Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  2.586
  Допаѓања:
  3.256
  Масовна шутка :гик:
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. millwall

  millwall

  Член од:
  27 мај 2011
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  103
  Kolku sto znam kaj vas sekogas imalo clenovi od sutka i topana. Dobra nok
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  945
  Допаѓања:
  798
  Извини моја грешка не те разбрав.Касно запалив.
   
  На millwall му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  18
  Гледам CPB го најавуваат дербито па го ишкртале цел град. Мислам дека вакви најави треба да се искоренат, не само кај нив туку секаде. Ќе помине утакмицата, ќе остане грдата слика. Многу подобро би било да земат 10тина најлони или платна, нека испишат на нив па нека ги закачат низ град. Ќе ја пренесат пораката, посериозно ќе изгледа и нема да останат ичкртаните фасади.
   
  На RichardRichardson, k0k014 и ForzaVardar им се допаѓа ова.
 5. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  945
  Допаѓања:
  798
  И ете ти украден транс на $ :D:D:D.
   
  На RichardRichardson и Ultracasual им се допаѓа ова.
 6. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  18
  Тие земаа од тие за мирис во кола со логото на Вардар. Тоа им беше трофеј, ова ќе им дојде како ударен транс да земале. :pos:
   
  На VardarVoSrceto, RichardRichardson и k0k014 им се допаѓа ова.
 7. Ali Pasha

  Ali Pasha

  Член од:
  26 септември 2007
  Мислења:
  940
  Допаѓања:
  753
 8. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  146
  Family ke prisustvuvaat li organizirano utre na derbi nema nikakva najava ko sho gledam samo CPB se organiziraat a dali ke stignat do Jane kje viime :D
   
 9. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  945
  Допаѓања:
  798
  Најавија дека ќе се појаваат со Морнар.За дербито нема најава
   
 10. zealot12345

  zealot12345

  Член од:
  8 декември 2008
  Мислења:
  643
  Допаѓања:
  41
  Некое инфо од МЗТ-Работнички? Имаше нешо и гурање на трибина, али мн кратко дадоа на тв
   
 11. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  343
  Ништо посебно. Цпб околу 100 души на гостовање, без знаме и транс на трибина. Навивање ок.
  Фемили бојкот.
  Гурање имаше колку што видов пред трибината на цпб истрчаа 2 деца со шал фемили. и ги испровоцираа цпб, па овие демек им се пуштија и се смири све за 1 мин.
   
  На k0k014 и zealot12345 им се допаѓа ова.
 12. zealot12345

  zealot12345

  Член од:
  8 декември 2008
  Мислења:
  643
  Допаѓања:
  41
  Само 100 души.. тоа е реалноста на нашава мизерна тифо сцена
   
 13. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  343
  И тоа е добро. Како проаѓа време се плашам дека нема да остане ништо од тифо во ск и мкд
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  945
  Допаѓања:
  798
  Па богами поминат ли овие генерации кои сега имаат 25-30 години.Најголемиот дел од младите идат и не се задржуваат.
   
  На RichardRichardson му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  18

Сподели преку: