Навивачки групи во Македонија!

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
768
Поени од реакции
807
За вас само Бошко Луди, вратите да ви ги затвори. И зелени дресој да ви дај ќе прифатите

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.168
Поени од реакции
2.849
Единствената разлика од нашата "фузија" и вашата "фузија" е што вас 2 пати глава ве боли. Не можевте да се помирите со Вардар во 1ва лига, а сега не може да се помирите дека клубот ви е плаво бел т.е. аптека Еурофарм.
Haha ne ne boli glava a i da ne boli ke pijane apcinja sega gazdite ni se apotekari a za dresot godinava ke bidi vaka plavo bel so zeleni jakni a vgodina ke ima zeleno bel i plavo bel a koga sme kaj dresovite nemoj ne me jebi vie be za zeleno zolti kometal gorce navivavte alooo daj skriete se ne se brukajte!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
577
Поени од реакции
918
Колку само ги пцуевте Еурофарм за следна утакмица сите да се нацртате во сала и да навивате за истите.Во Охрид за да се сликате отидовте 50 души а на "дерби" со Тиквеш дури 15
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.218
Поени од реакции
4.588
Сега само фали еден куп натпревар и тоа би било црешата на шлагот :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.315
Поени од реакции
2.079
Хаха еве за што ви зборев, можеби пораснал, ама се помешал тотално :)))

Дечко какви шкенди какви ручеци какви бакрачи, јас сум фан на Мзт Скопје. "Кад порастем бичу кенгур" :D

Па тотално небитен си во муабетот, незнам зошто мислиш дека би те памтел? :popce:
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
118
Поени од реакции
196
Значи дека треба да ја каналам весела чекмбадија ... Подобро ви е да завршите потшо ќе ве укопам Рулетот до ден денес го сањате што можам да ви правам и какви сте болиди и ментоли цела група, Со сите вас на форумов можам да дебаирам вашите глупави средновечни меислења и ставовови да ги каналам Кој било али буквално кој било сите вие драги форумаши чкембадија да збориме за вашите минуси пропсуси и вашата најака страна глупости
Ортаци из блока викаат где чеш поред :::: жив да паметуваш. Комплет за сите вас сум лектор по навијање , па ако имате муда да дебатирате отоворено реалноно и да би ги ставам на нос сите минуси и киксови ајмо!
Поаците што се зезаат кроз балкан нема да ве направат навијачи јер сте сељобвери класилчни Битолска чкембадија брука невидена
Автоматски споено мислење:

Сваки циган с'баира за Пелистер навија !
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.785
Поени од реакции
4.673
На фудбал ќе им пеат: Зелено-белите, денес ние ќе ги...
На ракомет ќе им пеат: Плаво-белите, денес ние ќе ги...

:pijanco:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.315
Поени од реакции
2.079
Битно ние тебе те памтиме, ама по глупоштини :))))))
Па ќе ме памтиш нормално, сум ти стапнал на жуљ, а и кој не би, навиваш за кошаркаска верзија на шкупи (мада србоманска, не албанска)...

Еве ги зачетоците на навивањето на твојот клуб... Во 90та, знамиња на сдсм, пеење скандирање на српски, партизан дресови, звезда шалови... Србоманскиот шлајм на скопје собран на едно место... После 30 години независност уште сте титови :popce:


Дур Комити пишуваа графити за Солун, навиваа против ју репрезентацијата, државата се распаѓаше вие веете ЈУ знамиња на утакмици и навивате на српски, пропагиравте братство и единство. Кога ЈНА си одеше Аеродром цел го ишкртаа тие истите на видеото, сервис кру, со анти мкд пароли и четнички пароли. Колку побрзо ве снема толку подобро.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
268
Поени од реакции
424
ФКВ - ФК Работнички (24.08.2019).
Нема што многу да се зборува, очекувавме поголема бројка, навивањето беше добро и како што веќе стана рутина најмладите се најзаслужни за доброто навивње.
Секако најважно од се конечно Градски и конечно победа.
68812130_2830321876997743_7847089572608475136_n.jpg
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.218
Поени од реакции
4.588
Па ќе ме памтиш нормално, сум ти стапнал на жуљ, а и кој не би, навиваш за кошаркаска верзија на шкупи (мада србоманска, не албанска)...

Еве ги зачетоците на навивањето на твојот клуб... Во 90та, знамиња на сдсм, пеење скандирање на српски, партизан дресови, звезда шалови... Србоманскиот шлајм на скопје собран на едно место... После 30 години независност уште сте титови :popce:


Дур Комити пишуваа графити за Солун, навиваа против ју репрезентацијата, државата се распаѓаше вие веете ЈУ знамиња на утакмици и навивате на српски, пропагиравте братство и единство. Кога ЈНА си одеше Аеродром цел го ишкртаа тие истите на видеото, сервис кру, со анти мкд пароли и четнички пароли. Колку побрзо ве снема толку подобро.
Ова може порано ама пред неколку сезони додека играа АБА лига грмеа јако против србоманите кои навиваа за Партизан.
А да не заборавиме и на која група воџата го викаа Српче и што тој човек пропангира и до ден денес.
Автоматски споено мислење:

ФКВ - ФК Работнички (24.08.2019).
Нема што многу да се зборува, очекувавме поголема бројка, навивањето беше добро и како што веќе стана рутина најмладите се најзаслужни за доброто навивње.
Секако најважно од се конечно Градски и конечно победа.
Прегледај го приврзокот 215904
А у Велес на гостување имаше дупло повеќе.
Се е тоа поради фактот што кога нема спротивна навивачка група знаат дека нема да е интересно а и онака фудбалот доле е досаден за гледање и многу се одлучуваат да не отидат тој ден на запад.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
474
Поени од реакции
584
Значи дека треба да ја каналам весела чекмбадија ... Подобро ви е да завршите потшо ќе ве укопам Рулетот до ден денес го сањате што можам да ви правам и какви сте болиди и ментоли цела група, Со сите вас на форумов можам да дебаирам вашите глупави средновечни меислења и ставовови да ги каналам Кој било али буквално кој било сите вие драги форумаши чкембадија да збориме за вашите минуси пропсуси и вашата најака страна глупости
Ортаци из блока викаат где чеш поред :::: жив да паметуваш. Комплет за сите вас сум лектор по навијање , па ако имате муда да дебатирате отоворено реалноно и да би ги ставам на нос сите минуси и киксови ајмо!
Поаците што се зезаат кроз балкан нема да ве направат навијачи јер сте сељобвери класилчни Битолска чкембадија брука невидена
Автоматски споено мислење:

Сваки циган с'баира за Пелистер навија !
Ти трчај и не попувај,неможиш да дебатираш тука оти поќе правописни грешки напрај од ш*птар па неможиме да ти ја сфатиме поентата.
Од Козле си,не си од Нови Београд за да користиш белградски сленг,зато излези од тој филмот и повели на битолскиот маратон,заедно да го згрешиме уличето:ROFLMAO:
 
На врв Bottom