Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. ADP

  ADP

  Член од:
  5 јули 2012
  Мислења:
  3.455
  Допаѓања:
  2.288
 2. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.274
  Допаѓања:
  584
  Закани над македонски судии и играчи во Тетово, Чаир, Кичево, скандирања анти-државни (македонски) слогани, палење (државно знаме), и ред други инциденти кои не можат да се опишат не се санкционирани, а Прилеп е овака казнет. Ццццццц
   
  На wizzy - и k0k014 им се допаѓа ова.
 3. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
  haha bato da ne si 10 ili pojke godini nazad ?
   
 4. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  874
  Допаѓања:
  728
  Moмент кога во Кичево го симнавте и запаливте знамето автоматски требаше да одите во 3лига а ликот кој го направи тоа да добие затворска казна и балистите како навивачка група да беа донесени на ниво како на пример торцида од нови пазар.
   
 5. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
  Prvo, samo bese simnato ne zapaleno, i drugo sto za tie navivacki grupi sto go palea albansketo zname kako na primer Majmuni vo 2012 na natprevarot Makedonija - Albanija vo Prilep ?
   
 6. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  874
  Допаѓања:
  728
  Само падна бе да ветерот го бутна.Мајмуни палеле знаме на странска држава вие палите државно знаме има голема разлика.
   
 7. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
  Nikoj ne rece deka padna od veterot, ne sakam politicka debata no se glea deka pripadnash na istive sto protestirat ovie denovi, i ako nishto drugi toa zname sto bese paleno e do nekade e officiallen na ova drzava :)
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  874
  Допаѓања:
  728
  Оди на Случувања во Македонија ќе видиш дали ги бранам овие лажни патриоти.Ама така ви одговара вас кога немате аргументи.
   
 9. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
  kim ne gi branash toa ok za tvoe dobro, se drugo bi trebalo da doaga na svoe mesto :)
   
 10. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.274
  Допаѓања:
  584
  Вака!
  Во секоја НОРМАЛНА ДРЖАВА секој оној кој живее во таа земја, а го симне/запали нејзиното знаме оди во затвор, а пак доколку се утврди дека не е лојален на таа земја го губи ДРЖАВЈАНСТВОТО и тоа се вика ЧАО ОДИ КАДЕ ШТО ТИ Е ПОДОБРО ;)
  И да било запалено знаме (што лично не верувам) е запалено на Република Албанија и за тоа може да биде засегнато само албанското МНР од Тирана.
  Според мене никогаш не требаше да се дозволи да има знаме на друга држава во рамките на Македонија бидејќи со тоа се покажува дека дел од таа територија (во случајот секаде каде што го има црниот орел) во секој момент може да станат дел од новата држава (во случајот Шиптарија).
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
  Ti ne sakash ni Albanija ni Makedonija, ne znash ni sam sto sakash, ne sakam da ti repliciram deka mnogu treba da pisuem, i da bidesh siguren deka znamenceto bese paleno iako ne veruesh!
   
 12. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.274
  Допаѓања:
  584
  Ти си тој што не знае што сака. Живееш во оваа куќа, а мечтаеш за друг двор.
  Таквите мангупи како балисти и шверцери еден ден за палење на државно знаме ќе одат 20 години во затвор (за памет).
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
  ti si totallno gllup, nigoash niedna navivacka grupa ovde ne palall drzavno zname, a toa so kuќava i dvorot meshano ti e malku ;)
   
 14. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.274
  Допаѓања:
  584
  Еве доволни докази за робија :)
  http://republika.mk/wp-content/uploads/2013/03/mkd-slika-sverceri.jpg
  http://zurnal.net/wp-content/uploads/2016/08/Skendija-1.jpg
  http://www.telegraf.mk/articleImage.img/2016/08/26/skendija_-_02.jpg
  http://kurir.mk/wp-content/uploads/2016/08/znameto-vo-kicevo.jpg
  И навивачка група не може да има име на фашистичка организација која се борела во WW2 на страната на фашистите. Со самото тоа што го користи тоа име ни покажува во кој фашистички идеал функционира.
  IMG_5433-615x400.jpg
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tigri11

  Tigri11

  Член од:
  8 август 2013
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
  hahaha kaj gleash be palenje na zname ovde ooo, i kakvo ime tnosat Komiti i Vojvodi ?
   

Сподели преку: