Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Imalo pak incidenti kaj mostot megu sverceri i komiti pri proslavata sinoka?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.761
Imalo pak incidenti kaj mostot megu sverceri i komiti pri proslavata sinoka?
Да. Стварно ми е нејсасно зошто на некој му дошло до тепање вчера. Шверцери место да си бркаат работа се мкнеле до камени мост за да провоцираат, Комити место да си слават и да не ги ставаат на кур првиве отишле да се тепаат.
Вчера бев ко на две табли. Да дојдеше некој да ми се измочаше на фаца немаше да реагирам, а не па да се тепам со небитна партиска група.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
На сите ни беше јасно дека Шверцери чекаат жртва за да му одземат реквизит и кога заврши прославата кажаа дека истепале некого и му одзеле шал,тогаш околу 50 души тргнавме кон Чаир и тука кај мостот се начекавме,освен стандард фрлање камења и бакљи поголем контакт немаше иако Шверцери почнаа да бегаат на крај кога се собравме поголема група па потоа и полицијата дојде и тоа беше се.Кој фаци вчера беа на таа прослава девојчиња 16-17 години со шалови Комити,блузи,дечишта од таа возраст исто така...Се чудам што не собраа ништо брачава..
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Спуштете каишите и шипкитее пичкиииииии.[DOUBLEPOST=1496704042][/DOUBLEPOST]
Да. Стварно ми е нејсасно зошто на некој му дошло до тепање вчера. Шверцери место да си бркаат работа се мкнеле до камени мост за да провоцираат, Комити место да си слават и да не ги ставаат на кур првиве отишле да се тепаат.
Вчера бев ко на две табли. Да дојдеше некој да ми се измочаше на фаца немаше да реагирам, а не па да се тепам со небитна партиска група.
Од таквите ко тебе патиме. Дур тепаа наш кој го начекале со девојка му, вие си го клатевте курот на плоштад. Затоа е ваква државава ко што е. Заради таквите ко тебе.
И да, максимално сум разочаран од вас скопјани и општо Комити. Они се такви ко што се, така се воспитани од дома. Се собрале 30-40 души натоварени со шипки и каиши идат без реквизити, ќе налетаат на 2-3 ца или ко у случајов дечко со девојче, и ќе му се нафрлат, плус и сите пивнати ко шо беа. Они немаат друга преокупација у животот. Али скопјани така им дозволија. И ќе ве ругам иако пола Комити ми се другари. И они си го знаат ова. Врати им еднаш, тогаш ќе ги видам дали ќе го прават истото ко вчера.
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Спуштете каишите и шипкитее пичкиииииии.[DOUBLEPOST=1496704042][/DOUBLEPOST]
Од таквите ко тебе патиме. Дур тепаа наш кој го начекале со девојка му, вие си го клатевте курот на плоштад. Затоа е ваква државава ко што е. Заради таквите ко тебе.
И да, максимално сум разочаран од вас скопјани и општо Комити. Они се такви ко што се, така се воспитани од дома. Се собрале 30-40 души натоварени со шипки и каиши идат без реквизити, ќе налетаат на 2-3 ца или ко у случајов дечко со девојче, и ќе му се нафрлат, плус и сите пивнати ко шо беа. Они немаат друга преокупација у животот. Али скопјани така им дозволија. И ќе ве ругам иако пола Комити ми се другари. И они си го знаат ова. Врати им еднаш, тогаш ќе ги видам дали ќе го прават истото ко вчера.
Чекај кој фактор си ти па да кажуваш како е? Да не почнувам јас да зборувам за Тетово, ако не си бил би те замолил да не коментираш воопшто.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
standart kako posle sekoja utakmica ajde da tepame nekoj ''sipo'' ama vcera malku tvrdo bese.
Не , после секое вакво случување $ чекаат некој залутан ко вчера и го излупале,класика.Видоа бројката не е баш ко што им одговара и штрафта да ги нема..
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Не , после секое вакво случување $ чекаат некој залутан ко вчера и го излупале,класика.Видоа бројката не е баш ко што им одговара и штрафта да ги нема..
Што воопшто им реплицирате? Па "браќата" бегаа во сред Чаршија, што повеќе од тоа?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.761
Спуштете каишите и шипкитее пичкиииииии.[DOUBLEPOST=1496704042][/DOUBLEPOST]
Од таквите ко тебе патиме. Дур тепаа наш кој го начекале со девојка му, вие си го клатевте курот на плоштад. Затоа е ваква државава ко што е. Заради таквите ко тебе.
И да, максимално сум разочаран од вас скопјани и општо Комити. Они се такви ко што се, така се воспитани од дома. Се собрале 30-40 души натоварени со шипки и каиши идат без реквизити, ќе налетаат на 2-3 ца или ко у случајов дечко со девојче, и ќе му се нафрлат, плус и сите пивнати ко шо беа. Они немаат друга преокупација у животот. Али скопјани така им дозволија. И ќе ве ругам иако пола Комити ми се другари. И они си го знаат ова. Врати им еднаш, тогаш ќе ги видам дали ќе го прават истото ко вчера.
Извини што си разочаран од скопјани ќе гледаме да го средиме тоа во најбрз можен рок.
Тифо сцена во мк не постои сите што ќе се впуштат во било каква тепачка само несвесно се ставаат во една поголема слика во која некој друг профитира, а млади дечки со искрени намери го јадат за џабе. Буквално секој потег на шверцери е издиригиран.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
И ке заборавев за малце
ДОБРО БЕ ЗОШТО О СУЗАНА ЗОШТО?
Дали 2 грама мозок имаа завчера тие што ја почнаа? Срам голем дефинитивно
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
И ке заборавев за малце
ДОБРО БЕ ЗОШТО О СУЗАНА ЗОШТО?
Дали 2 грама мозок имаа завчера тие што ја почнаа? Срам голем дефинитивно
Комплексите бато се нивната јака страна,не се ништо поразлични од каменковци зато множи ги со нула и тури му куро.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Спуштете каишите и шипкитее пичкиииииии.[DOUBLEPOST=1496704042][/DOUBLEPOST]
Од таквите ко тебе патиме. Дур тепаа наш кој го начекале со девојка му, вие си го клатевте курот на плоштад. Затоа е ваква државава ко што е. Заради таквите ко тебе.
И да, максимално сум разочаран од вас скопјани и општо Комити. Они се такви ко што се, така се воспитани од дома. Се собрале 30-40 души натоварени со шипки и каиши идат без реквизити, ќе налетаат на 2-3 ца или ко у случајов дечко со девојче, и ќе му се нафрлат, плус и сите пивнати ко шо беа. Они немаат друга преокупација у животот. Али скопјани така им дозволија. И ќе ве ругам иако пола Комити ми се другари. И они си го знаат ова. Врати им еднаш, тогаш ќе ги видам дали ќе го прават истото ко вчера.
:aplauz::aplauz::aplauz:
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Комплексите бато се нивната јака страна,не се ништо поразлични од каменковци зато множи ги со нула и тури му куро.
лф значи Лојал Фанс
Муабетот ми беше дека немаше што Сузана вчера да се спомнува или било што со вас.Има дерби за таа работа ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom