Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фидо Дидо

Гостин
Зс овие погоре,100 пати е зборано за годината. 1985 под знаме БМЧМ. Не досадвајте ајде.
од официјалната историја на чкембарите

Формирањето на навивачката група Чкембари е директно поврзано со квалификациониот ракометен натпревар за влез во тогашната ‘Прва Југословенска ракометна лига’, кој се одигра во мај 1985 година, во Белград, помеѓу екипите на Пелистер и Партизан од Бјеловар.

20 автобуси со битолски навивачи отпатуваа да ги бодрат своите ракометари на тој натпревар, со што и започна значајната улога на РК Пелистер во таа лига. Тогаш, за прв пат се појави транспарент со натпис Б.М.Ч.М (Битолчани, Мотокари, Чкембари, Македонци), од што понатаму се искристализира името ЧКЕМБАРИ.



Сега решете се. Еднаш 20. Еднаш 13. и не ми одговори на прашањето: Зошто не навивавте периодот кога пелистер беше во втора лига 2003-2006?

По таа логика ако идевме Комити до нивното име требаше да стои 1985 како година на формирање. Бидејќи тоа е реално и се заснова на историски навивања тие сезони.

Две видеа:




Vardar is Best, F**k the Rest 1986 год.[DOUBLEPOST=1487596418][/DOUBLEPOST]Ова е врвот. кога Гокси ги реметеше чкембарите во КОП. Од нив никој да се јави. Кумани беа активни тие сезони,

 
Последно уредено од модератор:
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
Ги нема Шверцери да се пофалат како истепале и одзеле маичка и се заканувале со нож на две 15 годишни деца едното од Кичево а другото од Скопје кои се враќале од ракометна утакмица помеѓу сите помлади екипи од сите градови под името Вардар...
 
Член од
7 декември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ги нема Шверцери да се пофалат како истепале и одзеле маичка и се заканувале со нож на две 15 годишни деца едното од Кичево а другото од Скопје кои се враќале од ракометна утакмица помеѓу сите помлади екипи од сите градови под името Вардар...

zasto nego kazuvate kago iz begafte i voo gracki park i pred policiska stanica beko napgafte 50 komiti so bezboli so nos so kaisi a ve ceka samo 8 SHVERCERI sakafte dase tepate 50so8 i pak izbegafte kako picki ako ste tolku jaki zasto se sobirate a koga gi videte shverciri begate kako picki plus go ostaifte toj klosarot od gjorce na stanica a nije stoe dae negi ostavime nasi sam na stanica
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
zasto nego kazuvate kago iz begafte i voo gracki park i pred policiska stanica beko napgafte 50 komiti so bezboli so nos so kaisi a ve ceka samo 8 SHVERCERI sakafte dase tepate 50so8 i pak izbegafte kako picki ako ste tolku jaki zasto se sobirate a koga gi videte shverciri begate kako picki plus go ostaifte toj klosarot od gjorce na stanica a nije stoe dae negi ostavime nasi sam na stanica
Дај бе дечко пишувај убаво,како google translate предвод ти е текстов.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.119
Поени од реакции
35.030
zasto nego kazuvate kago iz begafte i voo gracki park i pred policiska stanica beko napgafte 50 komiti so bezboli so nos so kaisi a ve ceka samo 8 SHVERCERI sakafte dase tepate 50so8 i pak izbegafte kako picki ako ste tolku jaki zasto se sobirate a koga gi videte shverciri begate kako picki plus go ostaifte toj klosarot od gjorce na stanica a nije stoe dae negi ostavime nasi sam na stanica
Ова ми личи на една сцена од GSH, кога Вест Хем гостуваа у Манчестер а домашнава фирма ги чекаа на железничка па овие им се искрадоа и 7-8 души им се пуштија на 50-60 и им ги скршија кичмите. А вие тепавте против 50 комити со безболи нос и каиси пицки?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.969
zasto nego kazuvate kago iz begafte i voo gracki park i pred policiska stanica beko napgafte 50 komiti so bezboli so nos so kaisi a ve ceka samo 8 SHVERCERI sakafte dase tepate 50so8 i pak izbegafte kako picki ako ste tolku jaki zasto se sobirate a koga gi videte shverciri begate kako picki plus go ostaifte toj klosarot od gjorce na stanica a nije stoe dae negi ostavime nasi sam na stanica

Тоа е тоа. Јас верувам во ова еве прв пат дознав сега што навистина се случило. Вие?
Нормално, секој би поверувал, има логика се ова, добро е објаснето...

Значи 8 Шверцерадоси со голи раце, тепале 50 Комити кои биле со шипки, ланци, ножеви. Добро, држи вода муабетот.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Комити сме паднати на толку жалосно ниво, што ако некој не измочал, нема ни потреба да се фали со тоа. Нема што да му се замери на Шверцерот...
Не постоиме.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Само да ви напоменам дека реконструкцијата на настани што се случиле,многу помага при полициската истрага. Мое мислење е тоа што се десило на улица да остане таму,а не тука да се прават **ловџиски приказни** . После војна сите се херои и генерали!
 
Ф

Фидо Дидо

Гостин
Интернет херои на секаде. :) Овој малиов депресија некоја го фатила. Не ги бивало навивачите на Вардар. Епа кога им пишуваат казни за никакви причини. За судија УА, и такви некои работи. Тоа е.
 
Член од
7 декември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ова ми личи на една сцена од GSH, кога Вест Хем гостуваа у Манчестер а домашнава фирма ги чекаа на железничка па овие им се искрадоа и 7-8 души им се пуштија на 50-60 и им ги скршија кичмите. А вие тепавте против 50 комити со безболи нос и каиси пицки?


prasajgo toj deckoto sto go ostaivte sam na stanica od gjorce e toj ako e mazh neka go kazi pravoto kako begafte
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom