Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  32
  Situaciava e do nekade ista samo shto Sela ostane ziv a deckovo za zhall ne.

  Gi osuduvam site tie sto nadvor od edna utakmica napagat civili - na ulici na trotuar na avtobuska stanica bilo kade. Bilo sto nacija da e, sekoj ima pravo da zive i nikoj nema pravo optovari tug zivot !
   
 2. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  544
  Допаѓања:
  638
  Една од причините зошто престанав да одам на утакмици како навивач на група, е што во Македонија 90% од тие што одат организирано како "навивачи" се големи ПИЧКИ во буквална смисла на зборот, исфрустрирани деца кои немат како па само со одење на трибина се прават интересни/мангупи пред друштво. Ова зборам за пред 7-8 години сега па гледам уште по бетер е
   
  На датум-лф му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Patriot_Mkd

  Patriot_Mkd

  Член од:
  31 мај 2009
  Мислења:
  910
  Допаѓања:
  666
  Samo ima edna razlika, Albancite se edno 200 god nazad so nekoj ponasanja i toa e toa...
  BEZ NAVREDA... ova ne vazi za site Albanci, mislev na del od Sverceri i Balisti. na dobar del od niv.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  544
  Допаѓања:
  638
  Без разлика може да и така можда и не... не знам не сум во тек но во суштина срамно е веќе да се збори дека во Македонија останала нешто од тифо сцена не е работава во бројката колку одат на утакмица работава е дека луѓето што одат главна цел им е да се прават фаци (преку тепање највише 1 на 5 или 2 на 10 и како трофеј земен реквизит и после постирање слики) не е за клубот не е за групата него за сопствена слава... по дно менталитет или начин на размислување од ова АМИН
   
  Последно уредено: 11 јули 2018
  На 1992OC и Tigri11 им се допаѓа ова.
 5. 1992OC

  1992OC

  Член од:
  14 февруари 2014
  Мислења:
  238
  Допаѓања:
  57
  Vlez so sila vo drzavna institucia
  Napad na sluzbeno lice
  Obid za ubistvo
  Rusen red i mir
  Ostetuvanje na institucia
  Napad vrz policiski sluzbeni lica
  I so znam kolku drugi pricini, za 13 god zatvor a ne za 5 kloci
   
 6. Нелегално избран прецедател на собрание, класичен пуч.Никаде нема ни стенограми ни доказ.
   
 7. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.378
  Допаѓања:
  2.562
  А напад врз службено лице?
   
 8. Пукање од службено лице кое не смеело да носи оружје во таа институција.Мурто закон важел у тој момент.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.831
  Допаѓања:
  866
  Не трескај глупости. На сите тие навреди од страна на села кон Македонија, во нормална Држава села ќе беше зад решетки одамна. Кога нашата Држава нема муда да направи нешто такво, "насилниците", кои што од моја гледна точка се бранители, ја преземаа правдата во свои раце. Сега ќе лежат над 10,5 години затвор, заради што си ја сакаат Македонија, исто како Јохан Тарчуловски. села не умре, продолжи со навредите кон Македонците, а дел од македонскиот народ, кој што треба да се срами од покојните му предци кои се бореле за независна Македонија, го бранат кучето од човек со име зијадин села.

  Никола Саздовски беше убиен од тројца нелуѓе и тие нелуѓе сега ќе лежат од 3 до 10 години затвор (ако воопшто лежат).

  Значи да сумираме:
  *села не умре, Никола да;

  *Напаѓачите на села лежат над 10 години, напаѓачите на Никола ќе лежат до максимум 10 години

  Ебати животот...

  Почивај во мир Никола, Господ гледа се...
   
  На t20p18, Јаневски, k0k014 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. 1992OC

  1992OC

  Член од:
  14 февруари 2014
  Мислења:
  238
  Допаѓања:
  57
  Jas ne go branam ni edniot ni drugiot, koj gi ebe.
  Znaci, ednive napraja 10 prekrsoci, drugive 2-3.
  Neka pociva vo mir, kraj kraista site luge sme, a na ovie so navreduvat za radi poedinici, da vi.... Si znajte sami
   
 11. датум-лф

  датум-лф

  Член од:
  4 ноември 2013
  Мислења:
  460
  Допаѓања:
  320
  Улицата е место да покажете а не тука да кажувате кој што знае ;)
   
  На Gamer7 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 02.05.2012

  02.05.2012

  Член од:
  28 мај 2013
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  36
  Ги читав двете страни, и сеуште не ми е јасно, како може да се има толку плитко размислување? Толкава омраза да имаш за да направиш вакво нешто? Барем некоја почит да имаш не кон него (бог да го прости) , него кон себе. Да бидеш свесен дека и тебе истото може да ти се случи. Барем некоја ситна едукација, да имаше "навивачката" група, дека ај тоа што не се напаѓа 3 на 1, ама тоа што го убија пред девојка му. За тоа сте племе, затоа што тоа не треба ни групата да ве научи, тоа дома требале да ве учат. А, ние Македонците сме посебна приказна, пи*ки најголеми, само мрсиме муда за почитување кодекси, абе брате ако едната страна не почитува, нема што другата да почитува!!!
   
  На Тетекс фан ^, t20p18, whatto и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. Crazy1312

  Crazy1312

  Член од:
  13 септември 2015
  Мислења:
  432
  Допаѓања:
  666
  Тие што го збрцаа Злате 3 пати со нож и едвај преживеа и официјално едниот во поправен дом,другиот ништо а третиот демек не се знае....Сее да ви ебам бе сее...17 годишно дете едвај преживеа и овие така си поминаа
   
  На iExe, Македонија 1932, k0k014 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.368
  Допаѓања:
  2.848
  Така ќе поминаат и убијците на Саздо.Позади нив стои Артан Груби а ние ќе продолжиме да гласаме за живот и преродби.Најмногу ми е жал за деца како Саздо што се вистински патриоти а веруваат слепо на ДПМНЕ и УМС.Ако во УМС има вистински патриоти би застанеле до Саздо кога му се заканувале ама тоа е македонскиот менталитет.Ги пуштија низ вода и "насилниците" од собрание исто и дедото на Тамара го искористија за нивните партиски игри.Гневен сум многу ама не сум моќен ништо да направам.Знам само дека на следните избори кога ќе дојде некој пред врата дека лошо ќе си помине.Недај Боже па да им текне на овие да идат од врата на врата и да убедуваат народ за гласање на референдумот.Тогаш само да не сум дома.
  Почивај во мир Саздо.
  Бог нека ги чува сите патриотски деца најпрво од "нашите" па после од качаците на Груби и Омер.
   
  На t20p18 и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 15. ultras85

  ultras85

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  94
  Можи да прашам дали некој знај шо се дешава со ЦПБ и ФА...
  Сите Македонски навивачки групи го кренаја својот глас, само нив ги нема ?
  Ај некој поупатен нека пиши.
   
  На whatto и k0k014 им се допаѓа ова.

Сподели преку: