Навивачки групи во Македонија!

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Гемиџии вчера извадиле одземена маица од Шверцери на дуелот во мал фудбал меѓу Велес и Шкупи.
При еден поостар старт на еден гостински фудбалер, настанала и мешаница меѓу публиката и играчите на Шкупи. Публикава фрлала со предмети по клупава на гостите и мечот бил во прекин 5 минути.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Гемиџии вчера извадиле одземена маица од Шверцери на дуелот во мал фудбал меѓу Велес и Шкупи.
При еден поостар старт на еден гостински фудбалер, настанала и мешаница меѓу публиката и играчите на Шкупи. Публикава фрлала со предмети по клупава на гостите и мечот бил во прекин 5 минути.
https://www.facebook.com/853582348100168/posts/1158395134285553/[DOUBLEPOST=1542552251][/DOUBLEPOST]https://www.facebook.com/472303609551928/posts/1978716832243924/

Дел од инцидентот.Само ова за со мајцава не знам дали е од вчера зошто мислам дека шверцери вчера немаше во салата.Лани имаше инцидент кога неколку шверцери провоцираа(воџата нивни Јусуф исто беше меѓу нив)па џандарите тргнаа да ги извадат надвор ама не како Рибари шо ги вадеа у Прилеп туку со молење десетина минути па овие испаднаа некаде на крајот.Ќе биде интересно догодина кога ќе се играат утакмиците со Искра и Слога(ако остане во прва лига)зошто Велшката публика а поготово навивачката група е многу антиалбанска настроена.А мајцава можно е да е одземена кога Слога играше во Велес со Металург мислам пред неколку сезони.Тогаш двајца кои се издвоиле од групата беа нападнати.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Да многу ќе биде интересно, ќе има дури 5-6 скандирања.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Да многу ќе биде интересно, ќе има дури 5-6 скандирања.
Не бе шо зборуеш ако дојдат живи нема да излезат ќе ги крстиме живи ќе ги јадеме бакљи у гз ќе им напикаме итн итн.

Шо треба да пукаат со АК-47 по автобусите кога ќе влезат во градов за да биде интересно.

Прво тешко дека ќе дозволат гостинска навивачка група ама еве ако има очекувам да има по некоја парола се надевам кореографија и нормално скандирања без нив ништо не правиме.Според мене тоа е интересно сигурно не е интересно да претепаме до смрт дете од 20 години кое чека автобус со женска му.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не бе шо зборуеш ако дојдат живи нема да излезат ќе ги крстиме живи ќе ги јадеме бакљи у гз ќе им напикаме итн итн.

Шо треба да пукаат со АК-47 по автобусите кога ќе влезат во градов.

Прво тешко дека ќе дозволат навивачка група ама еве ако има очекувам да има по некоја парола се надевам кореографија и нормално скандирања без нив ништо не правиме.Според мене тоа е интересно сигурно не е интересно да претепаме до смрт дете од 20 години кое чека автобус со женска му.
И да им дозволат гостување влакно нема да им фали, а треба да им фали ако толку јаки се велешани ама не се, никој не е. Интересно било скандирањето, уу немој многу да не ги оглувите.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
И да им дозволат гостување влакно нема да им фали, а треба да им фали ако толку јаки се велешани ама не се, никој не е. Интересно било скандирањето, уу немој многу да не ги оглувите.
Види ако има гостинска група гарант ќе има инциденти познавајќи ги Ѓемиџиите.Реално да гледаме $ се далеку подобра група од Ѓемиџии и ако дојде до инцидент надвор од стадионот ако $ гостуваат со првата екипа Ѓемиџии би изгубиле.А фактот шо ќе има еден куп џандари и нема да се дозволи инцидент.Ѓемиџии го оправдале патриотскиот симбол секогаш кога гостувале албански екипи од јуниорски екипи да до вакви утакмици.Никогаш албанските екипи нема да се чуствуваат добредојдени и секогаш ќе има инциденти кога ќе играат во Велес.Барем на 2,3 инцидента ми текнуваат вака на прва во сала кога играле ракомет некој јуниорски екипи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Vikash Tetovo ne e Makedonski grad ??! :P
Јас на се во животот гледам реално така и на оваа работа.Град кој има 10% Македонци а над 85% албанско население не може да биде македонски град.Жал ми е за Македонците кои живеат таму кои во своја држава се граѓани од втор ред.Срце ме боли кога некој Македонец е повреден од Албанец било каде во нашата држава.Ама не можам да кажам дека Тетово,Гостивар,Струга,Кичево,Дебар се македонски градови.Зошто за една деценија ние веќе овие градови ќе ги изгубиме тотално а на ред ќе дојдат Велес,Куманово,Скопје,Битола.Жал ми е само што Македонците во Западна Македонија беа манипулирани да останат таму да живеат а не знам кога ама некогаш ѕверствата од 2001 ќе бидат смешни за тие кои ќе се случуваат.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Во Тетово има повеќе од 30% македонци доста кажувате глупости,Гостивар исто а Кичево и Струга ВО ГРАДОВИТЕ се многу повеќе македонци.Едино во Дебар сме помалце и од циганите
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Го гледате пописот од 2002.Знаете ли колку Македонци се раселени од цела западна Македонија за овие 15 години? Можеме само да си пееме дека тоа се македонски градови завршена е таму работата.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Го гледате пописот од 2002.Знаете ли колку Македонци се раселени од цела западна Македонија за овие 15 години? Можеме само да си пееме дека тоа се македонски градови завршена е таму работата.
А знаеш ли колку Албанци се раселени од западна Македонија? На 3 куќи, 1 е празна.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Каде се раселени? Па сум правел муабет со многу луѓе од Тетово и Кичево па тие баш кажуваат,селата нивни се пусти во Зајас немало деца за паралелка да се направи.Не викам дека не се повеќе ама многу преувеличувате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom