Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. noonelikesme

  noonelikesme

  Член од:
  8 ноември 2017
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  7
  2DBB3C5A-F8A7-440A-B112-57B2A84E1885.jpeg
   
 2. Stribor

  Stribor

  Член од:
  23 ноември 2013
  Мислења:
  260
  Допаѓања:
  63
  [​IMG]

  Бергамо г.вна да јаде за овие ;)
  Само Брега само црно... ова се моите фаворити!!!

  Sent from my Iphone 7
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.146
  Допаѓања:
  2.583
  Сега и самите не знаат дали се Ултрас 141 или Фаланга Штип :D
  @Исарец ?
  --- Споено дупло мислење, 17 мај 2018 ---
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1950877941650837&id=130386033700046
  ???
   
  Последно уредено: 17 мај 2018
 4. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  410
  32928280_605718776430426_189512318084710400_n.jpg
  Поводот за директното прозивање кон плавците e неодамнешната провокација од нивна страна(поточно на натпреварот Пелистер-Шкупи,на кој што не се навиваше)каде при занемарливо мало наелектризирање на ситуацијата,без потреба во чопор извршија упад на трибина и така влегоа во вербален конфилкт со поедини членови за на крај да пишат пријави на истите особи.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Незапирливи 1903/87

  Незапирливи 1903/87 Изгорен за Вардар

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  3.255
  Допаѓања:
  8.654
  Кој ве ебе.
  Кога сите македонски навивачки групи се обединуваат, кога се прават заеднички напори против полиција, ФФМ и други душмани на нашите групи, само на вас не ви чини нешто, глумите некој филм независни Битолчани, за обединвање плачите на кур да ни се качите, кај сте во Битола хехе... итн. сега ви влегле на трибина одма провокации, репресии, навивачите, бла,бла,бла...
   
  whatto, Castiel, VardarVoSrceto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  410
  За кое обединување и групи збораш кога грото не постојат,а и тие шо ги има живуркат,сакавме на некој начин да го искажиме револтот и да знај пошироката јавност дека се шо лета не се јади и за то сигурно не би те прашале тебе..
   
 7. Незапирливи 1903/87

  Незапирливи 1903/87 Изгорен за Вардар

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  3.255
  Допаѓања:
  8.654
  Епа сега ви текна, тоа е и муабетот другар :) касно е веќе.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  410
  Самио знајш дека беше неизводливо и дека обединувањето не оди преку социјални мрежи,a за протестот против ффм пред неколку години поќе Чкембари беа присутни наспроти некоја друга нг од Ск.
   
 9. qazwsxedc

  qazwsxedc

  Член од:
  3 декември 2011
  Мислења:
  1.413
  Допаѓања:
  783
  Во секој случај измислени се за Сити Парк Бојс, барем искажуваат некаков револт за се што им се случува во клубот и знаат да застанат контра управата кога прави работи што му штетат на Пелистер. :)

  Инаку Работнички и Цпб си го покажаа комплексот од МЗТ и Ф.А со одлуката за не давање карти на гостински навивачи за прв пат од кога се игра дербито Работнички-МЗТ.
  Педери, и вие не сте тоа што бевте.
   
 10. Незапирливи 1903/87

  Незапирливи 1903/87 Изгорен за Вардар

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  3.255
  Допаѓања:
  8.654
  Многу поарни, што да ти кажам...За МАадост немате муда ;) да не зборам за забрани кога имало еднаш не се понудија да не пуштат на трибина :)
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  410
  Никогаш не сте побарале :D
   
  На Незапирливи 1903/87 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. qazwsxedc

  qazwsxedc

  Член од:
  3 декември 2011
  Мислења:
  1.413
  Допаѓања:
  783
  Нема споредба меѓу нив, башка нели едно време гостинската трибина на нивниот стадион беше урната?? Кога има забрани они можат да ви помогнат за карти, за вие да отидете 50тина луѓе не пријавено во полиција и да изнавивате. :)
   
 13. Незапирливи 1903/87

  Незапирливи 1903/87 Изгорен за Вардар

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  3.255
  Допаѓања:
  8.654
  Не би било прв пат и на иста трибина да има две групи, како они во Ѓорче:)
   
 14. qazwsxedc

  qazwsxedc

  Член од:
  3 декември 2011
  Мислења:
  1.413
  Допаѓања:
  783
  Никогаш нема да се случи пак нешто такво, без разлика за кои групи станува збор. :)
   
 15. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.146
  Допаѓања:
  2.583
  FB_IMG_1526804444328.jpg

  Од вчерашното дерби на истокот
  Беласица-Брегалница
  (Одземен тапан на Фалангата од страна на Ајдуци)
   
  MacedoniaTimeless, Кригла1988, VardarVoSrceto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: