Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Ѓемиџии веќе неколку кола не скандираат антиалбански пароли.Не знам таа промена се однесува поради одличните игри на голманот Мустафа и штоперот Калаба или пак има некпи други промени.Порано после секое скандирање зига зага напред Борец следуваше знаете веќе што а сега во последните дербиња каде се навива подобро и појако не се продолжува скандирањето после зига зага напред Борец.Мислам дека и тоа е добро до некаде зошто да скандираш секоја утакмица ваљда лошо ќе делува на играчите ама пак секако на нив им се битни платите и премиите.

ПС:Пред утакмицата надвор имаше такви скандирања.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Можеби не е за во темава,но да прашам дали на некоја МК страна или во Скопје се продава нешто на Stone Island или Fred Perry? Прикладно ми дојде оти најчесто навивачите ги носат овие брендови.
 
Член од
16 ноември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
4
Можеби не е за во темава,но да прашам дали на некоја МК страна или во Скопје се продава нешто на Stone Island или Fred Perry? Прикладно ми дојде оти најчесто навивачите ги носат овие брендови.
За овие брендови не знам, ама дали сте виделе новиот полси бренд Enclava ? Има убави кежуал облека.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.164
Можеби не е за во темава,но да прашам дали на некоја МК страна или во Скопје се продава нешто на Stone Island или Fred Perry? Прикладно ми дојде оти најчесто навивачите ги носат овие брендови.
Се што ќе видиш на МК страниве е фејк. За Фред Пери не сум сигурен, ама Стоне нема официјален дистрибутер у МК.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Се што ќе видиш на МК страниве е фејк. За Фред Пери не сум сигурен, ама Стоне нема официјален дистрибутер у МК.
Па макар и фејк да му ебам матер,отварам официјална страна,и седам и плачам на цените :D
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.164
Па макар и фејк да му ебам матер,отварам официјална страна,и седам и плачам на цените :D
Е јбг знам. Нема кежуал без пари. :D Отвори CP Company или Canada Goose да видиш цени на јакните. :D
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Поголем дебилизам од носење на фејк работи за мене не постои. Тоа ти е криза на идентитет. Ако неам пари да купам Stone Island, CP, Nappa... и тн. нема да одам и да купам фејк ствари и да се правам тоа што не сум. Подобро ќе зеам некоја поефтина марка, што пак спаѓа во кежуал од типот на Ellesse, New Balance и тн. што ни се нас достапни по прифатливи цени. Или ако веќе сакам да си фурам од тие подобрите брендови, ќе зашпарам две плати и ќе се пуштам до Солун сега после Божиќ кога се попустите и од глава до пети ќе се облечам. А за Stone Island i CP пошто стварно се прескапи, би земал некое парче од 2ра рака. Има полно групи на ФБ за кежуал ствари, луѓе продаваат топ парчина во добра состојба со до некаде прифатлива цена за нас. Исто има и на Ebay, само што таму се малку поскапи или можат да се фејк. По групите на ФБ, администраторите не дозволуваат да се објават фејк работи, така да таму е најсигурно.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Скоро 200 коментари на статусот, ниту еден не е поврзан со навивање.
Па и статусот не е поврзан со нивавање.Не знам што точно се случило и колку далеку може да одат ама секако се едни од најсилните кои можат да дадат отпор на секој затоа и беа систематски уништувани со години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom