Навивачки групи во Македонија!

Член од
1 април 2013
Мислења
86
Поени од реакции
65
Na forum koj e "namenet" samo za makedonski NG, najmnogu se zboruva za $verceri. Na grupa koja ne e navivacka ne pa makedonska. Se analiziraat sliki na sekoj detal, se tolkuvaat ideologijata,odnosite so drugi NG, islamskata i nacionalistickata nastroenost na pripadnicite na taa grupa kako na nitu edna druga grupa.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
631
Поени од реакции
864
Ви фали уште графит од Али Ахмети со натпис " PSE JO? "
Така ке бидете комплетни.

Да правиме тука сега реално муабет , тој што гледа реално ке каже исто како мене , нема збор дека сте најактивни на сцената во последните 2 години.

Е сега има една многу битна работа , никогаш немаше да го добиете тој примат ни привремено да не ги искоростивте сите можни политички адути за да го исчистите гзот на групата.

Колку казни и репресии имало врз нг Комити , вие 1/100 од тоа не сте виделе.
Па парични казни ако кажуваме , со тие пари 2 нови стадиони ке ви напраивме , со повеќе од ЕДНА трибина.

А дента кога ДУИ нема да биде више власт , а верувај на ова што ќе ти го кажам , тој ден сами ке се згаснете , нема да има потреба други да ве згаснуваат.

И пред да почнеш со офанзива , ке ти кажам лично јас дека и во Комити имало партиски лајна , и влијаеле и самата група се скочми баш поради тоа , ама сите тука знаеме и јавно има и видеа дека на запад имаше момци кој застанаа да го бранат името на групата од такви псртиски пајташи.

Ти остани ми со здравје и моли се таму да ви ја сменат кампањава за премиер албанец , бидејки како и партијата така и вас ве носи тоа у дупка
 
Член од
1 април 2013
Мислења
86
Поени од реакции
65
UWS (united we stand) od sekogas ni bilo moto, partiite ne vlijaele za nie da imame podelbi, kako ne gledat drugite od daleku ne e ni bitno nie sme slozni, a vie mislite deka sme makedonska grupa od Skopje pa da se raspadneme radi pad na vlast. Ne be drugar Sverceri gi imalo i 2011-12 koga 2 god. ne sme imale voopsto klub, duri i togas na sobiri na tribina za da ne se sgasnem demek, sme imale 400+ clenovi, a ti mislis partijata ke vlijae vo vreme koga igrame evropa.
A koga sme za dvojni arsini, represija i kazni dovolno e samo da se spomnat kaznite za slucajot na 4 god. Almir i slucajot na Sazdo.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.920
Поени од реакции
7.682
UWS (united we stand) od sekogas ni bilo moto, partiite ne vlijaele za nie da imame podelbi, kako ne gledat drugite od daleku ne e ni bitno nie sme slozni, a vie mislite deka sme makedonska grupa od Skopje pa da se raspadneme radi pad na vlast. Ne be drugar Sverceri gi imalo i 2011-12 koga 2 god. ne sme imale voopsto klub, duri i togas na sobiri na tribina za da ne se sgasnem demek, sme imale 400+ clenovi, a ti mislis partijata ke vlijae vo vreme koga igrame evropa.
A koga sme za dvojni arsini, represija i kazni dovolno e samo da se spomnat kaznite za slucajot na 4 god. Almir i slucajot na Sazdo.
UWS (united we stand) od sekogas ni bilo moto, partiite ne vlijaele za nie da imame podelbi, kako ne gledat drugite od daleku ne e ni bitno nie sme slozni, a vie mislite deka sme makedonska grupa od Skopje pa da se raspadneme radi pad na vlast. Ne be drugar Sverceri gi imalo i 2011-12 koga 2 god. ne sme imale voopsto klub, duri i togas na sobiri na tribina za da ne se sgasnem demek, sme imale 400+ clenovi, a ti mislis partijata ke vlijae vo vreme koga igrame evropa.
A koga sme za dvojni arsini, represija i kazni dovolno e samo da se spomnat kaznite za slucajot na 4 god. Almir i slucajot na Sazdo.
Па у европа играте поради влијание од партијата, сето ова е дело на Груби, преседателот на ФФМ му е седнат во скут.
 
Член од
17 мај 2020
Мислења
3
Поени од реакции
17
Аууу па доста им давате внимание бе, каде и да завртам на форумот мора некако за шверцери да се зборува па доста...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.920
Поени од реакции
7.682
Аууу па доста им давате внимание бе, каде и да завртам на форумот мора некако за шверцери да се зборува па доста...
Епа ае те прашав нешто пред некое време ти дали не виде или пак немаш ништо да кажеш по овоа прашање?
Зошто во Струмица во последните неколку години никако да порасне бројката на навивачи?
Без хејт го пишувам ова, не дека во другите групи има добри бројки, но ете на пример Гевгелија е помал град но има повеќе членови на дерби утакмици или на некој гостувања, додека кај вас бројката во овие години, освен на баражите или на уште неколку други натпревари се сведува на едвај 10 души.

Нормално е некој период да нема некое посебн раст на групата ете како што немаше во Штип, за пред некоја сезона да се појави желба кај децата да се приклучат во навивачкиот свет, или евe моментално пак во Куманово нема движење, но кога би се појавило некој таков момент, гарант децата би направиле некој бум во нивниот град и би имале пристојна бројка.
Што се случува со младината во Струмица, до толку ли не ја интересира навивање?

Уште еднаш без хејт го кажувам ова, чисто прашувам, зошто гледам дека си нов на форумот и најверојатно си од новите генерации, па знаеш најдобро да одговориш на ова прашање.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
73
Поени од реакции
45
Член од
4 ноември 2013
Мислења
631
Поени од реакции
864
UWS (united we stand) od sekogas ni bilo moto, partiite ne vlijaele za nie da imame podelbi, kako ne gledat drugite od daleku ne e ni bitno nie sme slozni, a vie mislite deka sme makedonska grupa od Skopje pa da se raspadneme radi pad na vlast. Ne be drugar Sverceri gi imalo i 2011-12 koga 2 god. ne sme imale voopsto klub, duri i togas na sobiri na tribina za da ne se sgasnem demek, sme imale 400+ clenovi, a ti mislis partijata ke vlijae vo vreme koga igrame evropa.
A koga sme za dvojni arsini, represija i kazni dovolno e samo da se spomnat kaznite za slucajot na 4 god. Almir i slucajot na Sazdo.
Значи убиството ди го препишувате на име на групата , не на индивидуа?

Како да ти објаснам незнам па еве ке морам со пример:

Вие да убиете 10 души и ние да прекршиме некое ребренце на 2ца , исти казни ке добиеме
Тоа се вика - за некој мајка , за некој маќеа.

Мангупи прашај си ги агите у група , ке ти кажат кои биле и како биле.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.110
Поени од реакции
40.747
UWS (united we stand) od sekogas ni bilo moto, partiite ne vlijaele za nie da imame podelbi, kako ne gledat drugite od daleku ne e ni bitno nie sme slozni, a vie mislite deka sme makedonska grupa od Skopje pa da se raspadneme radi pad na vlast. Ne be drugar Sverceri gi imalo i 2011-12 koga 2 god. ne sme imale voopsto klub, duri i togas na sobiri na tribina za da ne se sgasnem demek, sme imale 400+ clenovi, a ti mislis partijata ke vlijae vo vreme koga igrame evropa.
A koga sme za dvojni arsini, represija i kazni dovolno e samo da se spomnat kaznite za slucajot na 4 god. Almir i slucajot na Sazdo.
Увек им викм на Шверцери дека сте бољи од нив у главните ствари - исламски фундаментализам и албански национал-шовинизам. Тоа кортеа, навивање и слично, тоа се работи за деца. Плус и у корона ги шиете. Они имаат само 300+ активни, а Чаир има скоро 500. И од тоа се гледа кој колку почитува каурски препораки. Вие сте бољи, свака част.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
973
Увек им викм на Шверцери дека сте бољи од нив у главните ствари - исламски фундаментализам и албански национал-шовинизам. Тоа кортеа, навивање и слично, тоа се работи за деца. Плус и у корона ги шиете. Они имаат само 300+ активни, а Чаир има скоро 500. И од тоа се гледа кој колку почитува каурски препораки. Вие сте бољи, свака част.
Оф оф, уште си го тера својот филм овој wanna be режисерот :tapp: !!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.376
Поени од реакции
3.158
Ултрас Битола 15 години


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
На врв Bottom