Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.539
И виа се активираа?
Фан странава Уранија Пировска да не ја води?
Поглупо нешто неам видено демек ставаме постови кој се фер и без навреди од сите навивачки групи а имаат постирано снимки од кортеото на Шверцери кога играле на градски со Работнички како пеаш "Шќипи Етниќе"
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Фан странава Уранија Пировска да не ја води?
Поглупо нешто неам видено демек ставаме постови кој се фер и без навреди од сите навивачки групи а имаат постирано снимки од кортеото на Шверцери кога играле на градски со Работнички како пеаш "Шќипи Етниќе"
Член на Шверцери ја води страната.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Derby day! :D

Респект за кореото во гости :)
Кога ја гледам трибинава на Рибари ме потсеќа на Фемили. Од изглед на трибина, бои на бајраци маскирни со жолта нијанса, знамето од кутлеш како детал на бајрак, фонтот на букви на паролите, дел од песните итн итн..
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Кога ја гледам трибинава на Рибари ме потсеќа на Фемили. Од изглед на трибина, бои на бајраци маскирни со жолта нијанса, знамето од кутлеш како детал на бајрак, фонтот на букви на паролите, дел од песните итн итн..
Реков јас дека имат симпатии кон вас или делуват како филијала,вие не...:ROFLMAO:
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Кога ја гледам трибинава на Рибари ме потсеќа на Фемили. Од изглед на трибина, бои на бајраци маскирни со жолта нијанса, знамето од кутлеш како детал на бајрак, фонтот на букви на паролите, дел од песните итн итн..
Пошо Фемили ги измисливте маскирниве позадини во светов. Фонтот на паролите е пробан да се прецртат Ултрас Либери фонт, шо го користит цела европа. Жолто и плаво се бои шо одговарет една со друга и зато се спојани. Уште 2011 имавме коцка со жолто ОХРИД ПРЕД СЕ пишит, ја имат на постари слики ме мрзи да барам, ФА не знаевме како изгледет тогаш. Кутлешот да не го вадиме, зошто вие сте го имале? И Комити имаја Кутлеш имет и Лозари. За песните освен таа Анти Струга, Страв од Рибари која е друга слична на песна од ФА? То ако ФА ја искористиле правата формула за убав изглед не значи дека ја измислиле. Исти ни се боите плави и бели и нормално дека ако и ние ги користиме тие комбинации, ќе ни изгледаат слично трибините. Ако вие сте извадиле нешто добро, ние требат да ваѓаме фушерајски работи за да не сме слични на вас? Еве од сега 1989 бајраци ќе вадиме стрикно во плаво и бело и на џогер ќе ги качиме за да сме оргинални ко битолчани.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
И виа се активираа?
Прво навивање им е сезонава. Општинска лига на Куманово.

Ѓаоли продолжија со активноста периодов. Мала бројка, ама барем ја живнаа трибината.
Гемиџии Гостивар со гостување во Скопје против Вардар и во Охрид. Не знам дали гостувале на друго место. И Фантоми се активни во последно време.

Од "браќата", може да се издвојат Соколат од Дебар. Доста активни во полусезонава, со добар изглед на трибината. Нормално, уште се индијанци. Викендов го нападнале судијата. Лош пречек имало и за КК Тетекс во Чаир, со некоја второлигашка екипа од Чаир. На првиот натпревар, Војводи им скандирале националистички песни во Тетово, па овие вратиле. Војводи со добро навивање на кошарка последниве натпревари, ама слабо на фудбал, иако Тетекс се враќа во борбата за опстанок.

Што е со Ајдуци и Ханриево? Зошто се повлекоа од трибините?
 
Член од
8 април 2019
Мислења
4
Поени од реакции
12
Пошо Фемили ги измисливте маскирниве позадини во светов. Фонтот на паролите е пробан да се прецртат Ултрас Либери фонт, шо го користит цела европа. Жолто и плаво се бои шо одговарет една со друга и зато се спојани. Уште 2011 имавме коцка со жолто ОХРИД ПРЕД СЕ пишит, ја имат на постари слики ме мрзи да барам, ФА не знаевме како изгледет тогаш. Кутлешот да не го вадиме, зошто вие сте го имале? И Комити имаја Кутлеш имет и Лозари. За песните освен таа Анти Струга, Страв од Рибари која е друга слична на песна од ФА? То ако ФА ја искористиле правата формула за убав изглед не значи дека ја измислиле. Исти ни се боите плави и бели и нормално дека ако и ние ги користиме тие комбинации, ќе ни изгледаат слично трибините. Ако вие сте извадиле нешто добро, ние требат да ваѓаме фушерајски работи за да не сме слични на вас? Еве од сега 1989 бајраци ќе вадиме стрикно во плаво и бело и на џогер ќе ги качиме за да сме оргинални ко битолчани.
Како шо гледам на доста луѓе му сметат то шо моментално Рибари се меѓу најдобрите НГ во Македонија, место пофалби, насекое читам само замерки, ама да си знајте Рибари полека и сигурно се и станвет доста сериозна нсвивачка група.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Како шо гледам на доста луѓе му сметат то шо моментално Рибари се меѓу најдобрите НГ во Македонија, место пофалби, насекое читам само замерки, ама да си знајте Рибари полека и сигурно се и станвет доста сериозна нсвивачка група.
Меѓу најдобрите? Според мене а и повеќето моментално дефинитивно бр. 1 група во Северџан. Само напред и продолжете момци барем малку позитива на нашава "тифо" сцена. А тоа дека ги копирате ФА со изглед на трибина и песни се чисти глупости. Фурајте си го филмот и уживајте. :oeoeoe:
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
А зошто Рибари не навиваат на фудбал? Порано беа активни колку што знам
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Пошо Фемили ги измисливте маскирниве позадини во светов. Фонтот на паролите е пробан да се прецртат Ултрас Либери фонт, шо го користит цела европа. Жолто и плаво се бои шо одговарет една со друга и зато се спојани. Уште 2011 имавме коцка со жолто ОХРИД ПРЕД СЕ пишит, ја имат на постари слики ме мрзи да барам, ФА не знаевме како изгледет тогаш. Кутлешот да не го вадиме, зошто вие сте го имале? И Комити имаја Кутлеш имет и Лозари. За песните освен таа Анти Струга, Страв од Рибари која е друга слична на песна од ФА? То ако ФА ја искористиле правата формула за убав изглед не значи дека ја измислиле. Исти ни се боите плави и бели и нормално дека ако и ние ги користиме тие комбинации, ќе ни изгледаат слично трибините. Ако вие сте извадиле нешто добро, ние требат да ваѓаме фушерајски работи за да не сме слични на вас? Еве од сега 1989 бајраци ќе вадиме стрикно во плаво и бело и на џогер ќе ги качиме за да сме оргинални ко битолчани.
Не си знаел како изгледаат ФА во 2011 ? Ако навиваш од прехлани ок :)
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Не си знаел како изгледаат ФА во 2011 ? Ако навиваш од прехлани ок :)
Од цел текст ти за то се фати.. Не битно. Не требит да си нешто надпросечно паметен за да знајш која боја со која одговарет. Сум видел ФА како изгледаја 2011, ама сигурно не сум помислил еј еве имет сиво маскирно или жолто како детали на трибинава и ајде и ние така ќе ставиме.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Од цел текст ти за то се фати.. Не битно. Не требит да си нешто надпросечно паметен за да знајш која боја со која одговарет. Сум видел ФА како изгледаја 2011, ама сигурно не сум помислил еј еве имет сиво маскирно или жолто како детали на трибинава и ајде и ние така ќе ставиме.
Па што да ти одговорам друго, нема да се убедуваме. Не викам дека ги копирате, само вака на слики 80% личите исто. Да немаше доле транс Рибари, ке помислев ФА се. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom