Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
Што се случува со Кумани? Група која држеше солидна бројка,одлични навивања и одеднаш ја снема
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Сите групи што идеа на кошарка ги распадна мвр и системот. Одеднаш ФА, ЦПБ, Кумани станаа трн во око на држават затоа што земаа голем замав, организација и бројка. До пред некоја година секое коло имаше 2 групи во сала, сега нема ниедна, едвај нешто мрда.
ФА, Цпб, Кумани, Лозари, Фантоми, Шверцери
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.545
Па на тој ќотек шо им го удрија желките на финалето со МЗТ кој би одел пак да навива.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Која е причината поради која се распаднаа Балисти?
Веќе 2-3 сезони имате одвај по 4-5 натпревари во кои навивате организирано.
Шкендија никогаш посилна, а никогаш помалку публика (иако, повторно имате највеќе гледачи во државава) и никогаш полошо организирано навивање. Не се сеќавате кога последен пат сте биле на гостување.
Balistive se raspadnati za ista pricina od koja raspadnaa i drugive grupi, plus slobodno mozet da otvoret podgrupa u hamburg, kaj se najmalce 50 redovni clenovi koi zaminale, ama balisti kogaa i da sakat mozet da se soberet +500, momentalno sme bez vodza, za brzo vreme ke se sredi problemot, pa se nadevam ke bidi nesto
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
РК Пелистер-РК Охрид
Доста интересно гостовање, дојде одма 3 дена после утакмицата со Еурофарм, па немавме многу време да се организираме и до последен момент немавме сигурен превоз. Автобусот два пати ни се расипа, еднаш на одење еднаш на враќање. Дури се поправаше бевме сместени во малата сала и таму падна јака журка, штета шо немат убај видеа. Се на се доста интересно гостовање и фалеа вакви утакмици на групава.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.789
Никаде не реков дека сме на ниво на Чкембари и свесен сум и јас и сите во групава дека имаме уште многу за работа за стигниме до таму. Да, не сме на ниво од Чкембари, Комити, ФА и другиве групи од тој ранг, ама не мојте да не споредвите со групи ко Ајдуци, Фантоми и тн.. шо се појавувет само на дерби или ко ќе им тргнит на клубот, без разлика во кој спорт е. Навивавме константно втора лига фудбал неколку години, ракомет вторалига исто 2 сезони, па прва лига во плеј аут уште 2 сезони. 2011 паралелно навивавме и ракомет и фудбал, не пропуштивме утакмица.Имавме подобри изданија во 2ра лига и плеј аут него пред 2 сезони ко игравме квалификации за евро куп. Навиваме во најдосадната лига во државава, секој втор противник ни е екипа од типот на Тинекс Пролет. До лани со друга навивачка група се среќававме еднаш на 2 години. Ниту во еден момент не се откажавме, без разлика на бројката. Не споредвите со Мајмуни, ама причината за подемот на Мајмуни беше враќањето на Победа во прва лига. Ние ја кренавме групата со намера и желба да го вратиме тифо движењето во Охрид. Рано е да зборвиме, ама напрајвме добра екипа, иаме добра младина, желна за докажвење и најдоброто од Рибари допрва следит.
Не можам да издржам појако е од мене ебига па да те прашам, во што тоа Рибари се појаки од Ајдуци земајќи ги во предвид последните две сезони па иако никој не ве споредил со нас вие навреда да ве споредуваат, не за друго, да знаеме и ние да поработиме на овие недостатоци па да можеме да сме прбилижно на ваше ниво ?
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Не можам да издржам појако е од мене ебига па да те прашам, во што тоа Рибари се појаки од Ајдуци земајќи ги во предвид последните две сезони па иако никој не ве споредил со нас вие навреда да ве споредуваат, не за друго, да знаеме и ние да поработиме на овие недостатоци па да можеме да сме прбилижно на ваше ниво ?
Па ете ти пишит во текстот. Неам ништо против Ајдуци, тие ми дојдоја први па ги спомнав, ама ете чим праша ќе ти одговорам. Кај бевте пред да влезит Беласица во 1ва лига? Лани се појавивте ко видовте дека ќе влезите прва лига. Сега ве снема на сред сезона. Последниве години наназад за 3 клуба имате навивано. Зомимак, KK Струмица (дури и бојата ја сменавте во зелена) и Беласица. На никој клуб не задржавте констаност, како шо ве снема сега на ФК Беласица од никаде, ве снемвеше и таму и се појавувавте од време на време. Не реков дека сме подобри од вас, туку дека не сме во исти кош под тој сегмент. За мене такви групи се "банана" групи, што кога им паѓат бројката прекинувет да навивет или најчесто измислувет некој банални бојкоти. Уште ко гостовавте во Охрид пред неколку сезони ми остадовте впечаток на таква група. Цела сезона ве немаше и се појавивте Охрид на утакмица шо одлучвеше кој ќе влезит во прва лига. Заедно со Кумани бевте дојдени.
 
Последно уредено:
Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
Па ете ти пишит во текстот. Неам ништо против Ајдуци, тие ми дојдоја први па ги спомнав, ама ете чим праша ќе ти одговорам. Кај бевте пред да влезит Беласица во 1ва лига? Лани се појавивте ко видовте дека ќе влезите прва лига. Сега ве снема на сред сезона. Последниве години наназад за 3 клуба имате навивано. Зомимак, KK Струмица (дури и бојата ја сменавте во зелена) и Беласица. На никој клуб не задржавте констаност, како шо ве снема сега на ФК Беласица од никаде, ве снемвеше и таму и се појавувавте од време на време. Не реков дека сме подобри од вас, туку дека не сме во исти кош под тој сегмент. За мене такви групи се "банана" групи, што кога им паѓат бројката прекинувет да навивет или најчесто измислувет некој банални бојкоти. Уште ко гостовавте во Охрид пред неколку сезони ми остадовте впечаток на таква група. Цела сезона ве немаше и се појавивте Охрид на утакмица шо одлучвеше кој ќе влезит во прва лига. Заедно со Кумани бевте дојдени.
A shto li beshe toa prepucavanjeto na internet so Patkari Struga? Shto li bidna tamo ? Kao demek fight imalo pa nemalo ?
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.322
Па ете соберете се на следната утакмица 500 луѓе или не сакате?Или чекате Вардар да дојде?
Vistina e toa sto rekoll, prvo ima mnogu vo Germanija, sto ne e gllavna pricina. Ima nekoj vnatreshen problem, koi bi treballo da se reshava brzo.

Shkendija ima pad i na obicna publika osobeno ova godina. Ligata mislam deka edna od najsalabata od kolku pamtam jas prva liga, no pak sepak ne e glavna pricina deka nie vo vtora liga imavme 4 - 5000 luge redovno. Stvarno ne znam shto e problemot, i ova tema mnogu se diskutira megu lubitelite na futballot ovie meseci vo Tetovo.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
A shto li beshe toa prepucavanjeto na internet so Patkari Struga? Shto li bidna tamo ? Kao demek fight imalo pa nemalo ?
Не знам што точно се десило не бев таму. Од луѓе што ми кажаја (сериозни лица, шо не би измислувале) имало 2 дешавки. Првата била во паркот кај шо се збирет и имало некој деца, па ко ги виделе Рибари се разбегале, не се десило ништо посебно тука. Втората дешавка била на сјодвење, неколку души се затрчале по колите од Рибари, застанале овие и тука имало некоја мала тепачка кај шо неколку членој од Паткари добиле ќотек. Сепак браво на храброста пошо биле само неколку души и се пуштиле на групата од Охрид. Пак ќе кажам ова ми е инфо од луѓе шо беа таму, ама им вервувам пошо се сериозни дечки.
ПС. Истите тие шо ја демантираја случкава по ФБ и шо викаја дека немало ништо такво, биле тие шо се пуштиле.
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
Vistina e toa sto rekoll, prvo ima mnogu vo Germanija, sto ne e gllavna pricina. Ima nekoj vnatreshen problem, koi bi treballo da se reshava brzo.

Shkendija ima pad i na obicna publika osobeno ova godina. Ligata mislam deka edna od najsalabata od kolku pamtam jas prva liga, no pak sepak ne e glavna pricina deka nie vo vtora liga imavme 4 - 5000 luge redovno. Stvarno ne znam shto e problemot, i ova tema mnogu se diskutira megu lubitelite na futballot ovie meseci vo Tetovo.
Можеби фудбалот е многу слаб,ама Шкендија никогаш не била посилна и поорганизирана па затоа е и чудно баш сега такви работи да се случуваат
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Можеби фудбалот е многу слаб,ама Шкендија никогаш не била посилна и поорганизирана па затоа е и чудно баш сега такви работи да се случуваат
Ќе се соберат за прослава на титула, кога ќе вртат чочек пред утакмица. Сега не е интересно, тогаш е забавата. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom