Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  386
  Не беа 6 автобуси што зборуваш. Јас мислам дека 60 беа.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.377
  Допаѓања:
  1.318
  Вака како што те читам поголем сељак од тебе нема.
   
 3. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  386
  Што се дешава со кошаркава, почната е или како? На стримот од МКФ не е почнато емитување, а и на резултати нема ништо. Знае некој што се дешава?
   
 4. Bobi FCB

  Bobi FCB

  Член од:
  27 ноември 2008
  Мислења:
  5.240
  Допаѓања:
  3.481
  Откажана е. Семафорот не работел.
   
  На Ultracasual му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  386
  Страшна работа. Ебате државата во која живееме. И после ќе нема публика на натпреварите, епа ќе нема. Прееска поминував низ парк и пред сала уште во 5:30 имаше луѓе. Си се забрал да одиш на утакмица, го губиш цел ден и за глупост ја одложуваат. Па кој ќе ти оди на утакмица после..
   
  Последно уредено: 15 април 2018 во 19:47
  На UpperCut, SBEPMKD и k0k014 им се допаѓа ова.
 6. fkv1947

  fkv1947

  Член од:
  19 август 2017
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  97
  Нереди низ Скопје: Комити и Фемили се тепаа со Шверцери!

  https://sport1.mk/pacienti/neredi-niz-skopje-komiti-i-femili-se-tepaa-so-shverceri

  [​IMG]

  Според неофицијални извори, сѐ почнало за време и по мечот Вардар - Шкупи, кога од едната страна на мостот кај „Жабар“ се нашле припадници на вардаровата навивачка група и ултрасите на МЗТ, а на другата биле фановите на Шкупи, на кои и покрај тоа што им било забрането да присуствуваат на мечот, седеле кај зградата на „Водовод“ и провоцирале.

  Малку требало за да почне вистинска бркотница -
  Комити и Фемили (вториве откако дознале дека нивниот меч е одложен) тргнале кон Шверцерите, кои се повлекле дури до крстосницата кај Судска палата, каде што се случила и главната пресметка. Сведоците кои биле таму велат дека сообраќајот бил запрен, навивачите биле растрчани по сите страни од улиците, но за среќа во инцидентот нема сериозно повредени момчиња.

   
  Последно уредено: 15 април 2018 во 23:39
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.377
  Допаѓања:
  1.318
 8. noonelikesme

  noonelikesme

  Член од:
  8 ноември 2017
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  vaka ve sakame koga ste site zaedno protiv nas soberetese site obedineta makedonija taka mozebi ke imate muda da se problizuvate poveke :D
  Se vrakaat starite denovi bese dobar fight dodeka ne dojde policija pa da rasipa sve
  Kameni,nozevi,sipki protiv goli race , oko na oko vi rekovme ajde na goli race dodeka vie frlevte so bekatonki i flasi pa i eden od vasa strana reagirase kon vas za da ne frlat pa da se tepame fer ama dzabe nikoj ne zastana
  Sekoja cest bese nesto interesno no ke se vidime pak

  SAMI PROTIV SITE
   
 9. Деко reloaded!

  Деко reloaded!

  Член од:
  23 јуни 2008
  Мислења:
  8.963
  Допаѓања:
  4.710
  Кој бил со ножеви а кој со голи раце?
   
 10. Carlitob

  Carlitob

  Член од:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  573
  Допаѓања:
  414
  Шверцерите најмоќни на светот се тие со голи раце,надалеку прочуени по својата храброст и фер и поштена борба.Додека пичкиците Комити кој 15 години напаѓаат по автобуси и константно во нечесна борба од 15на1 ги извадиле ножевите,флашите,и бекатон коцките.....
   
  На Македонија 1932, UpperCut, whatto и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. noonelikesme

  noonelikesme

  Член од:
  8 ноември 2017
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  jas zboruvam za vcerasnata slucka i dobro znaat tie sto bile tamu , ne navleguvaj vo drugi temi
   
 12. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.175
  Допаѓања:
  12.155
  Daj slika od zenite i decata sto gi istepavme sakam da gi vidam tie nevini faci hhhh
   
  На Ultracasual и k0k014 им се допаѓа ова.
 13. Деко reloaded!

  Деко reloaded!

  Член од:
  23 јуни 2008
  Мислења:
  8.963
  Допаѓања:
  4.710
  Не моме сеа. У подрум се.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  1.855
  Допаѓања:
  5.771
 15. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.330
  Допаѓања:
  1.095
  Кога е ова?
   

Сподели преку: