Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Незапирливи 1903/87

  Незапирливи 1903/87 Изгорен за Вардар

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  3.264
  Допаѓања:
  8.669
  Чудно му е, затоа што за негвиот маалски клуб сигурно нема да навиваат во Куманово, затоа и се губи нешто не ја сфаќа поентата...

  Браво за децата, цела сала ја понесоа на моменти :)
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  691
  Допаѓања:
  573
  Групата со 30/50 деца беше на 10 ти на гостовања сезонава, а вие? :)
  Финале куп кое притоа го губите после долго време, место подршка на тимот во кризни моменти, вие глумите ултраси по форум. А Куманово ене кај е. ФА во Гевгелија во 1/4 финале беа 40 души, во 1/2 120 луѓе. Али не постојат нели :)
  --- Споено дупло мислење, 12 мај 2019 ---
  Од што навива цела мкд за вас, се бара карта повеќе за ваша трибина. Абе не си правете бајрам на паметот. Тоа што рк Вардар е таму каде што е во моментов и привлекува неутрални љубители на спорт не значи дека се и негови навивачи. Тие истите навиваа пред 7-8 години за Металург кога газеше.
   
 3. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1.154
  Реално..
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Crazy1312

  Crazy1312

  Член од:
  13 септември 2015
  Мислења:
  513
  Допаѓања:
  802
  Абе гледај на дерби соберете 40 души па јади лајна за други.Далеку сте моментално од сериозна група вие
   
 5. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  691
  Допаѓања:
  573
  Јас не сум во ниедна група па да собирам, кажувам релно тоа што пратам и гледам. Моментално нема ниедна сериозна група, тоа важи и за Комити. Срамота е да навиваш во лш, а финале куп да не навиваш. Притоа па и како за казна го изгубивте купот.
  Ај првенство каде што играте со тинех пролет или други боранија екипи и да разберам (за прави ултраси нема добри или лоши утакмици, идат за својот тим) ама за позначајни ако веќе навивате на РК треба да навивате секаде.
   
 6. white_pride

  white_pride

  Член од:
  1 април 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  28
  Najava i slavenje 20 god Gamblers 03.04.2019

  5368CAB2-63A4-41C9-AFB6-49C7500F6CAB.jpeg

  Shkupi-vardar 04.05.2019

  12C0D555-31BF-48CA-8F45-D63AEA60C18E.jpeg

  631E1647-DD88-4893-AC53-8B8839648599.jpeg


  B458E28B-A5E9-44AA-B60F-C95AE03855FC.jpeg
   
 7. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  691
  Допаѓања:
  573
  Лани на обични утакмици трибинава ви беше полна, сега против Вардар и прослава 20 години од постоење на подгрупата трибинава ви е полу полна или полу празна, како сакаш.
  --- Споено дупло мислење, 12 мај 2019 ---
  И со бакљиве на кале свртени накај центар кој сакавте да ве види? Големи комплексаши сте. Ајде ве видоа комити, положивте пред професорите. :aplauz:
   
 8. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  26.045
  Допаѓања:
  42.376
  Во поголем дел од споредбите со групите кои ги споменуваш не се сложувам.
  Со цитираново се сложувам, токму тоа и го кажав во делот за што ти значи да имаш јак клуб.

  Во секој случај, убаво беше да се види како деца од друг град даваат поддршка и на РК и на ЖРК Вардар во финалните натпревари.
   
  На Незапирливи 1903/87 и Интегрален им се допаѓа ова.
 9. RichardRichardson

  RichardRichardson

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  378
  Комити Скопје (ФК Вардар - ФК Беласица) 27.04.2019.
  FB_IMG_1557667140351.jpg
  Комити Скопје, во Стара Скопска Чаршија на гробот на Гоце Делчев, 04.05.2019.
  FB_IMG_1557666816448.jpg
  FB_IMG_1557666812126.jpg
  FB_IMG_1557666839918.jpg
  FB_IMG_1557666829262.jpg
  Комити Скопје (ФК Вардар - ФК Работнички) 08.05.2019.
  FB_IMG_1557667589423.jpg
  Комити Скопје (РК Вардар - РК Металург) Куманово 11.05.2019.
  received_1032978460239717.jpeg
   
  На Crazy1312 и Colt Willcox им се допаѓа ова.
 10. RichardRichardson

  RichardRichardson

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  378
  Комити Скопје (ФК Силекс - ФК Вардар) 12.05.2019.
  FB_IMG_1557760444911.jpg
   
 11. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.641
  Допаѓања:
  3.811


  Документарен филм за Војводи Тетово.
   
  На k0k014, arheolog и Curva_sud им се допаѓа ова.
 12. Crazy1312

  Crazy1312

  Член од:
  13 септември 2015
  Мислења:
  513
  Допаѓања:
  802
 13. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  437
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LP1519

  LP1519 Blut und Ehre

  Член од:
  2 февруари 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  165
  Ако коментирамо па да бидне до крај. Гореспомната група нема причину да иде на утакмице на Вардара. За 3 прста кажуј на људи кои не су биле присутни зашто и сам знаеш дека не држи воду. Људи пред и унутра у салу знаете кои су биле. Индијанци од Ченто (можда си и ти едн од њима) пофалисва ли се како су плакале и заобикувале салу да улегнев? А притом оставиле пар реквизита.. исто такој за људи сс бели дресови (преокренати дресови на вардара). Колко е черга толко и ноге, без додатни пртаљи. Ипак Куманово е Куманово. IMG-128385d0d3cb08fb6149d59ee52641b7-V.jpg
   
 15. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  26.045
  Допаѓања:
  42.376
  Како што гледаш имам пишано Куцз или Кумани. Важните фаци сте вие, па ќе ве препознавам која група била :pos:
  Реквизити не носевте, а опцијата да биле КУЦЗ ја напишав ради тоа што дел од тие што беа во сала креваа три прста кон Комити (знакот на србендите). Сакаш верувај, сакаш не, не знам која би била поентата да лажам за тоа која група била.

  Низ градот имаше минимум 100 луѓе со реквизити на Вардар, но голем дел од нив беа фамилијарни луѓе со деца. Имаше околу 10-тина членови на Комити раштркани низ салата. Групата што влезе во второ полувреме како поорганизирана не е само од Чентовци. Не знам каде сте им го земале шалот, ниту пак што се случувало претходно, затоа што ние бевме во Куманово и во сала уште час пред утакмицата.

  Седевме на другиот крај од истата трибина и ако си бил во сала ќе си видел дека имавме реквизити и минимум 5-6 пати запеавме за Вардар во текот на натпреварот.

  Од вас видов (кои и да сте биле) само покажување три прста, скандирање пуши Вардар, силење (од далеку) кон групата (од 10-тина момци) што дојде во второ полувреме и потоа префрлување на спротивната трибина, откако ве протераа 5 џандари. Во сала со 5 џандари можевте многу похрабро да се покажете.

  Ако си барем малку постар, ќе знаеш дека кога гостувавме пред 7-8 години на ракомет против Куманово, токму КУЦЗ влегоа во сала и се обидоа да нападнат. Се заврши со фрлање предмети и скандирање.
   

Сподели преку: