НБА сезона 2022/2023

Член од
23 август 2010
Мислења
36.405
Поени од реакции
100.616
Калакурница е на запад, има трилион сценарија за плеј оф и плеј ин.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
826
Поени од реакции
1.162
Utrevecer igraat Denver protiv Fila Jokic protiv Embiid.
Da vidime koj e pojak :D
Автоматски споено мислење:

Mislam deka utre Embiid ke stavi pecat na titulata za MVP regularna sezona.
 
Последно уредено:
B

BigMac

Гостин
Каква брука од тим се Далас,губат два меча од Шарлот.На крај ќе испадне Лејкерс ќе играат плеј ин овие 12 се на табела сега.
Ирвинг ефект.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.595
Поени од реакции
6.201
Конечно некој да го ресетира и Дрејмонд. Сељакот таков лакт попи од Гобер шо го врати на фабричко подесување.
Претходно Гобер јадеше две лакта од Луни, нормално недосудени, ТИЊА судење по обичај.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.722
Поени од реакции
73.711
Не сум ватрен фан на НБА, али пратам одвреме навреме некои натпревари кога ќе начекам...просто неверојатно е како никој не обрнува внимание на одбрамбениот дел од играта, противничките играчи буквално се шетаат до кошевите, а овие стојат на место. Што е ова по 60-70 поени за едно полувреме!?!?
Какви само флегми играат денес кошарка, жими се европскава кошарка стана едно 10 пати поинтересна од НБА:nesumjas:
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
583
Поени од реакции
991
Упорно му даваат 23-24 коша граница на Мајкл Бриџис од Бруклин.. Батето секоја текма му е +..
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
826
Поени од реакции
1.162
Bridzis nokjeska na poluvreme imase 27pts
Автоматски споено мислење:

Vecer Embiid +
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.704
Поени од реакции
14.674
Конечно некој да го ресетира и Дрејмонд. Сељакот таков лакт попи од Гобер шо го врати на фабричко подесување.
Претходно Гобер јадеше две лакта од Луни, нормално недосудени, ТИЊА судење по обичај.
Најодвратен играч во лигата убедливо, не можам да ги трпам гсв најмногу поради него.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.595
Поени од реакции
6.201
Најодвратен играч во лигата убедливо, не можам да ги трпам гсв најмногу поради него.
Гнаса е, ја коштал екипата технички во клучни моменти и во ПО и во регуларна сезона. Ајде тоа што му прави на противнички играчи, има судии нека го исклучат, арно ама после нокаутот над Пул на тренинг јас да бев управа директ парталите и дома бате. Барај си друг тим.
Нема да играш, ако треба ќе те плаќам ама дома ќе си седиш.

Заради него и Дјурант си замина, добро Дјурант беше снегулка наместо да оди да го дрецни од земја тој смени клуб (+ повредата тука играше улога) ама муабетот е покрај титулите и залагањето на Дрејмонд исто ги има коштано доста тоа копиле. Немам денес читано вести, после ќе гледам ама се надевам му имаат скршено вилица или барем некој заб. Муцка гнасна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom