Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Ali Pasha

  Ali Pasha

  Член од:
  26 септември 2007
  Мислења:
  1.109
  Допаѓања:
  895
  Истиот е...бели патики, црни пантолони, темен елек, сив дукс и на двата пати ...дури и дружината му е иста, тој со бела бејзбол капа, и тој високиот со брадиче исто и на крајот се појавуваат...и ако ги читаш коментарите на ФБ нешто меѓусебе се скарале, оти има еден албанец што игра за Алтона (Лирим Елмази), па тука почнала целата фрка
   
 2. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  3.007
  Допаѓања:
  4.128
  Пиши нешто повеќе за објавата на Ултра кафана.
   
 3. LIHNIDDOSS

  LIHNIDDOSS

  Член од:
  3 март 2019
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  12
  Ништо посебно за објасвење. Најнормален ден... Екипа собрани , му се ѕвона на еден нивни кој се претставуват ко главен во Чкембари, нормален муабет. Малце препукавање али нишчо посебно. После некое време добивме повик, кога сакате кај сакате сега одма, паднда договор 5 на 5, Буково. Во истиот момент се тргна за Буково, кј шо никој од нив не се појави. А за целиот договор , и за целиот разговор имат и снимка.
   
  На VardarVoSrceto, Shutmanga, ВардарскиМКД и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. ZelenoBel

  ZelenoBel Нова Битола

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  764
  Допаѓања:
  792
  Дете не ме интересира со кој сте праеле муабет, ама јас морам јавно да те демантирам, и гарантирам дека со тој шо сте зборале нема ни Г од главен, зошто ако имаше ќе бевме известени сите, и не Буково туку кај тебе пред куќа ќе бевме.
  Името Чкембари како официјално не го мешај, понудата кај нас е отворена за сите и знајте кај да се обратите.
  Фала, чао.
  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Goran Bt и RedWhiteArmy им се допаѓа ова.
 5. Фонтанероси К-3

  Фонтанероси К-3

  Член од:
  10 јуни 2015
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  166
  Пред некое време напишав дека кај пољаците е еден вид тренд братимење со групи од балкан и случајно ми излезе ова.
  -Locosi IMR Rakovic - MW LKS Czarnylas
  [​IMG]
  Invalidi Vozdovac - LKS Lomza
  [​IMG]
   
  На AAbrat му/ѝ се допаѓа ова.
 6. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  3.007
  Допаѓања:
  4.128
  Вечна слава Саздо.
  Една година болка кај секој навивач и искрен и чесен Македонец
  Никогаш нема да бидеш заборавен и вечно ќе се слави името твое насекаде каде што има Македонци.

  Нека продолжат сите навивачки групи да го скандираат неговото име а не само Комити.
  Да не биде неговата смрт залудна и безначајна нека биде симбол кој ќе не обединува за сите работи во иднина за кој ќе треба да сме заедно и сложни а нема да најдеме начин и вистинска смисла за тоа.
  Тој нека биде искрата за секоја успешна приказна за обединување на навивачите кај нас како и што беше за настанот на 2 Август лани.

  Ќе живееш вечно Саздо
  :cujte:
  ПРАВДА ЗА САЗДО
  :oeoeoe:
   
  На RebelMk, lunatik, RichardRichardson и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Фонтанероси К-3

  Фонтанероси К-3

  Член од:
  10 јуни 2015
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  166
 8. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  534
  Не е фузија.
   
 9. Crazy1312

  Crazy1312

  Член од:
  13 септември 2015
  Мислења:
  558
  Допаѓања:
  842
  Сите пеат а ти тагуваааш...:ROFLMAO::ROFLMAO::kuracc:
   
  На Ultracasual, Незапирливи 1903/87 и DracevoTheCity им се допаѓа ова.
 10. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  5.006
  Допаѓања:
  5.748

  да сме живи и здрави, среќни и весели :D
   
 11. RichardRichardson

  RichardRichardson

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  400
  Просечен битолчанец, 'не е фузија, рокада е.' :ROFLMAO:
   
 12. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  534
  Ако веќе толку те засега настанатата ситуација оди на темата Рк.Пелистер читај ги мислењата од луѓе шо се разбират и се инволвирани во ракометот и создај си една слика,не туку лупај тука смешен испаѓаш,а и бегаш од суштината.
   
 13. Ultras87

  Ultras87

  Член од:
  13 јуни 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Ајде бе другар прати ми го клипот да видам башш, и како прво кога рипате 10 на 2 со боксирачи и ланци а они празни раце биле и кога 3ца од бушони беа изместени и прашајте си го другарот како си поминал ден пред тоа на кеј и прашај го дали добро се истрчал
   
 14. Crazy1312

  Crazy1312

  Член од:
  13 септември 2015
  Мислења:
  558
  Допаѓања:
  842
  20190719_190346.jpg 20190719_190303.jpg 20190719_190319.jpg 20190719_190243.jpg Чентовци вчера во акција :zloo:
   
  На AAbrat, arheolog, RaZ-R и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. noonelikesme

  noonelikesme

  Член од:
  8 ноември 2017
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  7
  hahahahahahaha ne lazi be mrsnak ni eden stari sliki se ovie sekogas so ovie sliki se falite znam deka nemate drugi :Dvcera nit ne ste izleguvale od doma a kamu vie da napravite nekoja akcija koga nie imame nekoj natprevar ,smesno mi e so slikava so maickava na contrabanda ste go nasle kaj nasite negde ovaa slika pa vie ste go osvoile :vozbud: ostajgi ovie prikazni , a za centovci pozdravigi od contrabanda znaat tie sto im se slucilo vo zeleznicka i znaat deka imame eden kup rekviziti nivni sto im sme gi zemele pred svoji kuki
  SITE ZNAETE SAMO NE PRIZNAVATE SHVERCERAT SHKUP VE UNISTELE OD VREME NA VOJNA DO 2019 I SEUSTE PRODOLZUVA
   

Сподели преку: