Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Carlitob

  Carlitob

  Член од:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  430
  Колку што се виде од гостинската трибина,двата ударни трансови си ги запалија :D За утакмицата по беден Вардар не памтам на дерби,тоа е колку пари толку музика,утре има повторно дерби али во ракомет.
   
 2. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  565
  Моментално Фемили доминира во Гевгелија. Иако губат цело прво полувреме МЗТ со 10+ разлика, ечи песна.
   
 3. RichardRichardson

  RichardRichardson

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  369
  Куп на Македонија, 12-14.04.2019.
  1/4 Финале, 12.04.2019
  Фантоми Север (КК Кожув - КК МЗТ Скопје)
  Гевгелија-за-Боби-1.jpg
  Family Aerodrom (КК Кожув - КК МЗТ Скопје)
  57080042_10216672975850524_1309986414217134080_n.jpg
  1/2 Финале, 13.04.2019
  City Park Boys (КК Работнички - КК МЗТ Скопје)
  56770416_2295178833863862_3007483392267649024_n.jpg
  Family Aerodrom (КК Работнички - КК МЗТ Скопје)
  kk-rabotnicki-kkmzt-kup-2019g-13.jpg
   
  На AAbrat и Интегрален им се допаѓа ова.
 4. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  477
  Допаѓања:
  1.148
  Добра им е кореографијата на Лозари, оставете вие.. Само многу подобро би било Кавадарци да пишуваше него вака, се гледа дека е копирано. Не е страшно што зеле идеа, сите копираат по нешто само требало малку да го изменат.
   
  На AAbrat му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.245
  Допаѓања:
  2.040
  --- Споено дупло мислење, 14 април 2019 во 20:21 ---
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  Последно уредено: 14 април 2019 во 20:21
  На whatto, Интегрален, AAbrat и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. RichardRichardson

  RichardRichardson

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  369
  Денес чиста 10-ка!
   
  На Ultracasual му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Crazy1312

  Crazy1312

  Член од:
  13 септември 2015
  Мислења:
  500
  Допаѓања:
  787
  Како во старите добри времиња :)
   
  На whatto и Ultracasual им се допаѓа ова.
 8. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.990
  Допаѓања:
  42.201
  Општо, сезонава не сме толку лоши. Мене ме изненадува бројката во Маџари, особено што реално немаме никаков императив по откажувањето од трката за титула. Во Македонија публиката се пали кога тимот има некаков предизвик. На Вардар предизвик му беше титулата, но не отпишаа одамна и за очекување беше да се загуби секаков интерес за натпреварите. Сепак, се одржува некое ниво и има солидно навивање, барем во дуелите со посилните екипи.
  Сепак, далеку сме од старите времиња (дури и од оние од 2011/12/13/14 година).

  Групата има многу млади членови, тоа е за поздравување. Дојдов до моментот кога пола трибина е двојно помлада од мене :icon_mrgr: Бројот на оние кои се редовни барем во последниве 7-8 години (за повеќе да не правиме муабет), барем на домашните натпревари, не е поголем од 20-тина души (дури и оваа бројка е дискутабилна). Жалосно е што цели подгрупи се преселени во странство, а уште пожалосно е што на 80% меракот им поминува за 1-2 сезони.
   
  На DracevoTheCity, whatto, ckembarbtt и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Stribor

  Stribor

  Член од:
  23 ноември 2013
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  80
  Рибари [​IMG]
   
  На Vlaska Mala Ohrid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RichardRichardson

  RichardRichardson

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  369
  Моментално дечките кои раководат со Комити вршат добра работа, секако дека треба уште многу работа за да се стигне нивото од порано, ама сезонава општо сме добри. Мрднавме од некоја мртва точка, постојано се случува нешто. Од следната сезона се надевам дека ќе бидеме на уште повисоко ниво.
   
  На BrliV, k0k014 и Crazy1312 им се допаѓа ова.
 11. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  423
  Допаѓања:
  509
  Кога веќе сме кај плагијатите:

  Вардар-Шкендија(14.04.2019)
  kopija.png
  Пелистер-Шкендија(03.10.2016)
  pravoslavie.jpg
   
 12. SkopjeUltra'

  SkopjeUltra'

  Член од:
  1 август 2015
  Мислења:
  294
  Допаѓања:
  438
  :facepalm:
   
  На whatto, Crazy1312, kano и уште 6 други им се допаѓа ова.
 13. BabylonBloke

  BabylonBloke

  Член од:
  8 октомври 2014
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  290
  ultras crusaders...
   
  На Tоni му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Кригла1988

  Кригла1988 Екипа 4600

  Член од:
  5 јуни 2015
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  29
  AAbrat, k0k014, ultras1988 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  423
  Допаѓања:
  509
  Ова од шо не знаеше друго шо да исоментираш,ама си сакал,исто како и останатите 13 мислења кои ги имаш..

  Во моето претходното мислење му посочив идентичен пример на дечкото кој напрај споредба помеѓу Фирма и Лозари и сличната кореографија шо ја имаја,и во посочениот пример ја има сличноста на кореографиите(православие) исто како шо има сличност и кај неговото мислење(Новосаџани/Кавадарчани),ама телиња сте за да сфатите.
   

Сподели преку: