Навивачки групи во Македонија!

Член од
2 септември 2019
Мислења
18
Поени од реакции
28
Интересно место пред компјутер за губење на време.
Пишуе ли некој член на едно време озбиљни екипе и најјактивни што бесва? Сем некоја стара глава од Комити друг никој. Форум е место куде се губи време и свак може да каже што мисли и кој знае колко деца има позади профили кои ги пишуев сви глупости.
Активни биле некои си банде фаланге и различни курци палци.
Момци никој не се замара и не ве ебе за да ви објаснуе нешто, мислите ли дека у Кумани, Фа, Цпб, Комити нема озбиљни главе кои можев да ви објаснив како стоив ствари иако сакав да ве угасив (ВЕЌ НАПРАВЕНО)
Нема зашто, навијачки живот га много људи живив у нашу ебану државу али не су активни по трибине и остали ствари зашто сви знаев како идев работе и на људи им е преко главу. Што и сакаш да направиш неможе, зашто тј до тебе можда не ама тј следеќи ке гу заебе работу, немаштина, партие сакав све да контролирав, полиција свугде, навивачки групе не су у корист на никога веќ се плашив од исти ако су независни, затој и фотељаши се трудесва да ги ослабнев и за жал испоугасив.
Сг туј навивате, објаснуете се.. се су тој цртани гледани, и да.. тија од штип како се викав су угаснати, тија не постоив под заставу да искачав.. како семкари само треба.
Жално е што квалитетни људи су на страну и уморни од све, ама да.. овој е Македонија
Ја се ипакнадам дека ке дојде дн кд ке пукне па, на народ е преко главу.. тг или тија ке су први на линију или ке су надвор од границе.
И сг што викате, Беласица подобра од Овче Поле? ахх.. :D :D
Тие што ги викаш семкари се активни и се на трибина, а очигледно ти од таа што си навивачка група е угасена моментално и остана и само минатото и историјата поздрав.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Прати ми го кодексот на навивачки групи во Македонија во пм ... Зошто Лозари навиват кога дури и патиките му ги земаа на нивни член 1060. Или а видеш фаланга и те асоцира на одземените работи од чентовци, епа провери фалангата и ултра банда што прави оваа и претходната сезона бројка,гостување бројка и организација
Друго е да ти земаат патики а друго е да ти земат 4-5 знамиња и ударен иначе исто така на крајот и ќотекот го јадеа паднати дуксери , шалеви
 
Последно уредено:

LP1519

Blut und Ehre
Член од
2 февруари 2012
Мислења
303
Поени од реакции
188
Тие што ги викаш семкари се активни и се на трибина, а очигледно ти од таа што си навивачка група е угасена моментално и остана и само минатото и историјата поздрав.
Тачно синко али кд и да дојдеш (ако не ве стра) ке те нападнев тија како мене, кд и да се појавиш у парк, арену или ЈС ке те нападнев тија сс размислување како мое а има ги. Туј е тај разлика што га викамо менталитет на живот, чувајте ги крпе, можда ве вреба па некој. Немој да ме цитираш, не си компетентан за мој одговор, постирајте си слике одјавују се.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.340
Поени од реакции
43.569
Годинава очекував дека Војводи ќе воскреснат малку и ќе бидат активни барем на домашните натпревари, особено на дуелот од градското дерби со Љуботен. Освен гостувањето во првото коло во Кичево, после тоа нема ни трага ни глас.
Слично и за Ѓаоли. Навиваа првото коло и толку. За што правеа нови маици и знамиња, за по дома?

Од друга страна, Гемиџии Гостивар со зголемена активност сезонава.
Гостуваа во Скопје кај Работнички во слична бројка со ЦПБ (очајна бројка на домашните), гостуваа и кај Вардар, а имаа добри изданија и на домашен терен.

Рибари се за пофалба сезонава. Редовни на сите домашни натпревари во фудбал. Имаа и неколку интересни гостувања. Гостуваа кај Влазрими во Кичево, гостуваа во Гостивар против Вардар Форино, а гостуваа и со Лабуништа во Струга (во мала бројка, но Паткари не го искористиле тоа). Исто така имаа и гостување во Битола на ракомет.

Паткари никаде ги нема на фудбал со години. Никогаш нема да ми биде јасно како може да не се бодрат градските клубови, без разлика на мизеријата во која се наоѓаат. Истово важеше и за Рибари, пред да се издигне Охрид од мртвите.

Пред некој ден гледам, на домашен дуел на Куманово со некоја посилна екипа, на мкф страната пишуваше дека има само 50 гледачи. До каде сме со најкошаркарскиот грд во Македонија?

Во однос на албанскиве групи, воскреснаа Илири. Башкими игра во четврта лига, а веројатно има амбиции за да напредува во лигиве во иднина. Не се собрале туку така овие да навиваат. Имаат одлична бројка за општинска лига, плус ги одработија повеќето гостувања по селата. Разочаран сум од Кумани што не искористија такво гостување за уште еднаш да им ги соберат транспарентите.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
75380395_10157747967792767_1206644849625792512_o.jpg
ФК Осогово - ФК Брегалница

поголеми циркузанти од овие не сум видел никаде во МАКЕДОНИЈА.
престанете да глумете навијачи,отишле на гостување 15 души и ги провоцираат СЕЈМЕНИ со песната "најдов на патот сејмен полу жив" ова е веке дно
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
347
Поени од реакции
368
Прегледај го приврзокот 221994
ФК Осогово - ФК Брегалница

поголеми циркузанти од овие не сум видел никаде во МАКЕДОНИЈА.
престанете да глумете навијачи,отишле на гостување 15 души и ги провоцираат СЕЈМЕНИ со песната "најдов на патот сејмен полу жив" ова е веке дно
Барем се потрудиле отишле на гостување, 4-5 гостувања ги имаат во полусезонава. Него Сејмени каде се, навиваат сезонава ?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.539
Поени од реакции
5.110
Барем се потрудиле отишле на гостување, 4-5 гостувања ги имаат во полусезонава. Него Сејмени каде се, навиваат сезонава ?
Тие го презедоа клубот и сеа се управа, додека не се создаде нова генерација на навичи за жал Осогово ќе биде без организирана навивачка група.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
Јадрото на групата беше околу 2-30 души бројката варира во зависност од мобилизацијата или интересот за натпреварот, кога водството од групата ќе премиме во управа и дел во странство нема кој да води нави ање.
Ќе се води тешка борба за опстанок, после шамарот од Питу Гули во Кочани (не во Крушево) следуваа 2 натпревари со претенденти за 1ва лига, уште е рано, наредните неколку натпревари со Кит-го и Победа ќе дадат појасна слика
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.073
Поени од реакции
2.030
Во однос на албанскиве групи, воскреснаа Илири. Башкими игра во четврта лига, а веројатно има амбиции за да напредува во лигиве во иднина. Не се собрале туку така овие да навиваат. Имаат одлична бројка за општинска лига, плус ги одработија повеќето гостувања по селата. Разочаран сум од Кумани што не искористија такво гостување за уште еднаш да им ги соберат транспарентите.
Како што Комити ги искористија гостувањата на Шверцери по селата кога играа трета-четврта лига? :icon_mrgr:
 
На врв Bottom