Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
smiri se ne se plasi, samo muabet e
Абе добра е бе шипо добра е најјаки сте, сите го знаат тоа и цела Европа, знаат и Бугарите како им гостувавте во Софија и оние од Полска кога им гостуваа балисти и групите од Албанија, знаат и Чарси од Бешикташ кога им гостуваа оние од Тирана, сите ве научија колку сте храбри кога не сте 10 пати повеќе и на домашен терен.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
286
Поени од реакции
534
Decki ajde malce odmor barem do slednoto kolo.Diskutiravme sto mozevme nekoi so fakti nekoi im izbegnuvaat na prasanjava toa e toa tie sto citat znaat.
Do togas pazete se koga izlezete na ulica Ilko Ilija moze da ve sretne i da vi kazuva statistiki od 2001 pa i od tastatura da ve ubie,Anonymous 16godisen mangup moze so radestekli da ve fakja,Taftecrew da vi kazuva deka piel espresso sred carsija a devito moze da stai maska kako negoviot idol i da ve preceka pred vlez da vi pee edna pesna od devitooo najjakiot reper:pos:
Da taka e se brat a shkendija1992 za da bide mangup treba da napravi 7 plasticni operacii dodeka nie mangupi se ragjame :)
Автоматски споено мислење:

lelele identity crisis nemoguce 'te boli vistina' tipot so ne postoanje navivacja grupa bez futbalski tim bez nacija abe ajde u kurac indjanecccc
Dobro vie ke zborite za identity crisis? Pa vie nemate nisto Albansko vo vas be lugje sfatete go toa deka ste dojdenci od Dagestan deka ste bile na Turcite ovdeka platenici vie ste Arnauti neznam sto imate ajde daj mi povrzanost so Skender Beg? Pa albanskoto zname ja oznacuva pobedata nad Muslimanstvoto vo tie vojni , Skender Beg se borel protiv muslimani za sega vas da vi e naroden heroj, Negova izjava e site sto idat vo islamot ke se soocat so smrt. I sega vie nemate 2 reda skolo ovie od dui ve lazat skender beg skender beg i vie ste ripnale po toa kako cice za pice … vie ste od Dagestan mozete slobodno da pisete na google Dagestan lica i videte deka mnogu licite, isto i tie mnogu se bliski so kozite da ne kazam rodninski bliski.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.691
Договорете се ферска 20 на 20 двете групи, само така ке видите која екипа е поспремна. :) хехехе
Screenshot_20240402_153434_Chrome.jpg
received_715838960629030.jpeg

Ако се волку на полуфинале на куп, мислиш ќе соберат 20 души за ферка? :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Член од
2 април 2024
Мислења
1
Поени од реакции
7
Абе добра е бе шипо добра е најјаки сте, сите го знаат тоа и цела Европа, знаат и Бугарите како им гостувавте во Софија и оние од Полска кога им гостуваа балисти и групите од Албанија, знаат и Чарси од Бешикташ кога им гостуваа оние од Тирана, сите ве научија колку сте храбри кога не сте 10 пати повеќе и на домашен терен.
Sofia away of Shkupi was a hoax created by childish instagram accounts dont lie,Tirana was present in Besiktas, Albania in Poland also why you dont mention that eh ? We go wherever we want not to mention Shvercerat Ballistet mutiple visits in your places Albania also present in 2017 Strumica while your mates in Albania where saved by heavy raining. You dont have right to talk for Albanians when "your city" is like 30 % under Shkupi control do you know what would have happend if there was a macedonian club in Tirana ? Better dont
 
Член од
12 март 2024
Мислења
26
Поени од реакции
98

Attachments

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.691
Beter ste bile si zaborail i toa na derbi
На дерби вика. Ова е сезоната каде што Вардар ги намести сите утакмици на домашен, пошто Шкендија бегаше 100 бода. Им ја дадовме на Пелистер, Победа и на Скопје на Градски. Единствена сезона каде што групата беше во пад во последниве 15 години, плус сите утакмици беа скоро ревијални, бидејќи беа местени да изгубиме. И откопа некоја што се играла на 18 април 2018 (среда) во работно време. Кое црно дерби, никакво резултатско значење немаше мечот.

Од друга страна вие играте полуфинале во купот, прв пат после господ знае колку време. Во првенството сте само на 3 бода од прво место. Поконкурентна Слога не била никогаш.
И на крај се собравте 30 души со се 5 б одделение во последните редови.
Да напоменам дека порано сте се собирале милион луѓе и во работни денови, пошто ем сите постари ви се рамковно вработени и не ни одат на работа, ем другите сте во школо и тоа време сте слободни за да идете на утакмици. Односно терминот не ви бил никаква пречка порано, па нема зошто да ви е ни сега. Не ви е ударен празник овој ден, ниту е сезона на одмори.
 
Член од
11 ноември 2023
Мислења
17
Поени од реакции
51
На дерби вика. Ова е сезоната каде што Вардар ги намести сите утакмици на домашен, пошто Шкендија бегаше 100 бода. Им ја дадовме на Пелистер, Победа и на Скопје на Градски. Единствена сезона каде што групата беше во пад во последниве 15 години, плус сите утакмици беа скоро ревијални, бидејќи беа местени да изгубиме. И откопа некоја што се играла на 18 април 2018 (среда) во работно време. Кое црно дерби, никакво резултатско значење немаше мечот.

Од друга страна вие играте полуфинале во купот, прв пат после господ знае колку време. Во првенството сте само на 3 бода од прво место. Поконкурентна Слога не била никогаш.
И на крај се собравте 30 души со се 5 б одделение во последните редови.
Да напоменам дека порано сте се собирале милион луѓе и во работни денови, пошто ем сите постари ви се рамковно вработени и не ни одат на работа, ем другите сте во школо и тоа време сте слободни за да идете на утакмици. Односно терминот не ви бил никаква пречка порано, па нема зошто да ви е ни сега. Не ви е ударен празник овој ден, ниту е сезона на одмори.
aha znaci mora da ima rezultati za da go da bodris svojot klub okej kodeks mafia
i neznam kako treba da ti go objasnime deka lugevo postat
 
Член од
12 март 2024
Мислења
26
Поени од реакции
98
На дерби вика. Ова е сезоната каде што Вардар ги намести сите утакмици на домашен, пошто Шкендија бегаше 100 бода. Им ја дадовме на Пелистер, Победа и на Скопје на Градски. Единствена сезона каде што групата беше во пад во последниве 15 години, плус сите утакмици беа скоро ревијални, бидејќи беа местени да изгубиме. И откопа некоја што се играла на 18 април 2018 (среда) во работно време. Кое црно дерби, никакво резултатско значење немаше мечот.

Од друга страна вие играте полуфинале во купот, прв пат после господ знае колку време. Во првенството сте само на 3 бода од прво место. Поконкурентна Слога не била никогаш.
И на крај се собравте 30 души со се 5 б одделение во последните редови.
Да напоменам дека порано сте се собирале милион луѓе и во работни денови, пошто ем сите постари ви се рамковно вработени и не ни одат на работа, ем другите сте во школо и тоа време сте слободни за да идете на утакмици. Односно терминот не ви бил никаква пречка порано, па нема зошто да ви е ни сега. Не ви е ударен празник овој ден, ниту е сезона на одмори.
pa ako so shkendija nee derbi togas ne znam so kogo e.20 dusi ste na tribina mozes da priznaes pad na brojka ne da se opravduvas shkendija bega 10 boda vardar mesti utakmici.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.691
aha znaci mora da ima rezultati za da go da bodris svojot klub okej kodeks mafia
i neznam kako treba da ti go objasnime deka lugevo postat
И што има врска ако постат?
Не ми е јасна поентата. Што ме спречува постењето од одење на стадион? Не сум отоден некаде далеку, не сум обврзан да седам дома, што има врска постењето со навивањето? Вие што одите не постите?

За вториот дел, ако ние не сме биле активни кога клубот имал слаби резултати, не знам кој ;)
Не беа проблем резултатите, беше проблем што цела полусезона ги шиткавме утакмиците за да губиме.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
370
Поени од реакции
1.194
Долариве сега ќе ги приберат по штабови ќе ги нема до средина на мај
 
Член од
11 ноември 2023
Мислења
17
Поени од реакции
51
И што има врска ако постат?
Не ми е јасна поентата. Што ме спречува постењето од одење на стадион? Не сум отоден некаде далеку, не сум обврзан да седам дома, што има врска постењето со навивањето? Вие што одите не постите?

За вториот дел, ако ние не сме биле активни кога клубот имал слаби резултати, не знам кој ;)
Не беа проблем резултатите, беше проблем што цела полусезона ги шиткавме утакмиците за да губиме.
nemat jadeno i pieno od 3 sabajle sto mislis ti ima ili nema vrska?
pa i nasive isto go praat pa si odime pak i ako znaeme deka sakat struga da go naptrat sampion
Автоматски споено мислење:

Долариве сега ќе ги приберат по штабови ќе ги нема до средина на мај
least retarded koment od taftacrew
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom