Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Може да се каже дека започна на протестот за другарот Саздо бидејќи на враќање накај Автокоманда ( од таму почна, па таму ни беа колите паркирани) во ист момент пешки одевме саат време( од МВР накај автокоманда) Комити, Пирати, Чкембари, Војводи, и дечки од Охрид ( носеа маички охрид хулиганс или така нешто не видов убаво) од по групи по 7-8 луѓе и никој не ни помисли дека треба нешто помеѓу нас да се деси.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Обединувањето започна уште на протестот за Саздо, ова е само продолжение и увертира за тоа што ќе следи. Многу ми е криво што не можев да бидам таму..
Во последен момент ми откажа другарот со кола а навистина не сакав да одам со автобусите на Вмро.Не ни знаев дека има нешто вакво.Сепак е за почит.[DOUBLEPOST=1533213904][/DOUBLEPOST]
Може да се каже дека започна на протестот за другарот Саздо бидејќи на враќање накај Автокоманда ( од таму почна, па таму ни беа колите паркирани) во ист момент пешки одевме саат време( од МВР накај автокоманда) Комити, Пирати, Чкембари, Војводи, и дечки од Охрид ( носеа маички охрид хулиганс или така нешто не видов убаво) од по групи по 7-8 луѓе и никој не ни помисли дека треба нешто помеѓу нас да се деси.
Ме радува што е така :)
Се надевам дека и во иднина ќе продолжи ова.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.053
Поени од реакции
12.936
Ептен на место кажано. Браво за сите кои денес присуствуваа од сите навивачки групи, браво и за транспарентот со ликот на Саздо десно, никогаш да не се дозволи да се заборави. Алфа имаше еден стих во една песна "Срце ми се полни кога гледам какви сме борци, Македонија на Македонци"

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Ептен на место кажано. Браво за сите кои денес присуствуваа од сите навивачки групи, браво и за транспарентот со ликот на Саздо десно, никогаш да не се дозволи да се заборави. Алфа имаше еден стих во една песна "Срце ми се полни кога гледам какви сме борци, Македонија на Македонци"

Изгледа пак некој Руси не знаеле што со парите :icon_mrgr:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.869
Поени од реакции
7.254
Немам зборови за денес поклон до земја за сите што беа Крушево браво уште еднаш и секоја чест единствено навивачите останаа и кренаа глас против предавството на политичарите од власта и опозицијата нема предавање таква ни е судбината мора некој да оди курбан МнМ и до крај!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Приберете се, ќе одите на бан од форум.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.053
Поени од реакции
12.936
Врати се неколку страници наназад и види го моето мислење за гнасниот настан. Ако не можеш да го најдеш, кажи, ќе ти помагам.
П.с. не кажувам какви се македонците,, меѓу кои имам доста добри пријатели, туку една мала мала група на дебили, кои се за среќа , како што реков во песната „ мало вам је , мало вам је....“
Во тој случај се извинувам, се издвојуваш мило ми е. Таа мала група што ја посочи можеше да стане уште помала ако секојдневно по автобуси и улици не се претепуваат и бодат Македонци само затоа што се Македонци, а може да стане многу поголема ако целата ситуација продолжи. Не ме сфаќај погрешно, и јас сум за да се размислува со трезвени глави, но после вакви настани кои за жал и после убиството на Саздо продолжуваат, едноставно е невозможно. Биди реален, Комити ли одат со ножеви во Чаир и брцаат се што е албанско, Комити ли чекаат во Карпош и Аеродром и претепуваат секој Албанец што имал работа натаму, не, а можам да ти набројам безброј обратни ситуации, да не зборам ситуации кога се задевале македонски девојчиња кога се шетале без машка придружба. И на крај краева, види ти сам неколку страни поназад какви се коментари имаше за убиството на Саздо оставени од Албанци, ситење на нечија смрт, јас и други Македонци не се ситевме кога Алмир беше прегазен, болно е да се ситиш на нечија смрт особено на млад живот. Убаво е што се издвојуваш од другите, ако искрено си пишал, но само ако престанат сите иживувања од албанска страна, би исчезнала таа група што ја наведе, во спротивно ќе стане поголема.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Во тој случај се извинувам, се издвојуваш мило ми е. Таа мала група што ја посочи можеше да стане уште помала ако секојдневно по автобуси и улици не се претепуваат и бодат Македонци само затоа што се Македонци, а може да стане многу поголема ако целата ситуација продолжи. Не ме сфаќај погрешно, и јас сум за да се размислува со трезвени глави, но после вакви настани кои за жал и после убиството на Саздо продолжуваат, едноставно е невозможно. Биди реален, Комити ли одат со ножеви во Чаир и брцаат се што е албанско, Комити ли чекаат во Карпош и Аеродром и претепуваат секој Албанец што имал работа натаму, не, а можам да ти набројам безброј обратни ситуации, да не зборам ситуации кога се задевале македонски девојчиња кога се шетале без машка придружба. И на крај краева, види ти сам неколку страни поназад какви се коментари имаше за убиството на Саздо оставени од Албанци, ситење на нечија смрт, јас и други Македонци не се ситевме кога Алмир беше прегазен, болно е да се ситиш на нечија смрт особено на млад живот. Убаво е што се издвојуваш од другите, ако искрено си пишал, но само ако престанат сите иживувања од албанска страна, би исчезнала таа група што ја наведе, во спротивно ќе стане поголема.
Знае он убаво ама така му одговара.Кај македонскиот народ нема национализам сите националистички испади кои се случиле од страна на македонци се контра-ефект.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
ОНА со коминике 5
Славомакедонскиот окупатор да се тргне од нашите "вековни" огништа
Kicevo.png
Колку е точно не знам, само видов слики од расекотина на ногата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
ОНА со коминике 5
Славомакедонскиот окупатор да се тргне од нашите "вековни" огништа
Прегледај го приврзокот 194931
Колку е точно не знам, само видов слики од расекотина на ногата.
Точно е детето било нападнато поради блуза со македонско знаме сакале да му ја одземат ама не успеале и ако биле 6 души.А најверојатно и знаеле дека е Чкембар и бил на Мечкин камен па веројатно е и за тоа нападот.Дежурен во станицата бил шипптаррр и му кажал дека он е крив ги провоцирал со блузата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom