Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

1. Ultracasual

Ultracasual

Член од:
    9 ноември 2017
    Мислења:
    355
    Допаѓања:
    778
    Обединувањето започна уште на протестот за Саздо, ова е само продолжение и увертира за тоа што ќе следи. Многу ми е криво што не можев да бидам таму..

На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. george_jov

george_jov

Член од:
    23 февруари 2011
    Мислења:
    588
    Допаѓања:
    599
    Може да се каже дека започна на протестот за другарот Саздо бидејќи на враќање накај Автокоманда ( од таму почна, па таму ни беа колите паркирани) во ист момент пешки одевме саат време( од МВР накај автокоманда) Комити, Пирати, Чкембари, Војводи, и дечки од Охрид ( носеа маички охрид хулиганс или така нешто не видов убаво) од по групи по 7-8 луѓе и никој не ни помисли дека треба нешто помеѓу нас да се деси.

На MacedoniaTimeless, Colt Willcox и k0k014 им се допаѓа ова.
  3. k0k014

k0k014

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    1.861
    Допаѓања:
    2.128
    Во последен момент ми откажа другарот со кола а навистина не сакав да одам со автобусите на Вмро.Не ни знаев дека има нешто вакво.Сепак е за почит.
    --- Споено дупло мислење, 2 август 2018 ---
    Ме радува што е така :)
    Се надевам дека и во иднина ќе продолжи ова.

4. FilipMKD007

FilipMKD007

Член од:
    8 јануари 2013
    Мислења:
    2.788
    Допаѓања:
    6.329
    Ептен на место кажано. Браво за сите кои денес присуствуваа од сите навивачки групи, браво и за транспарентот со ликот на Саздо десно, никогаш да не се дозволи да се заборави. Алфа имаше еден стих во една песна "Срце ми се полни кога гледам какви сме борци, Македонија на Македонци"

На iExe, skopje87, MacedoniaTimeless и уште 7 други им се допаѓа ова.
  5. Curva_sud

Curva_sud

Член од:
    7 јуни 2011
    Мислења:
    3.046
    Допаѓања:
    1.869
    Полно срце .. Да се држиме браќа мои, другого немаме!!

MacedoniaTimeless, whatto, FilipMKD007 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. k0k014

k0k014

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    1.861
    Допаѓања:
    2.128
    Изгледа пак некој Руси не знаеле што со парите :icon_mrgr:

На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Goran Bt

Goran Bt локал патриот

Член од:
    28 јуни 2009
    Мислења:
    6.012
    Допаѓања:
    2.699
    Немам зборови за денес поклон до земја за сите што беа Крушево браво уште еднаш и секоја чест единствено навивачите останаа и кренаа глас против предавството на политичарите од власта и опозицијата нема предавање таква ни е судбината мора некој да оди курбан МнМ и до крај!

MacedoniaTimeless, ВардарскиМКД, k0k014 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. ВардарскиМКД

ВардарскиМКД

Член од:
    3 ноември 2009
    Мислења:
    1.317
    Допаѓања:
    2.242
    Мислеа дека ќе не уништат, само не обединија. Да е вечна Републиката браќа Македонци!

На MacedoniaTimeless и k0k014 им се допаѓа ова.
  9. Peja989

Peja989 Супер модератор

Член од:
    22 јули 2010
    Мислења:
    26.668
    Допаѓања:
    64.763
    Приберете се, ќе одите на бан од форум.

10. FilipMKD007

FilipMKD007

Член од:
    8 јануари 2013
    Мислења:
    2.788
    Допаѓања:
    6.329
    Во тој случај се извинувам, се издвојуваш мило ми е. Таа мала група што ја посочи можеше да стане уште помала ако секојдневно по автобуси и улици не се претепуваат и бодат Македонци само затоа што се Македонци, а може да стане многу поголема ако целата ситуација продолжи. Не ме сфаќај погрешно, и јас сум за да се размислува со трезвени глави, но после вакви настани кои за жал и после убиството на Саздо продолжуваат, едноставно е невозможно. Биди реален, Комити ли одат со ножеви во Чаир и брцаат се што е албанско, Комити ли чекаат во Карпош и Аеродром и претепуваат секој Албанец што имал работа натаму, не, а можам да ти набројам безброј обратни ситуации, да не зборам ситуации кога се задевале македонски девојчиња кога се шетале без машка придружба. И на крај краева, види ти сам неколку страни поназад какви се коментари имаше за убиството на Саздо оставени од Албанци, ситење на нечија смрт, јас и други Македонци не се ситевме кога Алмир беше прегазен, болно е да се ситиш на нечија смрт особено на млад живот. Убаво е што се издвојуваш од другите, ако искрено си пишал, но само ако престанат сите иживувања од албанска страна, би исчезнала таа група што ја наведе, во спротивно ќе стане поголема.

На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. k0k014

k0k014

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    1.861
    Допаѓања:
    2.128
    Знае он убаво ама така му одговара.Кај македонскиот народ нема национализам сите националистички испади кои се случиле од страна на македонци се контра-ефект.

12. RebelMk

RebelMk ₪ ₪ ₪

Член од:
    18 октомври 2010
    Мислења:
    1.450
    Допаѓања:
    723
    ОНА со коминике 5
    Славомакедонскиот окупатор да се тргне од нашите "вековни" огништа
    Kicevo.png
    Колку е точно не знам, само видов слики од расекотина на ногата.

На MacedoniaTimeless, FilipMKD007 и k0k014 им се допаѓа ова.
  13. k0k014

k0k014

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    1.861
    Допаѓања:
    2.128
    Точно е детето било нападнато поради блуза со македонско знаме сакале да му ја одземат ама не успеале и ако биле 6 души.А најверојатно и знаеле дека е Чкембар и бил на Мечкин камен па веројатно е и за тоа нападот.Дежурен во станицата бил шипптаррр и му кажал дека он е крив ги провоцирал со блузата.

14. Colt Willcox

Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

Член од:
    27 ноември 2007
    Мислења:
    25.707
    Допаѓања:
    41.249

@Beck's што е инцидентов на видеово?

15. Beck's

Beck's

Член од:
    12 март 2009
    Мислења:
    11.387
    Допаѓања:
    9.053
    Mnogu nazad si se vratil :D

Ne sum bil na ovoj natprevar, na najvaznite natprevari na Shkendija uvek mi se padnalo nador od MK da bidam :D:facepalm:

На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: