Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
Шо е ова почнавте и лајк да си мавате уште малку и коалиција ќе напрајте
Абе павтар миравцивосрцето 90% од македонците во Скопје немате ојдено во старата чаршија бит пазар или на пластичарска а не пак Чаир па уште на празен стадион дај не се брукајте па уште плукате
А ти коцкар мадиња за бубрези продавај пред зграда вие сте дошле пошле како викаат ебаш а не се пофалиш исто како да не си ебал признајте си ја и пронајдете грешката не паѓајте не нивото како овие лепешкарите

P. S. Јас ќе речам ние сме криви не се овие сите шо јадат по фб и форуми абе го најде го фате еби го да има за шо после да збораат вака немојте македонци сме ова она море сиктер сите и скопјани и охриѓани итн...

P. P. S. Коцкар ви иди денот кога ќе ве здрвиме на Чаир не сме ние како млечните вие со нож и ни со нож вие со пиштол и ние со пиштол ќе ви се одмаздиме за знамињата!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.033
Поени од реакции
23.996
Шо е ова почнавте и лајк да си мавате уште малку и коалиција ќе напрајте
Абе павтар миравцивосрцето 90% од македонците во Скопје немате ојдено во старата чаршија бит пазар или на пластичарска а не пак Чаир па уште на празен стадион дај не се брукајте па уште плукате
А ти коцкар мадиња за бубрези продавај пред зграда вие сте дошле пошле како викаат ебаш а не се пофалиш исто како да не си ебал признајте си ја и пронајдете грешката не паѓајте не нивото како овие лепешкарите

P. S. Јас ќе речам ние сме криви не се овие сите шо јадат по фб и форуми абе го најде го фате еби го да има за шо после да збораат вака немојте македонци сме ова она море сиктер сите и скопјани и охриѓани итн...

P. P. S. Коцкар ви иди денот кога ќе ве здрвиме на Чаир не сме ние како млечните вие со нож и ни со нож вие со пиштол и ние со пиштол ќе ви се одмаздиме за знамињата!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

ve kolea, kurovi vi secea i u usta vi gi pikaa pa si rucavte so niv. aj tishina sega
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
ve kolea, kurovi vi secea i u usta vi gi pikaa pa si rucavte so niv. aj tishina sega
Нас не колеја вие избегавте сите болни бевте како пички се криевте и тогаш и сега!
И сто пати ако кажиш една иста лага ќе стани вистина од управа до навивачи има разлика кенгур ние со никој немаме седено а најмалку со нив или пк со кучињата да играме фудбал!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.893
Поени од реакции
14.351
Горане во чаир 4 пати сум бил на утакмица. Голем кур, сум влегол ќутенката, така и сум си отишол. Ниту е ултрас, ниту е особено храбро. Се знае што е гостовање. Стикер или тетоважа, секој секаде може да слика.
Искрено жал ми е за тебе, на 40 години се палиш на форум заради тоа што некој влегол скришно на стадион и ќутел цела утакмица.

Одамна не сум член на комити и моментално ја презирам групата ама никој не може на нив да им збори за гостувања на небезбедни и недозволени локации. Повеќе (не)успешни обиди за гостување имало во тетово, гостивар, куманово кога шкендија играше таму. Не знам што бладаш со сликичкава од тетоважата.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
Горане во чаир 4 пати сум бил на утакмица. Голем кур, сум влегол ќутенката, така и сум си отишол. Ниту е ултрас, ниту е особено храбро. Се знае што е гостовање. Стикер или тетоважа, секој секаде може да слика.
Искрено жал ми е за тебе, на 40 години се палиш на форум заради тоа што некој влегол скришно на стадион и ќутел цела утакмица.

Одамна не сум член на комити и моментално ја презирам групата ама никој не може на нив да им збори за гостувања на небезбедни и недозволени локации. Повеќе (не)успешни обиди за гостување имало во тетово, гостивар, куманово кога шкендија играше таму. Не знам што бладаш со сликичкава од тетоважата.
Ја презираш сопствената група а коментираш тука не знам шо да ти речам освен дека пола Скопје го дадовте сега на ред е и другата половина
Реков приказни сказни за деца сега колку сакаш сте биле не сте се сликале па на нашиот црвен тепих му дале од управата можи и полициска легитимација имал шо ќе слушниме уште дно дна
Дека сте тргнале ненајавено е факт ама исто е факт дека никаде не влеговте и не успеавте како и факт е дека тоа е во минато свршено време сега не постоите после турнирот во Струга да ти кажам оти ги презираш и не си запознает

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.033
Поени од реакции
23.996
Нас не колеја вие избегавте сите болни бевте како пички се криевте и тогаш и сега!
И сто пати ако кажиш една иста лага ќе стани вистина од управа до навивачи има разлика кенгур ние со никој немаме седено а најмалку со нив или пк со кучињата да играме фудбал!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

edinsveniot osuden od hag za 2001va e nas vodza. sto i kako nie pravevme ti nikad nema ni da znaes.

za vasite znaeme.

vidovme i kako potoa si rucavte so niv. dzabe se pravdas sega.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.893
Поени од реакции
14.351
Сликање на фб не е ултрас горане. Ајде терај сега, штета нема веќе навијачки фб страни, иначе цел ден ќе се пцуеше со 8 одделенци.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
edinsveniot osuden od hag za 2001va e nas vodza. sto i kako nie pravevme ti nikad nema ni da znaes.

za vasite znaeme.

vidovme i kako potoa si rucavte so niv. dzabe se pravdas sega.
Се се ама за овај не ме гибај можи за друго да си префрламе ама немој за 2001 да ми прајш филмој оти бев видов кој сте шо сте и колку не вредите со чест на исклучоците
А за тебе со гла гарантирам дека само пари беревте и некој писма имате пишано пари праќано да ви избегаат роднините а за тој т.н. воџа страмота е да го спомниш тука јас да сум нема да го кажувам тој партиско потрчко

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
Сликање на фб не е ултрас горане. Ајде терај сега, штета нема веќе навијачки фб страни, иначе цел ден ќе се пцуеше со 8 одделенци.
А за шо да се пцујам со ваши осмоделенци само тоа не ми е јасно вас повеќе ви смета од колку на коцкарите бог да чува сте со овие БТ комплекси

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.033
Поени од реакции
23.996
Се се ама за овај не ме гибај можи за друго да си префрламе ама немој за 2001 да ми прајш филмој оти бев видов кој сте шо сте и колку не вредите со чест на исклучоците
А за тебе со гла гарантирам дека само пари беревте и некој писма имате пишано пари праќано да ви избегаат роднините а за тој т.н. воџа страмота е да го спомниш тука јас да сум нема да го кажувам тој партиско потрчко

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

ti pravis filmovi jas samo gi pisuvam faktite.

ve iskasapija, taka? DA

si rucavte so niv, taka? DA

Johan go osudija, taka? DA

Prikaski na drug raskazuvaj.
Автоматски споено мислење:

А за шо да се пцујам со ваши осмоделенци само тоа не ми е јасно вас повеќе ви смета од колку на коцкарите бог да чува сте со овие БТ комплекси

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
ne ni smeta, smesno ni e.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
ti pravis filmovi jas samo gi pisuvam faktite.

ve iskasapija, taka? DA

si rucavte so niv, taka? DA

Johan go osudija, taka? DA

Prikaski na drug raskazuvaj.
Автоматски споено мислење:



ne ni smeta, smesno ni e.
Ај уште еднаш и доста е

Не искасапија Да и тогаш и сега пак ќе одиме вие се криевте и тогаш и сега Да

Управата ручала со нивната управа Да но ние како нг ниту сме ручале со некој ниту друго а вие игравте фудбал со полицијата Да

Јохан го осудија Да но како кравата со млекото после се посра Да

За приказни ти реков за се зборај ми само за 2001 не ми зборај оти таму е најголемиот резил на мобилизацијата од цело скопско дојдоа само дестина души отепани од по селата а кај нас во Битола, Прилеп и Демир Хисар беше над 100% одзивот оти имаше и голем број на доброволци(војска, полиција, лавови) можам со име и презиме да ти ги кажам тие од Скопје што вредеја пет шест души(од две три иљади шо беа војници, платена војска и полиција) другите сите беа дезертери после помилувани како и учките

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
ti pravis filmovi jas samo gi pisuvam faktite.

ve iskasapija, taka? DA

si rucavte so niv, taka? DA

Johan go osudija, taka? DA

Prikaski na drug raskazuvaj.
Автоматски споено мислење:



ne ni smeta, smesno ni e.
Ти бе најде да збораш за ручеци , а Самоил ви е едно со ДУИ и ви носат во клубот Косовари во младински школи со фалш државјанства БРУКИ едни.
Колку Косовари и Зелки имате во младинските школи бре , види првен после пиши.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.033
Поени од реакции
23.996
Ај уште еднаш и доста е

Не искасапија Да и тогаш и сега пак ќе одиме вие се криевте и тогаш и сега Да

Управата ручала со нивната управа Да но ние како нг ниту сме ручале со некој ниту друго а вие игравте фудбал со полицијата Да

Јохан го осудија Да но како кравата со млекото после се посра Да

За приказни ти реков за се зборај ми само за 2001 не ми зборај оти таму е најголемиот резил на мобилизацијата од цело скопско дојдоа само дестина души отепани од по селата а кај нас во Битола, Прилеп и Демир Хисар беше над 100% одзивот оти имаше и голем број на доброволци(војска, полиција, лавови) можам со име и презиме да ти ги кажам тие од Скопје што вредеја пет шест души(од две три иљади шо беа војници, платена војска и полиција) другите сите беа дезертери после помилувани како и учките

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
pak prikaski....
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Какви работи пишувате, човек после се чуди зошто се е отидено у курац, кога "старците" не знаат што зборуваат. Од Скопје и скопско има загинато 18 души во 2001, тоа не е бројка за подценување. Секако дека најмногу страдале селските деца, и од Битола повеќето кои загинуваат се од рурални средини, така било и кај нив, така било и во Хрватска, Србија. Многу жално какви теми начнувате во ривалството а ги имате годините кога треба да делите ум.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.033
Поени од реакции
23.996
Ти бе најде да збораш за ручеци , а Самоил ви е едно со ДУИ и ви носат во клубот Косовари во младински школи со фалш државјанства БРУКИ едни.
Колку Косовари и Зелки имате во младинските школи бре , види првен после пиши.
wow... direktor na klubot ni nosel igraci ... pa sto treba da ni nosi be tokmak?

Normalno deka ke imame sekakvi igraci vo klubot, za VARDAR se raboti. Ne sme nie jojo klub ili nekoja maalska ekipa pa da imame samo deca od seloto ili naselbata kaj so igrame.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom