Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.547
Да убаво си кажа се е точно ама до некаде.Кога само ќе ми текне каква атмосфера се билдаше кога шкендија можеше да направи успех во лига европа и да влезе во групна фаза и колку само македонци навиваа за нив.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Koлку пати да се потенцира да не се бавите со реконструкција на случаи?! Што се случува на улица останува на улица. Не бидете дебили на фоумов може секој да влезе што значи пола полициска истрага ладно ја завршувате овде. Не знам кој дел не е јасен? А Чкембадија , Пелагонија и остаток на групи едноставно пукнааа од мака поради успехот. Многу кратко памтење имате. Кога Комити ви честита за успехот во купот тогаш беше се ок ? Точно се знае. Со вас ни во црква! Можда имате боројка некаква ама имате округло 0 менталитет.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.978
standart kako posle sekoja utakmica ajde da tepame nekoj ''sipo'' ama vcera malku tvrdo bese.
Nema vrska, odamna im e kazano da ne napagjaat obicni Albanci.

Toa treba da e jasno, mislam deka rekovme i dvete strani da bidat postedeni obicni luge sto nemaat vrska so grupite.

Licno za ovaa deshavka, ne bev prisuten i ne zboram nishto.
Samo znak deka Sverceradosi stalno posle pogolemi nastani koga igral Vardar chekale lugje (i najcesto nacekuvale poedinci sto ustvari ne se clenovi na grupata tuku poedinci koi odat na golemi nastani) za da gi napadnat 10 vs 1 i da im odzemat rekvizit.

Znam za mene lichno, da igra Sloga so kogo saka, ako saka i so Real Madrid finale LS, ne sum lud da go trosam svoeto vreme da cekam eden Albanec a ja da bidam so 10 dusi i da mu odzememe rekvizit.
Prvo ne bi go trosel vremeto na toa, imam popametna rabota i vtoro za mene ne e junacki potegot odzemanje rekvizit i tepanje 10 vs 1.
Ako nekoj se gordee so ova, alal neka mu e !

DOUBLEPOST=1496915991][/DOUBLEPOST]
Комплексите бато се нивната јака страна,не се ништо поразлични од каменковци зато множи ги со нула и тури му куро.
Ajde gledaj sliki klipovi, citaj izvesta i uzivaj!
Ova shto go napravija Vardar i Komiti e nauchna fantastika za vas.

Go imame Makedonskiot Evropski shampion drugar, taka da mozesh da proslavish i ti :)

Koga ke otides nekade vo druga drzava ke ti kazhat i samite za Vardar deka e sampion.
Mozes i ti da se gordees so toa, ne e problem.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Си патиме самите од себе, џабе се мењаваат влади и партии, самите сме криви.
Никаде во свет не се напаѓаат обични луѓе, не се тепаат ако некој е на земја , не се гордеат со шалче и слично.
Кај нас имам видено пред 2-3 години како покрај кеј на вардар , група малолетни комити со бекатонки маваа маж и жена со шамија само затоа што се албанци.
Исто така имам видено како во автобус 57 на битпазар се качија 7-8 шверцери и крвнички тепаа едно дете од 15-16 години без никаква причина само затоа што беше Македонче. Цел автобус не мрдна со прст да му помогне, седеа и се правеа дека не гледаат. Се симнаа веднаш на другата станица на јаја паша , а јас во немоќ му помогнав да стане и да се избрише од крв.
Се додека ова се случува и додека нема правила, од нас ништо не бидува. Денес тепаш утре те тепаат, жртви насекаде невини, а тепачите на слобода.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
И ке заборавев за малце
ДОБРО БЕ ЗОШТО О СУЗАНА ЗОШТО?
Дали 2 грама мозок имаа завчера тие што ја почнаа? Срам голем дефинитивно

Zosto da ne? Kurtonive i na forumot javno kazaa ke navivaat za barsa za psz i koj ti ne. Apsolutno trebase da bidat pozdraveni i potseteni deka se nedorasnati da se kazuvaat nas rival vo bilo koj sport vklucuvajki go i rakometot za koj seuste mislat deka nivnoto klubce nesto znaci. Oooo suzana si e ko veni vidi vici za niv.[DOUBLEPOST=1496936619][/DOUBLEPOST]

Vasata uprava si rucase so niv pred nekoja godina. Nie gi tepavme na stadion. Ako vo sk sipci ne jadele kotek neznam kade ama ti si glup pa nemozes da sfatis deka skopje e metropola i deka nemoze da sme segde pogotovo ako deckovo miroljubivo si idel na proslava so devojka a oni bile cel copor. Jasno mi e vo bt takvi raboti ne e mozno. Ni vo podrzikonj ne e mozno od isti pricni, nema sipci, sekoj znae sekogo i normalno selo e...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Осуда за ваквите настани,воопшто не е човечки да се напаѓат невини луѓе,без разлика каква националност се жртвите. Срамота.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Чкембадиијаааа Битолааааа , ВЕЧНИИИ 1785. ОК! Добро. ФФМ МАФИЈА , ПОЛИТИКА КУРВА. Во ред да се вратиме во реалноста горе наведените слогани се преполни во устите на битолска чкембадија, но во реалноста. Истата таа ФФМ Мафија им обезбедува превоз за Полска. Па кој е овде луд? Доаѓаме до јасен заклучок дека Чкембадија се во пакт со мафијата. БИТОЛСКА МАФИЈА! Не се прашувајте зошто немаме сцена,кога не ја заслужуваме и кога сцената ни е пеполна со вакви бисерни групи .......
 
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Член од
5 октомври 2016
Мислења
73
Поени од реакции
204
@Фонтанероси К-3
@Чесен Рекетар
можите само да му се фатите на момците од групата, и да не е платен превозот од ффм ако сакаш да знајш чим се прајш толку паметен ;)
Колку ЧКЕМБАРИ има во Полска, дали само овие на сликата или и други има? Освен нив дали има други групи таму?
Превоз и смештај ФФМ или сами? :D
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Пошто со Чкембадија разбирачка нема. А да тргнам во безцелна дебата немам никаква намера.
Еве отвараме нова. Комити , Скопјани , Македонци итн итн итн ... Кој клуб вие го посакувате за противник ?
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
818
Поени од реакции
1.210
Пошто со Чкембадија разбирачка нема. А да тргнам во безцелна дебата немам никаква намера.
Еве отвараме нова. Комити , Скопјани , Македонци итн итн итн ... Кој клуб вие го посакувате за противник ?
Се под Бате,Вардар може да се држи доста солидно не изобилуваат претерано со квалитет тие екипи,да не биде оффтопик од навивачки план би било интересно со Ријека,Партизан,Марибор,па и ајде и Варшава да ја сместиме овде :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom