Навивачки групи во Македонија!

LP1519

Blut und Ehre
Член од
2 февруари 2012
Мислења
347
Поени од реакции
249
Куманово и Аеродром уште се заглавени у Ране филмот, затоа се наркоси :D
Овој се вика.. “слушна а не виде“

К'д бесмо активни како група, друга прича беше.. тој га сви знаев. А иначе аеродромци бесва 1 у Ск и поим за вас. Имате ви име, имате га цел град... а уствари немате ништо. Политички гарнитуре како се мењав такој сви гу контролирав трибину.. за жал.

@dembel123 Немам поима.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
615
Поени од реакции
491
Овој се вика.. “слушна а не виде“

К'д бесмо активни како група, друга прича беше.. тој га сви знаев. А иначе аеродромци бесва 1 у Ск и поим за вас. Имате ви име, имате га цел град... а уствари немате ништо. Политички гарнитуре како се мењав такој сви гу контролирав трибину.. за жал.

@dembel123 Немам поима.
Боже какви глупости тресете вие групи со по 2-3 години навивање,Да точно е ФА беа некакво освежување на сцената и држеа некој стандарди,ради тој што ги крена и ради тој што пропаднаа,Да Кумани беа некакво освежување неколку гостувања и добри навивања,и каде заминаа ? Џабе тропате по тастатурата Комити се единствени што опстанаа во сите можни политички власти и не прекинаа да навиваат дали со 10 дали со 1000 души,никој ни бил поим за нив,ни ќе биде.Од нив се сите групи во Скопје создадени.Лошото водење на групата само избрка голем дел на луѓе низ годините,што денес би придонеле многу.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.123
Поени од реакции
47.835
Да се одбележи потврдата на затворската казна за еден од најголемите гробари на македонските групи, екс министерката Гордана Јанкуловска.

Две песни произлегоа за нејзе во минатава декада. Едната измислена „на нога“ откако по натпреварот Вардар - Копенхаген бевме држени со часови на Кале и не пуштаа во групи по 3-4ца, одејќи меѓу кородон од полицајци од салата до ЗОО. Ко ќе се присетам сега, какво лудило и репресија биле тие. Натпреварот беше веднаш по настаните на Кале.

Втората излезе во наплив по појавата на бомбите, презентирана во Кратово. Затворени во автобуси, не не пуштаат да излеземе. Од внатре ечи Јанкуловска Гордааааана, одамна ја меркаааааам,... :icon_mrgr:
Утакмицата ја гледавме од надвор :icon_mrgr:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.340
Поени од реакции
8.111
Да се одбележи потврдата на затворската казна за еден од најголемите гробари на македонските групи, екс министерката Гордана Јанкуловска.

Две песни произлегоа за нејзе во минатава декада. Едната измислена „на нога“ откако по натпреварот Вардар - Копенхаген бевме држени со часови на Кале и не пуштаа во групи по 3-4ца, одејќи меѓу кородон од полицајци од салата до ЗОО. Ко ќе се присетам сега, какво лудило и репресија биле тие. Натпреварот беше веднаш по настаните на Кале.

Втората излезе во наплив по појавата на бомбите, презентирана во Кратово. Затворени во автобуси, не не пуштаат да излеземе. Од внатре ечи Јанкуловска Гордааааана, одамна ја меркаааааам,... :icon_mrgr:
Утакмицата ја гледавме од надвор :icon_mrgr:
Леле стварно од Кале до Зоолошка идевме, на секој метар ЕБР, и од Зоолошка сите по Илинденска накај Рекорд. :pos:

Логика нула.
 
На врв Bottom