Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  452
  Допаѓања:
  1.093
  Обединувањето започна уште на протестот за Саздо, ова е само продолжение и увертира за тоа што ќе следи. Многу ми е криво што не можев да бидам таму..
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. george_jov

  george_jov

  Член од:
  23 февруари 2011
  Мислења:
  614
  Допаѓања:
  625
  Може да се каже дека започна на протестот за другарот Саздо бидејќи на враќање накај Автокоманда ( од таму почна, па таму ни беа колите паркирани) во ист момент пешки одевме саат време( од МВР накај автокоманда) Комити, Пирати, Чкембари, Војводи, и дечки од Охрид ( носеа маички охрид хулиганс или така нешто не видов убаво) од по групи по 7-8 луѓе и никој не ни помисли дека треба нешто помеѓу нас да се деси.
   
  На MacedoniaTimeless, Colt Willcox и k0k014 им се допаѓа ова.
 3. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.580
  Допаѓања:
  3.243
  Во последен момент ми откажа другарот со кола а навистина не сакав да одам со автобусите на Вмро.Не ни знаев дека има нешто вакво.Сепак е за почит.
  --- Споено дупло мислење, 2 август 2018 ---
  Ме радува што е така :)
  Се надевам дека и во иднина ќе продолжи ова.
   
 4. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.103
  Допаѓања:
  7.084
  Ептен на место кажано. Браво за сите кои денес присуствуваа од сите навивачки групи, браво и за транспарентот со ликот на Саздо десно, никогаш да не се дозволи да се заборави. Алфа имаше еден стих во една песна "Срце ми се полни кога гледам какви сме борци, Македонија на Македонци"

  [​IMG]
   
  На DracevoTheCity, iExe, skopje87 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. Curva_sud

  Curva_sud

  Член од:
  7 јуни 2011
  Мислења:
  3.118
  Допаѓања:
  1.915
  Полно срце .. Да се држиме браќа мои, другого немаме!!
   
  MacedoniaTimeless, whatto, FilipMKD007 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.580
  Допаѓања:
  3.243
  Изгледа пак некој Руси не знаеле што со парите :icon_mrgr:
   
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  6.051
  Допаѓања:
  2.731
  Немам зборови за денес поклон до земја за сите што беа Крушево браво уште еднаш и секоја чест единствено навивачите останаа и кренаа глас против предавството на политичарите од власта и опозицијата нема предавање таква ни е судбината мора некој да оди курбан МнМ и до крај!
   
  На DracevoTheCity, MacedoniaTimeless, ВардарскиМКД и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.456
  Допаѓања:
  2.880
  Мислеа дека ќе не уништат, само не обединија. Да е вечна Републиката браќа Македонци!
   
  На MacedoniaTimeless и k0k014 им се допаѓа ова.
 9. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.661
  Допаѓања:
  67.352
  Приберете се, ќе одите на бан од форум.
   
 10. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.103
  Допаѓања:
  7.084
  Во тој случај се извинувам, се издвојуваш мило ми е. Таа мала група што ја посочи можеше да стане уште помала ако секојдневно по автобуси и улици не се претепуваат и бодат Македонци само затоа што се Македонци, а може да стане многу поголема ако целата ситуација продолжи. Не ме сфаќај погрешно, и јас сум за да се размислува со трезвени глави, но после вакви настани кои за жал и после убиството на Саздо продолжуваат, едноставно е невозможно. Биди реален, Комити ли одат со ножеви во Чаир и брцаат се што е албанско, Комити ли чекаат во Карпош и Аеродром и претепуваат секој Албанец што имал работа натаму, не, а можам да ти набројам безброј обратни ситуации, да не зборам ситуации кога се задевале македонски девојчиња кога се шетале без машка придружба. И на крај краева, види ти сам неколку страни поназад какви се коментари имаше за убиството на Саздо оставени од Албанци, ситење на нечија смрт, јас и други Македонци не се ситевме кога Алмир беше прегазен, болно е да се ситиш на нечија смрт особено на млад живот. Убаво е што се издвојуваш од другите, ако искрено си пишал, но само ако престанат сите иживувања од албанска страна, би исчезнала таа група што ја наведе, во спротивно ќе стане поголема.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.580
  Допаѓања:
  3.243
  Знае он убаво ама така му одговара.Кај македонскиот народ нема национализам сите националистички испади кои се случиле од страна на македонци се контра-ефект.
   
 12. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.478
  Допаѓања:
  737
  ОНА со коминике 5
  Славомакедонскиот окупатор да се тргне од нашите "вековни" огништа
  Kicevo.png
  Колку е точно не знам, само видов слики од расекотина на ногата.
   
  На MacedoniaTimeless, FilipMKD007 и k0k014 им се допаѓа ова.
 13. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.580
  Допаѓања:
  3.243
  Точно е детето било нападнато поради блуза со македонско знаме сакале да му ја одземат ама не успеале и ако биле 6 души.А најверојатно и знаеле дека е Чкембар и бил на Мечкин камен па веројатно е и за тоа нападот.Дежурен во станицата бил шипптаррр и му кажал дека он е крив ги провоцирал со блузата.
   
 14. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.884
  Допаѓања:
  41.800


  @Beck's што е инцидентов на видеово?
   
 15. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.403
  Допаѓања:
  9.062
  Mnogu nazad si se vratil :D

  Ne sum bil na ovoj natprevar, na najvaznite natprevari na Shkendija uvek mi se padnalo nador od MK da bidam :D:facepalm:
   
  На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: