi gluposti se zamaras :vozbud: vie najgolemite huligani u balkan ste bidejki imate frka so ebr , abe dosta veke so tie filmovi nie taka nie vaka detski prikazni idi kazimu na nekoj dete .So mislis ti lugevo ne znat koj kade vladee?lugeto nemat oci nemat usi? abe ste go jadele na debelo unisteni ste veke do kraj i vie go znaete toa .da bevte tolku majcini ke se digavte na noze za Sazdo.Golemi muskuli imate po usta, i ne znam koj ide da pee protiv sekerinska dodeka ima intervju , da ne ve prati Micko za eden hamburger?
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
82
Поени од реакции
196
Прво испаднаја сељаци на улица виделе иптарско знаме како нешто ново да е луѓе си прат свадба па ај ќе пцуеме онака без причина и без цел,второ испаднаја пичина. Треба шамари да летат. А шпоној шо скокате тука, никој не ви се плаши глувци едни. Да го ебам и зетот и невестата.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
929
Поени од реакции
703
Razlikata e sto ti zamisluvas a videoto e realnost


Sent from my iPhone using Tapatalk

Реалност е друже, нема збор за тоа.
Се согласувам.

Сам, учесниците на истото, тие со моторите и колите, девојчињата, останатие Шверцери ли се, Балисти ли се ?
Или оние Плисат од Приштина се ?

Која старосна граница се?
Колку на колку е фрката ?
Автоматски споено мислење:

so kakvi gluposti se zamaras :vozbud: vie najgolemite huligani u balkan ste bidejki imate frka so ebr , abe dosta veke so tie filmovi nie taka nie vaka detski prikazni idi kazimu na nekoj dete .So mislis ti lugevo ne znat koj kade vladee?lugeto nemat oci nemat usi? abe ste go jadele na debelo unisteni ste veke do kraj i vie go znaete toa .da bevte tolku majcini ke se digavte na noze za Sazdo.Golemi muskuli imate po usta, i ne znam koj ide da pee protiv sekerinska dodeka ima intervju , da ne ve prati Micko za eden hamburger?
Каков Мицко бе друже, сме докажале дека не сме партиски, може за тоа сме пателе , сме имале проблеми од сите страни, ама партиски потрчковци не сме.

Саздо беше убиен 3 на 1.
Тука нема коментар за фер и ултрас битка така?

За битки што може сте ги добиле кога сте биле 3 на1 или 30 на 10 ги рачунаш на рамноправни ?

Напаѓате само ако сте 3 пати поише ?

Друже , тоа е далеку од навивачко движење.
Ти викаш нешто владеење, мислам дека мешаш политички партии, мафијашки групи такви работи.


Иначе, децава од денеска се криви и требало да јадат ќутек.
Штета што не јаделе ќутек, пошто ова е за ќутек.
Се слагам дека немало што да се палат по свадбари и албански знамиња кога нема ништо од навивачки аспект.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
11.616
Поени од реакции
9.264
Реалност е друже, нема збор за тоа.
Се согласувам.

Сам, учесниците на истото, тие со моторите и колите, девојчињата, останатие Шверцери ли се, Балисти ли се ?
Или оние Плисат од Приштина се ?

Која старосна граница се?
Колку на колку е фрката ?
Da bea so obelezja od nekoja navivacka grupa sramot ke bese pomal
Vaka se sobrala navivacka grupa i pcue i go vitka opasot i bega od random gragani na proaganje, ova ti e duplo pogolem sram

Kolku na kolku i takvi matematiki naprajte na sleden sobir so “decava”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
929
Поени од реакции
703
Da bea so obelezja od nekoja navivacka grupa sramot ke bese pomal
Vaka se sobrala navivacka grupa i pcue i go vitka opasot i bega od random gragani na proaganje, ova ti e duplo pogolem sram

Kolku na kolku i takvi matematiki naprajte na sleden sobir so “decava”


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ја се слагам дека тоа е глупости, нема што навивачи да се пцујат со свадбари.

Башка, ако више пцуеш треба да имаш муда до крај.

Него друга димензија доби све, сеа ќе испадне и дека свадбава е цела со членови навивачи Албанци. :)
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
442
Поени од реакции
623
За Комити како група, не сметам дека е ова некој пораз. Ама за вашата младина ова е една голема 0.
Тик ток инстаграм генерации дојдоја на ред :)
Во споредба 2010 шо младина имаше на трибини, и кај Комити, и секаде со ова денес нема споредба.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.011
Поени од реакции
9.730
За Комити како група, не сметам дека е ова некој пораз. Ама за вашата младина ова е една голема 0.
Тик ток инстаграм генерации дојдоја на ред :)
Во споредба 2010 шо младина имаше на трибини, и кај Комити, и секаде со ова денес нема споредба.
Младината е иста кај сите и кај нив е истата споредба, овие што застанаа со колите беа едно 10 до 15 години постари од нив.
 
Член од
25 март 2020
Мислења
5
Поени од реакции
5
Прво испаднаја сељаци на улица виделе иптарско знаме како нешто ново да е луѓе си прат свадба па ај ќе пцуеме онака без причина и без цел,второ испаднаја пичина. Треба шамари да летат. А шпоној шо скокате тука, никој не ви се плаши глувци едни. Да го ебам и зетот и невестата.
Tastatura tepaci ete tuka vikas demek ne se plasite a nadvor begate kako Linguri hahahaha...
 
Член од
8 август 2013
Мислења
375
Поени од реакции
153
Минатиот викенд ви се собират сред Центар, ви шетаат низ плоштад, никаде ве нема, ве тепаат каде стигнат, лани после утакмица ви земаа мајци, шалови и сеа пишувате тука како им се собрале свадбари кои може да се криминалци, дилери, некој чопор од Грчец. Не требало да ве провоцираат, ама нема кои да им каже на тие деца, се е дива лига не се почитуваат ни старите ни ништо, тоа е единствена наша манаа како народ за разлика од кај вас ама не ни иде паметот, наместо да се бојкотира и утакмици и се и да има само протести на сите македонски навивачки групи, ние си глумиме сцена и се пцуеме меѓусебе, Аеродром, Карпош, Битола, се делиме како да сме 91.

Да ви ги ебам свадбите со орли низ македонски населби, последни да ви бидат.
Imash video ? :D
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.525
Поени од реакции
1.236
Можам да го замислам следниот слоган на трибина (кога ќе се отварат трибините):
..."Бегајте...идат свадбари"... :pos:
 
На врв Bottom