Навивачки групи во Македонија!

Член од
5 октомври 2016
Мислења
73
Поени од реакции
204
Не знам можно е ама не знам колкава е бројката на Гробари од Ку и дали имаат група како куцз.
Последните кола редовно имаше транспарент „КУМАНОВО“ на Југ.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Пичкин дим се и Гробари Куманово и Кумани за КУЦЗ, ова гу зборувам од искуство се што имам видено и слушнато, а само да напоменам несум член на КУЦЗ, а имам пријатели од сите навијачки групи, па со самото тоа мислам дека КУЦЗ се светлосни години пред останатите во Куманово.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Гледам дека не ја споделил никој, нова страница која од поинакво светло ги претставува Мак-тифо групите.
https://www.facebook.com/Ultraboemstvo/
Глупости алоооооо, цела сцена ни е сведена на ова не ни треба фејзбук страници ни треба БУДЕЊЕ на сите заспани другари од трибина .
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Човекот само направи реклама и тоа е сосем ок. Толку ни е мртва сцената што ни страните стандардни одамна се угасени. Ниту пак го вадат она малку материјал што излегува.Најмногу ми фали дневната доза расправа по коментари тоа е за очи.рај , за душа лек

-Ајде да отвориме дебата, што и како би требало да се превземеи да дојде до повторно воздигнување на сцената?
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Човекот само направи реклама и тоа е сосем ок. Толку ни е мртва сцената што ни страните стандардни одамна се угасени. Ниту пак го вадат она малку материјал што излегува.Најмногу ми фали дневната доза расправа по коментари тоа е за очи.рај , за душа лек

-Ајде да отвориме дебата, што и како би требало да се превземеи да дојде до повторно воздигнување на сцената?
Јака тепачка, паднат транс, ривалство.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@Colt Willcox
Може е имало некој поединац у обележје не викам дека не, ама далеко од тој дека цела публика е покажувала 3 прса, а наши членови су биле у први редови како што и сам кажа.
Тој е било, више не е такој. Њини членови имав српско потекло. Наш член не се бори, него се избори сс напад 5 на 1.
А иначе за туј утакмицу да, дојдесте 4-5 автобуса, и постара екипа, управо си тг навивање беше на много повисоко ниво за разлику од сг. Ама како и да е тој не е задовољен факт (зборимо ако на следну домашну утакмицу не дојде иста екипа), у Куманово увек се собира добра екипа и ви кд сте биле и фамилијарни и цпб, а ми свугде иста екипа смо гостувале.
@k0k014
Еве ти сигурна информација да не ти збори друг.. од нашу трибину су сви навивачи у Куманово а после некој северно некој јужно. :)
@pixa
Ганци.. дојди провери па збори тг. Очигледно си информиран од "бајке" само, ми од дела смо.

Ми не смо у добри односи сс никога, тој га знае свак. Наш слоган е јасан “Само Куманово’’.
Како и да е.. нејќу да потцену други ама групе од Куманово мислу дека су много напред за разлику од други, иако сг навивање е у голем пад.. Куманово и те како не е безбедно за гостинску групу.
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
@Colt Willcox
Може е имало некој поединац у обележје не викам дека не, ама далеко од тој дека цела публика е покажувала 3 прса, а наши членови су биле у први редови како што и сам кажа.
Тој е било, више не е такој. Њини членови имав српско потекло. Наш член не се бори, него се избори сс напад 5 на 1.
А иначе за туј утакмицу да, дојдесте 4-5 автобуса, и постара екипа, управо си тг навивање беше на много повисоко ниво за разлику од сг. Ама како и да е тој не е задовољен факт (зборимо ако на следну домашну утакмицу не дојде иста екипа), у Куманово увек се собира добра екипа и ви кд сте биле и фамилијарни и цпб, а ми свугде иста екипа смо гостувале.
@k0k014
Еве ти сигурна информација да не ти збори друг.. од нашу трибину су сви навивачи у Куманово а после некој северно некој јужно. :)
@pixa
Ганци.. дојди провери па збори тг. Очигледно си информиран од "бајке" само, ми од дела смо.

Ми не смо у добри односи сс никога, тој га знае свак. Наш слоган е јасан “Само Куманово’’.
Како и да е.. нејќу да потцену други ама групе од Куманово мислу дека су много напред за разлику од други, иако сг навивање е у голем пад.. Куманово и те како не е безбедно за гостинску групу.
Непамту да е пропуштена утакмица а КУЦЗ да не су присутни, застава на север сс године, гостовања колко сакаш, организација на највисоко ниво, милион акцие направени од фајтови до хуманитарни концерти, на север отидеш ако ги кажеш дека си од Куманово, одма прашуев дали га знаемо еднога дечка од главни на КУЦЗ, увек имав обезбедено карте за гостовања и европски утакмице, куде што увек искачав у сусрет на обични навијачи и се делив...овој што га збору е само за фудбал, а туј е и кошарка, а Кумани имав само навијање у салу, кое што е за респект за македонски услови али бројка падна кд решисва да терав македонски националистички филм, а група ги беше направена и организирана од 50% Срби, останасва 70% деца -18, такој да имам големо поштовање за Кумани, али неспоредљиво е сс организацију на КУЦЗ.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@pixa
Не би да изнасам свој коментар бш овдека около тој.. Кумани навивав за КК.. бројка падна од други Х причине кои ги знае само трибина. Ваљда си запознаен од реорганизцију на групу кои су људи такој да факт дека су срби не ти држи воду. Наши екипе (не би кажу деца како што викаш) имав много оставено позади себе, кој га знаев сви у Македонију и тој у кратак период. Наш “филм“ е бија и остануе ’’Само Куманово’’ друго нас не не интересира.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
@pixa
Не би да изнасам свој коментар бш овдека около тој.. Кумани навивав за КК.. бројка падна од други Х причине кои ги знае само трибина. Ваљда си запознаен од реорганизцију на групу кои су људи такој да факт дека су срби не ти држи воду. Наши екипе (не би кажу деца како што викаш) имав много оставено позади себе, кој га знаев сви у Македонију и тој у кратак период. Наш “филм“ е бија и остануе ’’Само Куманово’’ друго нас не не интересира.
Убаво би било да е така и нема да кажам дека не е ама пак ќе ги споменам они со кои сум имал контакт од моја генерација од Кумани дечките се навивачи но се и србомани.Но тоа не е до нив или до Кумани народот е кај нас таков.Има многу кои не останале имуни на србоманството а не ни имале контакт со него а не па деца од КУ.Не е ова лично за тебе зборувам за оние кој сум ги видел и знам.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
@pixa
Не би да изнасам свој коментар бш овдека около тој.. Кумани навивав за КК.. бројка падна од други Х причине кои ги знае само трибина. Ваљда си запознаен од реорганизцију на групу кои су људи такој да факт дека су срби не ти држи воду. Наши екипе (не би кажу деца како што викаш) имав много оставено позади себе, кој га знаев сви у Македонију и тој у кратак период. Наш “филм“ е бија и остануе ’’Само Куманово’’ друго нас не не интересира.
правесмо муабет за најорганизирану и најдобру кумановску групу, и факт е дека КУЦЗ су далеко пред Кумани.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@pixa
Нека бидне такој, што да се објаснуемо туј кд ми знаемо како е:)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Навистина човек да се изненади колку Албанци има во Чкембари.Најпозитивно го пишувам ова без провокации.Најчесто се млади дечки ама вреди и е за почит тоа што стојат позади македонското знаме и нивниот град.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Навистина човек да се изненади колку Албанци има во Чкембари.Најпозитивно го пишувам ова без провокации.Најчесто се млади дечки ама вреди и е за почит тоа што стојат позади македонското знаме и нивниот град.
Од каде ова инфо, и колку е точно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom