Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569

Едно видео кое е доказ како се навива на вакви гостувања за кои групите се фалат со голема бројка.
Се собрало шуто и сакато, десет воџи, 15 души пеат, останатото грицка семки.

Бонус од 10:48 :D
Абе оти не ми купи и мене? Пу да а ебам мамата да а ебам:icon_mrgr:
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161

Едно видео кое е доказ како се навива на вакви гостувања за кои групите се фалат со голема бројка.
Се собрало шуто и сакато, десет воџи, 15 души пеат, останатото грицка семки.

Бонус од 10:48 :D
Абе оти не ми купи и мене? Пу да а ебам мамата да а ебам:icon_mrgr:
Во глобала си во право, но во овој случај мислам дека и тоа што нема трибина игра улога. Потешко е да се организира навивањето и тие што не се во првите редовии се осеќаат како изолирани од тоа што се дешава и затоа не пеат. Ебати гостовањето ако не можам да ја глеам противничкава група и да се препуцавам.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Официјалната на Комити лупа sponsored пост, за став за бојкот на референдумот. Е затоа до ова дереџе е стигната групата.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Официјалната на Комити лупа sponsored пост, за став за бојкот на референдумот. Е затоа до ова дереџе е стигната групата.
Државата е дојдена на вакво дереџе заради ваквите размислувања. Ако бојкотираш референдум одма етикетиран си ко вмровец, ако излезеш си сдсмовец. Дојдоа такви времиња да неможеш да искажеш сопствено мислење. Народот се подели на вмро и сдсм. Кој ги ебе сите.

Комити се залагаат за интересите на Вардар и Македонија, самото име што се носи доволно ти кажува.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Државата е дојдена на вакво дереџе заради ваквите размислувања. Ако бојкотираш референдум одма етикетиран си ко вмровец, ако излезеш си сдсмовец. Дојдоа такви времиња да неможеш да искажеш сопствено мислење. Народот се подели на вмро и сдсм. Кој ги ебе сите.

Комити се залагаат за интересите на Вардар и Македонија, самото име што се носи доволно ти кажува.
Комити се навивачка група, а не патриотско здружение. Во ред е секој да си завземе свој став, но не е во ред навивачка група во последно време своите активности комплетно да ги насочи кон овие прашања. Претходно беше со протестите и се виде се како заврши. Трибината е занемарена и затоа веќе никој не сака да доаѓа. Што направија Комити летово? Истадоа некој новитет, реквизит, графити се направија ли? Главниот фокусот на групата треба да се врати на трибина, па после на сите други активности надвор од неа, што се делумно поврзани. Затоа веќе никој не доаѓа на трибина. Порано се одеше да си го олабавиш мозокот од секојдневните проблеми, да се испукаш и да си одиш дома, а сега групата уште налева масло на сиот оган од проблеми со кои се соочуваме како општество.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.905
Поени од реакции
17.558
Комити се навивачка група, а не патриотско здружение. Во ред е секој да си завземе свој став, но не е во ред навивачка група во последно време своите активности комплетно да ги насочи кон овие прашања. Претходно беше со протестите и се виде се како заврши. Трибината е занемарена и затоа веќе никој не сака да доаѓа. Што направија Комити летово? Истадоа некој новитет, реквизит, графити се направија ли? Главниот фокусот на групата треба да се врати на трибина, па после на сите други активности надвор од неа, што се делумно поврзани. Затоа веќе никој не доаѓа на трибина. Порано се одеше да си го олабавиш мозокот од секојдневните проблеми, да се испукаш и да си одиш дома, а сега групата уште налева масло на сиот оган од проблеми со кои се соочуваме како општество.
Па ако според тебе ова прашење е дневно партидка политика па комитите немаат потреба да заземат став...
Ова е последна одбрана на државата на клубот на групата на се што сме имале досега.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Бидејќи вие сметате дека треба групата да има сопствено мислење, и јас како индивидуа исто иам право на мој став. Не сум за промена на името, но не сум и групата да ги сведе сите свои активности кон овие прашања.
И друга работа е што многу наивно гледате на оваа работа или со сила се правите слепи. Кога ќе се продлабочиш ќе сфатиш дека тоа не е само обична објава, туку има многу по длабока и по гнасна позадина. Еве ќе ве прашам само, знаете ли од каде се парите наменети за да се плати таа објава? ;)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.905
Поени од реакции
17.558
Бидејќи вие сметате дека треба групата да има сопствено мислење, и јас како индивидуа исто иам право на мој став. Не сум за промена на името, но не сум и групата да ги сведе сите свои активности кон овие прашања.
И друга работа е што многу наивно гледате на оваа работа или со сила се правите слепи. Кога ќе се продлабочиш ќе сфатиш дека тоа не е само обична објава, туку има многу по длабока и по гнасна позадина. Еве ќе ве прашам само, знаете ли од каде се парите наменети за да се плати таа објава? ;)
Епа кажа премиерот наш дека газдата на Паок дал 300.000 за навивачката група "Кумити" инаку они немале ништо против да се смени името.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Бидејќи вие сметате дека треба групата да има сопствено мислење, и јас како индивидуа исто иам право на мој став. Не сум за промена на името, но не сум и групата да ги сведе сите свои активности кон овие прашања.
И друга работа е што многу наивно гледате на оваа работа или со сила се правите слепи. Кога ќе се продлабочиш ќе сфатиш дека тоа не е само обична објава, туку има многу по длабока и по гнасна позадина. Еве ќе ве прашам само, знаете ли од каде се парите наменети за да се плати таа објава? ;)
Пари за да се спонзорира објава на социјални мрежи? Па секоја глупача или педерче веќе лупа спонзорства а не група или организација.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.905
Поени од реакции
17.558
Пријатели у Сабота одам на дербито на втора-Исток Борец-Брегалница ама проблемот е шо работам втора смена а не можам да се сменам па морам да барам некој изговор ама да не е провиден.
Кажете некои совети како вие сте се ваделе во вакви ситуации

Инаку за лани до кога одев уште на школо само за овие две утакмии направив 12 неоправдни зошто од толку Саботи се погодија баш оние работни саботи :icon_mrgr:

Настрана тоа колку пати Вардар ја ставале у Среда со Искра и сум морал да бегам од школо.
Овие од ФФМ како да пратат шо праам ја и ме ебат стално :D
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Се сјебав кажав јас дека ќе одам на веридба ама млако некако можно е у понеделник да ми го дадат првиот отказ.
Брат ако работиш во такво окружување, каде што така ти се понашаат и да не можеш вонредно еден ебан слободен ден да земеш, реално не треба ич кур да те боли дали ќе ти дадат отказ или не. Друга работа ќе најдеш, а и реално и последна работа на свет да е, јас не би работел во такво канцер окружување. Сите сме луѓе и сите иаме живот настрана од работата и треба прво самите себе да си се цениме. Што ако стварно беше на веридба? Заслужуваш за тоа да добиеш отказ? Па нека се гонат у три лепе, не смееме да им дозволиме да ни вршат експлоатација. Избегав малу оф топик, ама нека биде ова како најдобро намерен совет.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.905
Поени од реакции
17.558
Брат ако работиш во такво окружување, каде што така ти се понашаат и да не можеш вонредно еден ебан слободен ден да земеш, реално не треба ич кур да те боли дали ќе ти дадат отказ или не. Друга работа ќе најдеш, а и реално и последна работа на свет да е, јас не би работел во такво канцер окружување. Сите сме луѓе и сите иаме живот настрана од работата и треба прво самите себе да си се цениме. Што ако стварно беше на веридба? Заслужуваш за тоа да добиеш отказ? Па нека се гонат у три лепе, не смееме да им дозволиме да ни вршат експлоатација. Избегав малу оф топик, ама нека биде ова како најдобро намерен совет.
Види брат за веридба ме ослободија ама мал град како мал град ќе се разбере дека сум бил на стадион.Е сега работата е што ако јас побарам промена на смената за утакмица газдарицата би ми дала моментален отказ.Како и да е за оваа утакмица вреди и отказ да добијам а и ако гледам иднина во оваа фирма и работа кај што сум сега подобро е дома да седам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom