Навивачки групи во Македонија!

Член од
25 октомври 2012
Мислења
812
Поени од реакции
1.180
nikoj ne ocekuval deka ke umre deckoto no takva sudbina imal ,ni storitelite ne razmisluvale tolku daleku ,ni ne se raduvame za slucajot ,ni ne bese so umisla ,ni ne bese nisto planirano slucajno niz prosetka go videle i iskocile od kola .Imase omraza kon deckoto mnogu pati se pcuese i vregase po socijalni mrezi pa se sluci toa sto se sluci.
lesna mu zemja na deckoto i socustvo do negovata familija
Е заради овие коментари сите ќе почнам во ист кош да ве ставам,многу омраза имало се пцуеле по социјални мрежи,племето да ви го ебам нецивилизирано.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
ne koristele ni palki ni nisto drugo ,ne sirii dezinformaci ne go lazete narodot
Не се прај наивен бе све шип.тарско да ти ебам да даде еден Господ по најмило да ти врати. Ако се пцуел по социјални мрежи треба да го утепате ли бе идиоту еден инцестоиден? Иди качи и се на сестра ти еби овци што сакаш прави, згасна млад живот што е повреден и од алмир и од села и од цело шип.тарско племе заедно, можеше да искажеш барем малце сочуство, ама како и да е не треба да се очекува ѕжтоа од едно дегенско копиле чиви родители се брат и сестра и копа на лој.

П.С. Мртов шип.тар добар шип.тар... Еден да не остане да даде Господ
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Пазете ги сега дебативе на тв главен проблем се навивачите, хулигани биле, закон за навивачи да се донел построг. Извинете кои навивачи?? Ова се случува секој втор ден, безразлика дали се навивачи или не. Се напаѓаат деца македончиња по автобуси, школи, населби каде што се малцинство и слично. А шошоните што се во претежно македонски населби ги дружиме и градиме соживот. Абе ако ни е, незаслужуваме ништо подобро. За овој народ идиотски не смее да падне ни капка крв повеќе на младо дете и навивач кој е патриот.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Пазете ги сега дебативе на тв главен проблем се навивачите, хулигани биле, закон за навивачи да се донел построг. Извинете кои навивачи?? Ова се случува секој втор ден, безразлика дали се навивачи или не. Се напаѓаат деца македончиња по автобуси, школи, населби каде што се малцинство и слично. А шошоните што се во претежно македонски населби ги дружиме и градиме соживот. Абе ако ни е, незаслужуваме ништо подобро. За овој народ идиотски не смее да падне ни капка крв повеќе на младо дете и навивач кој е патриот.
Ова со Никола нема врска со навивачи .Класично убиство во сред ден на автобуска .Нека не се перат комуњарите сега со навивачи хулигани и незнам ти какви закони да измишљаат. .
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Уште сум у неверување... Кај згрешивме бе Македончиња ?
Абе некој член оправа курци палци не било намерно .. Абе што зборуваш ти ? Закане на фб па уште 3 на 1 со ладно оружје ?? Абе се укажува на добро скроен план.. Зошто се шипките? Побрзо да се остави жртвата во без излезна ситуација и да падне... Кај е човечноста, кај ви се чувствата на тие кој не признаваат ?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Колку само сте жедни за крв, убивање, колење, масакрирање, војна, етничко чистење не знам што после вакви настани без разлика жртвата/сторителите која националност е , сигурен сум 90% од вас што пишуват за војна би се криеле зад мајка ви ако дојде до војна (се виде во 2001 колку доброволци имаше и во едната и во другата страна, странци треба да дојдат да војуват за ваши "интереси"). ве жалам какви само мањаци сте. Ништо не оправдувам ако следи низа коментари за мојот коментар нека почива во мир детово а сторителите да завршат со дебела казна , коментарот беше за вас БЕДНИ ЕДНИ што ко мајмуни се палите, зошто од коментари и болни мислења како вас го јадат на крај наивни деца како Никола
 
Член од
1 април 2013
Мислења
255
Поени од реакции
649
Taxii driver e sosema vo pravo.
Dali mislite vie deka ste nesto podobri od ubijcive? Razlikata e samo vo toa sto vie nemate hrabrost ni za slakanica da udrite a ne pa za po krvnicka tepacka. Posakuvate smrt za cela edna nacija i toa ve pravi civilizirani vo sporedba so nas sipttarite.
Lesna mu zemja na pocinatiot ova ne trebase da zavrsi vaka bez razlika kakvo mislenje imal on za mene. Zal mi e za negovite roditeli sto go porasnale so mnogu trud a im pobegna od race za nekakva glupa ideologija. Ova ne bilo slucajno, so vakvi ideologiji rastat nekoi drustva kaj nas od dvata tabora. Se cekase momentot koga ke dojde do ova pa i za zal ne veruvam deka ke bide posleden slucaj. I vie imate vina sto sirite omraza i ohrabruvate, povikuvate na odmazdi i ne znam sto.
Vie postarite clenovi na forumov i drugi kako vas ste ja zasadile ova ideologija kaj mladite pa sea ginat za taa.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Taxii driver e sosema vo pravo.
Dali mislite vie deka ste nesto podobri od ubijcive? Razlikata e samo vo toa sto vie nemate hrabrost ni za slakanica da udrite a ne pa za po krvnicka tepacka. Posakuvate smrt za cela edna nacija i toa ve pravi civilizirani vo sporedba so nas sipttarite.
Lesna mu zemja na pocinatiot ova ne trebase da zavrsi vaka bez razlika kakvo mislenje imal on za mene. Zal mi e za negovite roditeli sto go porasnale so mnogu trud a im pobegna od race za nekakva glupa ideologija. Ova ne bilo slucajno, so vakvi ideologiji rastat nekoi drustva kaj nas od dvata tabora. Se cekase momentot koga ke dojde do ova pa i za zal ne veruvam deka ke bide posleden slucaj. I vie imate vina sto sirite omraza i ohrabruvate, povikuvate na odmazdi i ne znam sto.
Vie postarite clenovi na forumov i drugi kako vas ste ja zasadile ova ideologija kaj mladite pa sea ginat za taa.
Џабе ја префрлаш вината врз Македонците. Таа омраза не е од туку така создадена, преку ноќ ни текнало дека од сега ќе ги мразиме Албанците. Тоа е собирано од сите неправди и милион вакви ситуации. Македонците имаат храброст за се, само работата е што ние за една шлапаница ќе го јадеме повеќе од колку вие за убиен млад човек. Џабе префрлате кога вие сте тие кои убивате Македонци, вие сте тие кои се шетате со ножеви и брцате млади деца низ град за еден мочан телефон или ланец. Вие сте тие кои ги правите сите овие работи кои се на работ на посегнување по живот, не Македонците. Омразата и отпорот доаѓаат самите по себе како еден вид одбранбен механизам. Затоа ќе те мразам од дното на душата.
 
T

Terroir

Гостин
Колку и да звучи сурово само крвна одмазда е решение за ваквите случаи во корумпирани држави како нашата, ем да лежат во затвор ем да патат за своите кои настрадале поради нивната направена глупост. Па да видам дали на некој нареден ќе му текне да претепува дете на улица, само затоа што се навредувале преку интернет и сл
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.361
Taxii driver e sosema vo pravo.
Dali mislite vie deka ste nesto podobri od ubijcive? Razlikata e samo vo toa sto vie nemate hrabrost ni za slakanica da udrite a ne pa za po krvnicka tepacka. Posakuvate smrt za cela edna nacija i toa ve pravi civilizirani vo sporedba so nas sipttarite.
Lesna mu zemja na pocinatiot ova ne trebase da zavrsi vaka bez razlika kakvo mislenje imal on za mene. Zal mi e za negovite roditeli sto go porasnale so mnogu trud a im pobegna od race za nekakva glupa ideologija. Ova ne bilo slucajno, so vakvi ideologiji rastat nekoi drustva kaj nas od dvata tabora. Se cekase momentot koga ke dojde do ova pa i za zal ne veruvam deka ke bide posleden slucaj. I vie imate vina sto sirite omraza i ohrabruvate, povikuvate na odmazdi i ne znam sto.
Vie postarite clenovi na forumov i drugi kako vas ste ja zasadile ova ideologija kaj mladite pa sea ginat za taa.
Abe dosta so filozofii I prikazni.Nekoj uste ovde se drznuvat nemalo noz nemalo palki.
Jason e kako den ova Mora da bidi ubistvo so umisla I dozivoten zatvor.
A site navivacki grupi javno da osudat I da pobarat istoto.
A kolku so gledam albanskite grupi mudro molcat.Sto posto Sega ke ima teorija se liznal na banana I udril so glavata na trotoar.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
Taxii driver e sosema vo pravo.
Dali mislite vie deka ste nesto podobri od ubijcive? Razlikata e samo vo toa sto vie nemate hrabrost ni za slakanica da udrite a ne pa za po krvnicka tepacka. Posakuvate smrt za cela edna nacija i toa ve pravi civilizirani vo sporedba so nas sipttarite.
Lesna mu zemja na pocinatiot ova ne trebase da zavrsi vaka bez razlika kakvo mislenje imal on za mene. Zal mi e za negovite roditeli sto go porasnale so mnogu trud a im pobegna od race za nekakva glupa ideologija. Ova ne bilo slucajno, so vakvi ideologiji rastat nekoi drustva kaj nas od dvata tabora. Se cekase momentot koga ke dojde do ova pa i za zal ne veruvam deka ke bide posleden slucaj. I vie imate vina sto sirite omraza i ohrabruvate, povikuvate na odmazdi i ne znam sto.
Vie postarite clenovi na forumov i drugi kako vas ste ja zasadile ova ideologija kaj mladite pa sea ginat za taa.
За која идеологија бе.Идеологијата е дека сакаме мирно да живееме а вие постојано ни правите проблеми и не напаѓате први.Сакате сите да ви се плашат не сте научени на пружање отпор и кога некој ќе ви се спротистави еве што правите.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Lases kurvo.
Info od doktorite: dve dlaboki ubodni rani. Povekje nagmecuvanja na mozokot so tvrdi golemi predmeti, udari vo predelot na glavata, stomakot, grbot.
Povtoruvam, DVE GOLEMI ubodni rani.
Па според ова ништо помалку не поминал од бранителите кај Карпалак :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom