Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Арачиновски пост на место. Свака част.
Па ако знаеш дека Делије јадранска лига не навиваат, а ти уште се курчиш дека си напаѓал симпатизери онда што е тој, инаку баш ме чуди каде напаѓал дотичниов каде јас секоја утакмица на Звезда во Скопје ја изпратив и со МЗТ и со оние од Карпош.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Па ако знаеш дека Делије јадранска лига не навиваат, а ти уште се курчиш дека си напаѓал симпатизери онда што е тој, инаку баш ме чуди каде напаѓал дотичниов каде јас секоја утакмица на Звезда во Скопје ја изпратив и со МЗТ и со оние од Карпош.
Луѓе со реквизити на Делије, дали се навивачи или симпатизери не е важно. Со самото тоа што носиш реквизит од навивачка група се декларираш како дел од истата. Ние си зимаме реквизити, а ќе зимаме и во иднина, ти продолжи си се да се чудиш.
Иначе целта на пишаното не беа мал број луѓе со криза на идентитет или дичење, туку пасивноста на FA на секое поле додека беа во бојкот.
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Луѓе со реквизити на Делије, дали се навивачи или симпатизери не е важно. Со самото тоа што носиш реквизит од навивачка група се декларираш како дел од истата. Ние си зимаме реквизити, а ќе зимаме и во иднина, ти продолжи си се да се чудиш.
Како бее не е важно, мислиш си земал маица делије север на некое дете што се продава на бит пазар и си направил навијачки подвиг, стварно свака час... инаку стварно не ми е јасно кај сте напаѓале еве секоја утакмица јас лично ја испратив, дури една утакмица имаше наајава дека ке имаа некои напади од аеродромците па се појави околу сала цела екипа на КУЦЗ и не се случи ама буквално ништо.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Свака част си напаѓал стари луѓе во дресови, жени и деца... дај медаља за детево.
Лани кд играсва Вардар и Металург ми соблачасмо симпатизери на Вардара.
Навијачки или не?
На тој гледамо сасвим ок, зашто га мрзимо тј клуб и на симпатизери од наш град им ''укажуесмо на грешке'' иначе да ми не постоимо како група, ама туј смо и знаемо што смо.
Јутре да има ист евент, исто ке реагирамо.
 
Член од
31 март 2011
Мислења
43
Поени од реакции
199
Лани кд играсва Вардар и Металург ми соблачасмо симпатизери на Вардара.
Навијачки или не?
На тој гледамо сасвим ок, зашто га мрзимо тј клуб и на симпатизери од наш град им ''укажуесмо на грешке'' иначе да ми не постоимо како група, ама туј смо и знаемо што смо.
Јутре да има ист евент, исто ке реагирамо.
Ако мислиш на двајцата мангупи со кумани тетоважа на нога напраени со амфац што земаа дрес од петле на Вардар родено 2008ма отидено на гости кај другарче што тренираат заедно во Вардар фудбал пиши ми друже...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Лани кд играсва Вардар и Металург ми соблачасмо симпатизери на Вардара.
Навијачки или не?
На тој гледамо сасвим ок, зашто га мрзимо тј клуб и на симпатизери од наш град им ''укажуесмо на грешке'' иначе да ми не постоимо како група, ама туј смо и знаемо што смо.
Јутре да има ист евент, исто ке реагирамо.
Мене ми е тој несфатљиво да малтретирам људи што не су у тј филм или па још пострашно да малтретирам некога што неможе да врати, муда се покажуев на тија што може да одговорив, а не на деца и старци...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Мене ми е тој несфатљиво да малтретирам људи што не су у тј филм или па још пострашно да малтретирам некога што неможе да врати, муда се покажуев на тија што може да одговорив, а не на деца и старци...
Ретко кога се согласувам со тебе :D
Единствено за навивачи на Слога немам никакво возрасно ограничување :D
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.006
Поени од реакции
1.902
Ретко кога се согласувам со тебе :D
Единствено за навивачи на Слога немам никакво возрасно ограничување :D
Тоа значи дека сакаш да ги малтретираш и 10-годишните деца што навиваат за Шкупи?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Тоа значи дека сакаш да ги малтретираш и 10-годишните деца што навиваат за Шкупи?
Не на Шкупи, али на Шкендија имаше една снимка (и сеуште гарант ја има), кај што десетгодишно дете, пееше, едно 45 минути без престан Уби, уби, каура, во круг.
Велам, дека најверојатно би се нашол некој, кој би го малтретирал тоа дете.
Добро, тоа беше одамна и веќе не е дете.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.006
Поени од реакции
1.902
Не на Шкупи, али на Шкендија имаше една снимка (и сеуште гарант ја има), кај што десетгодишно дете, пееше, едно 45 минути без престан Уби, уби, каура, во круг.
Велам, дека најверојатно би се нашол некој, кој би го малтретирал тоа дете.
Добро, тоа беше одамна и веќе не е дете.
Што е бе, ти ја затвориле темата за соживот...сиротиња :(.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Што е бе, ти ја затвориле темата за соживот...сиротиња :(.
ти да не си тоа детето тогаш што пееше без престан Уби уби Каура?
сега си пораснат и полесно можеш да ја артикулираш омразата кон каурите

Верувам дека ја знаеш снимката, беше и тука постувана.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.006
Поени од реакции
1.902
ти да не си тоа детето тогаш што пееше без престан Уби уби Каура?
сега си пораснат и полесно можеш да ја артикулираш омразата кон каурите

Верувам дека ја знаеш снимката, беше и тука постувана.
Снимката не ја знам, ама го знам оригиналот...ама тоа е тема за навивачи на подрачјата на ЕКС ЈУ...омилените твои србенди! Другите се копии!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Снимката не ја знам, ама го знам оригиналот...ама тоа е тема за навивачи на подрачјата на ЕКС ЈУ...омилените твои србенди! Другите се копии!
Секако дека ја знаеш и ти и другите навивачи на Шкендија, беше постувана тука и коментирана доста, иако одамна. Од утакмица против Вардар.
Едноставно, детето не земаше ниту здив, во еден глас цели 45 минути. Што ти се идеали.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom