Навивачки групи во Македонија!

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.281
Поени од реакции
8.751
Чудно му е, затоа што за негвиот маалски клуб сигурно нема да навиваат во Куманово, затоа и се губи нешто не ја сфаќа поентата...

Браво за децата, цела сала ја понесоа на моменти :)
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
729
Поени од реакции
596
Pa koa ne ti postoi grupata ne komentiraj na temava :)))))))
Групата со 30/50 деца беше на 10 ти на гостовања сезонава, а вие? :)
Финале куп кое притоа го губите после долго време, место подршка на тимот во кризни моменти, вие глумите ултраси по форум. А Куманово ене кај е. ФА во Гевгелија во 1/4 финале беа 40 души, во 1/2 120 луѓе. Али не постојат нели :)[DOUBLEPOST=1557613383][/DOUBLEPOST]
Чудно му е, затоа што за негвиот маалски клуб сигурно нема да навиваат во Куманово, затоа и се губи нешто не ја сфаќа поентата...

Браво за децата, цела сала ја понесоа на моменти :)
Од што навива цела мкд за вас, се бара карта повеќе за ваша трибина. Абе не си правете бајрам на паметот. Тоа што рк Вардар е таму каде што е во моментов и привлекува неутрални љубители на спорт не значи дека се и негови навивачи. Тие истите навиваа пред 7-8 години за Металург кога газеше.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
482
Поени од реакции
1.158
Од што навива цела мкд за вас, се бара карта повеќе за ваша трибина. Абе не си правете бајрам на паметот. Тоа што рк Вардар е таму каде што е во моментов и привлекува неутрални љубители на спорт не значи дека се и негови навивачи. Тие истите навиваа пред 7-8 години за Металург кога газеше.
Реално..
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
582
Поени од реакции
927
Абе гледај на дерби соберете 40 души па јади лајна за други.Далеку сте моментално од сериозна група вие
Групата со 30/50 деца беше на 10 ти на гостовања сезонава, а вие? :)
Финале куп кое притоа го губите после долго време, место подршка на тимот во кризни моменти, вие глумите ултраси по форум. А Куманово ене кај е. ФА во Гевгелија во 1/4 финале беа 40 души, во 1/2 120 луѓе. Али не постојат нели :)[DOUBLEPOST=1557613383][/DOUBLEPOST]

Од што навива цела мкд за вас, се бара карта повеќе за ваша трибина. Абе не си правете бајрам на паметот. Тоа што рк Вардар е таму каде што е во моментов и привлекува неутрални љубители на спорт не значи дека се и негови навивачи. Тие истите навиваа пред 7-8 години за Металург кога газеше.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
729
Поени од реакции
596
Абе гледај на дерби соберете 40 души па јади лајна за други.Далеку сте моментално од сериозна група вие
Јас не сум во ниедна група па да собирам, кажувам релно тоа што пратам и гледам. Моментално нема ниедна сериозна група, тоа важи и за Комити. Срамота е да навиваш во лш, а финале куп да не навиваш. Притоа па и како за казна го изгубивте купот.
Ај првенство каде што играте со тинех пролет или други боранија екипи и да разберам (за прави ултраси нема добри или лоши утакмици, идат за својот тим) ама за позначајни ако веќе навивате на РК треба да навивате секаде.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
729
Поени од реакции
596
Лани на обични утакмици трибинава ви беше полна, сега против Вардар и прослава 20 години од постоење на подгрупата трибинава ви е полу полна или полу празна, како сакаш.[DOUBLEPOST=1557655527][/DOUBLEPOST]И со бакљиве на кале свртени накај центар кој сакавте да ве види? Големи комплексаши сте. Ајде ве видоа комити, положивте пред професорите. :aplauz:
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.240
Поени од реакции
43.206
Тоа што рк Вардар е таму каде што е во моментов и привлекува неутрални љубители на спорт не значи дека се и негови навивачи. Тие истите навиваа пред 7-8 години за Металург кога газеше.
Во поголем дел од споредбите со групите кои ги споменуваш не се сложувам.
Со цитираново се сложувам, токму тоа и го кажав во делот за што ти значи да имаш јак клуб.

Во секој случај, убаво беше да се види како деца од друг град даваат поддршка и на РК и на ЖРК Вардар во финалните натпревари.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
273
Поени од реакции
426
Комити Скопје (ФК Вардар - ФК Беласица) 27.04.2019.
FB_IMG_1557667140351.jpg
Комити Скопје, во Стара Скопска Чаршија на гробот на Гоце Делчев, 04.05.2019.
FB_IMG_1557666816448.jpg
FB_IMG_1557666812126.jpg
FB_IMG_1557666839918.jpg
FB_IMG_1557666829262.jpg
Комити Скопје (ФК Вардар - ФК Работнички) 08.05.2019.
FB_IMG_1557667589423.jpg
Комити Скопје (РК Вардар - РК Металург) Куманово 11.05.2019.
received_1032978460239717.jpeg
 

LP1519

Blut und Ehre
Член од
2 февруари 2012
Мислења
289
Поени од реакции
172
Бевме членови на Комити низ цела сала, ама групата е клатикурац и нема организација. Во второ полувреме дојдоа десетина души организирано. Одма се собраа и Куцз (покажуваа три прсти) или Кумани, испеаа еднаш пуши Вардар и си отидоа.

Единствена позитивна работа, едно 40 деца од Куманово до 12-3 години се собраа и навиваа за Вардар последни 15 минути. Што ти значи јак клуб...
Ако коментирамо па да бидне до крај. Гореспомната група нема причину да иде на утакмице на Вардара. За 3 прста кажуј на људи кои не су биле присутни зашто и сам знаеш дека не држи воду. Људи пред и унутра у салу знаете кои су биле. Индијанци од Ченто (можда си и ти едн од њима) пофалисва ли се како су плакале и заобикувале салу да улегнев? А притом оставиле пар реквизита.. исто такој за људи сс бели дресови (преокренати дресови на вардара). Колко е черга толко и ноге, без додатни пртаљи. Ипак Куманово е Куманово. IMG-128385d0d3cb08fb6149d59ee52641b7-V.jpg
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.240
Поени од реакции
43.206
Ако коментирамо па да бидне до крај. Гореспомната група нема причину да иде на утакмице на Вардара. За 3 прста кажуј на људи кои не су биле присутни зашто и сам знаеш дека не држи воду. Људи пред и унутра у салу знаете кои су биле. Индијанци од Ченто (можда си и ти едн од њима) пофалисва ли се како су плакале и заобикувале салу да улегнев? А притом оставиле пар реквизита.. исто такој за људи сс бели дресови (преокренати дресови на вардара). Колко е черга толко и ноге, без додатни пртаљи. Ипак Куманово е Куманово. Прегледај го приврзокот 209040
Како што гледаш имам пишано Куцз или Кумани. Важните фаци сте вие, па ќе ве препознавам која група била :pos:
Реквизити не носевте, а опцијата да биле КУЦЗ ја напишав ради тоа што дел од тие што беа во сала креваа три прста кон Комити (знакот на србендите). Сакаш верувај, сакаш не, не знам која би била поентата да лажам за тоа која група била.

Низ градот имаше минимум 100 луѓе со реквизити на Вардар, но голем дел од нив беа фамилијарни луѓе со деца. Имаше околу 10-тина членови на Комити раштркани низ салата. Групата што влезе во второ полувреме како поорганизирана не е само од Чентовци. Не знам каде сте им го земале шалот, ниту пак што се случувало претходно, затоа што ние бевме во Куманово и во сала уште час пред утакмицата.

Седевме на другиот крај од истата трибина и ако си бил во сала ќе си видел дека имавме реквизити и минимум 5-6 пати запеавме за Вардар во текот на натпреварот.

Од вас видов (кои и да сте биле) само покажување три прста, скандирање пуши Вардар, силење (од далеку) кон групата (од 10-тина момци) што дојде во второ полувреме и потоа префрлување на спротивната трибина, откако ве протераа 5 џандари. Во сала со 5 џандари можевте многу похрабро да се покажете.

Ако си барем малку постар, ќе знаеш дека кога гостувавме пред 7-8 години на ракомет против Куманово, токму КУЦЗ влегоа во сала и се обидоа да нападнат. Се заврши со фрлање предмети и скандирање.
 
На врв Bottom