Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Исарец

  Исарец

  Член од:
  20 мај 2014
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  28
  Ултра Банда 141 вечином основци и средношколци, навиваат за кмф Астибо ради тоа што родителите на некој од дечките шо ја водат групата се спонзори нешто у клубо,тој фазон нешто ,финансиски добри има деца од богати фамилии,едукација слаба,никаква делије-гробари фазон . Немаат додирна точка со Фаланга и беше забрането да доаѓаат на Брегалница, не дека Фаланга е нешто активна ама ,,јадрото на групата'' редовно оде, имаше слики некаде од Струмица, Радовиш,Маџари, углавно пример лани со Пелистер имаше фантомска забрана од претседател на клуб преку обезбедување и полиција забрана (УСНА) за неколку членови, од што искрсна др инцидент и оп напад на службено лице. Клубот е воден апла партиски, пр. сегашната ( нова ) управа изјави дека нема амбиции за 1 лига ( а буџет 300.000 еу) и се откажа од најдобриот играч, тешко дека од навивачки аспект ќе се дешава нешто у иднина
   
  На whatto и k0k014 им се допаѓа ова.
 2. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.723
  Допаѓања:
  1.953
  За лани за тој инцидент мислам дера поради промената на столчињата беше реагираше фалангата против Бојаџиев а останатите си ќутеа како да не им е битна Брегалница.Македонски менталитет.
   
 3. Фонтанероси К-3

  Фонтанероси К-3

  Член од:
  10 јуни 2015
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  131
 4. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  693
  Мајмуни се враќаат против Пелистер во Среда. Ќе биде интересно ако гостуваат и во Скопје, против Вардар викендов. Лани беше интересна утакмица Вардар-Победа во Скопје, две групи со горе долу добри бројки за тие услови, Мајмуни некој обид за кореографија, Комити добро навивање, нешо пиротехника од двете страни, а и вечерниот термин си го направи своето. Да видиме како ќе биде годинава, но не очекувам нешто посебно за жал..
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.673
  Допаѓања:
  41.163
  На Goran Bt и Ultracasual им се допаѓа ова.
 6. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  693
  На третата слика од назад, убаво се гледа дечко со дукс и шал на Лозари. Колку треба да си малоумен на акција да одиш со навивачки обележја? :facepalm:
   
  На RichardRichardson, Незапирливи 1903/87 и ultras1988 им се допаѓа ова.
 7. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.673
  Допаѓања:
  41.163
  Имаа некој меморијален турнир, веројатно директно продолжиле. Кај ФА имало многу полиција, а кај ЦПБ ништо и затоа ги нападнале нив.
   
  На VardarVoSrceto и Ultracasual им се допаѓа ова.
 8. ZelenoBel

  ZelenoBel Нова Битола

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  751
  Допаѓања:
  763
  Фалеше вакво нешто

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  693
  Интересен навивачки ден. Исто и Комити денес немаа лошо издание со Победа. Да се појавеа Мајмуни ќе беше уште поинтересно. Од кога немало ден со две утакмици со по две навивачки групи..
   
 10. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.723
  Допаѓања:
  1.953
  Некое видео нема ли?
   
 11. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  371
  На Goran Bt му/ѝ се допаѓа ова.
 12. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.723
  Допаѓања:
  1.953
 13. millwall

  millwall

  Член од:
  27 мај 2011
  Мислења:
  264
  Допаѓања:
  114
  Shkupi 0:3 Shkendija, Shvercerat Shkup.
  [​IMG]
   
  На noonelikesme му/ѝ се допаѓа ова.
 14. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.723
  Допаѓања:
  1.953
  Превод или сега со законов немам право да не ја разберам паролава :icon_mrgr:
  И стадионов во Маџари сте го наполниле браво.
   
  На millwall му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.220
  Допаѓања:
  12.303
  Каков хаос ни е сценава се радуваме на 2-3 бокса и интервенција на желки, трагично. Денес и ФА пред тргање и тапан и знамиња пред Јане си шетаат гајле немаат. Ова само кај нас може да го има :icon_lol:
   
  На LP1519 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. millwall

  millwall

  Член од:
  27 мај 2011
  Мислења:
  264
  Допаѓања:
  114
  Bolje ic da ne navlagame na prevodi i dr da ne se smeni cela tema. Za nezavisnosta na Kosovo e tolku.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: