НБА сезона 2022/2023

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.559
Поени од реакции
2.434
Имаше добро видео што го гледав на јутуб и тој што го прави мислам дека е од Европа ако не и Балканот по акцентот, но во главно во видеото се работеше за споредба меѓу НБА И ЕВРОЛИГА. Евролига се игра на секоја недела по 1-2 меча а овие Африканциве секој ден играат.. во Евролига затоа се игра дефанзива и поставени се многу поразлично дефанзивите од НБА, во НБА е секој ден истата акција, истиот напад, шутни за три и влезе влезе ако не не. Мислам дека и спомна дека најдобар ппг во Евролига е Миротич со 19 поени, а во НБА е Ембид со 33.. небо земја разлика. https://www.youtube.com/watch?v=T1GKigoIw58 мислам дека ова беше видеото.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.431
Поени од реакции
30.476
Играат по 1-2 меча неделно, ама затоа имаат и домашна лига, АБА, разни купови. Не е дека се само 34 утакмици во сезоната како што кажува во видеото наспроти 82 во НБА.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.203
Поени од реакции
15.014
Какви бе 34, дали се нормални?

Партизан оваа година има 34 во Евролига + 26 во АБА + 2 во Куп сигурно. Тоа е 62. Во Топ 8 минимум три ке игра, во плеј оф на АБА ако иде со се финале минимум 7. Значи стигаме до 72 утакмици минимум. Сега не знам дали и домашна лига ке играат, ама плус минус минимум 75 утакмици игра просечен евролигашки клуб.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
NBA igracite plateni se povekje odkolku edna cela ekipa od evroligata...
Dogovorot na ciglarot e 50 milioni po sezona.
Celiot Real Madrid vredi 45 milioni sevkupno, toest tolkavav im e budzetot za edna sezona.
Isto i budzetot na Barselona e okolu 45 milioni...
Na Efes Monako i Milano budzetot im e 30 do 35 a na drugite ekipi ispod 30 milioni.
Автоматски споено мислење:

q3oev7ufczh81.jpg
Автоматски споено мислење:

Ovie budzeti se od prethodnata sezona koga igraa i ruskite ekipi vo ligata.
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.933
Поени од реакции
7.321
Какво срамно полувреме изиграа Фила и Чикаго, полуаматерски натпревар.
Tи го гледам постот и си викам ОПА, се логирам уплаќам на ситно овер 200 поени и продолжив со работа, пред крај гледам 12 минута последна четвртина 180 поени, се уклучувам пак, снајперот постира дека 2 продолжение има... помина оверот :D
Сега ГСВ ќе ми го начука за сите пари, коа ќе изгуби, а јас ќе си легнам нервозен затоа што ЊуЈорк ќе губи од Минесота, јебеш ти ГСВ, пошто Prince им даде 33 поени, од кои 8 тројќи и НИКОЈ не го чува на 2 минути до крај па си пуца тројќи како улав.

Рендал над 50 поени, гарант говедото од тренер последни напади ќе оди преку него и ќе изгуби утакмица, во ПО така редовно им ебат матер, а почнаа и во редовна сезона така да ги ебат. Поглуп тренер и поглупа офанзивна тактика, АМИН.

@izimanisnajper
Оваа година ако не му дадат МВП на Ембиид ќе биди тежок криминал. Човекот растури, цела сезона константно добро ја одигра.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.559
Поени од реакции
2.434
Играат по 1-2 меча неделно, ама затоа имаат и домашна лига, АБА, разни купови. Не е дека се само 34 утакмици во сезоната како што кажува во видеото наспроти 82 во НБА.
тоа си во право, ама не заебавај домашно првенство на Партизан пример му е со Чукарички, Бања Лука и такви некој тимови што од форумов пет души да се собереме прв тим ќе ги победиме.. и аба лига не е воопшто јака лига, на курташак се игра со години. Еве кажи ми некој јак меч последен што го памтиш од аба лига ако ја пратиш? ја со години не ја гледам ама го памтам дебито на Марко Симоновски во МЗТ Скопје против Мега Лекс. Даде 8-9 тројки и тоа не беше доволно, бидејќи на спротивната страна беше скоро трипл дабл на Никола Јокич и Мега Лекс. Поради многу слаба конкуренција мислам дека видеото е во право и дека за во Евролига се спремаат подобро, а аба и домашно првенство се заеабваат.. од овој муабет за домашно првенство едино можам да ја исклучам Шпанската лига, бидејќи таа е конкурентна само колку толку.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.431
Поени од реакции
30.476
тоа си во право, ама не заебавај домашно првенство на Партизан пример му е со Чукарички, Бања Лука и такви некој тимови што од форумов пет души да се собереме прв тим ќе ги победиме.. и аба лига не е воопшто јака лига, на курташак се игра со години. Еве кажи ми некој јак меч последен што го памтиш од аба лига ако ја пратиш? ја со години не ја гледам ама го памтам дебито на Марко Симоновски во МЗТ Скопје против Мега Лекс. Даде 8-9 тројки и тоа не беше доволно, бидејќи на спротивната страна беше скоро трипл дабл на Никола Јокич и Мега Лекс. Поради многу слаба конкуренција мислам дека видеото е во право и дека за во Евролига се спремаат подобро, а аба и домашно првенство се заеабваат.. од овој муабет за домашно првенство едино можам да ја исклучам Шпанската лига, бидејќи таа е конкурентна само колку толку.
Во право си дека Евролига им е во прв план, а за останативе утакмици не се спремаат толку, и не може да се споредуваат со утакмиците во НБА.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.203
Поени од реакции
15.014
Ѕвезда и Партизан минимум 70 утакмици играат, ако се во Евролигата.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.933
Поени од реакции
7.321
Штета, повредите му одзедоа барем 2-3 титули во кариерата.

Вечерва коленото го прееба, ако не се врати во ПО, заврши сезоната за Клиперси. Класа играч.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Nemam povekje zborovi za Klipersi, nekni mi skratija 3000 evra dobivka a sabajlevo povtorno me skratija za 500 evra dobivka na tiket so uplata 50 evra.
Ne gi mozam povekje stvarno po srce me udrija nekolku pati. No povekje se lutam na samiot sebe kako mozam da se kladam na ovie debili.
Nikogas povekje Klipersi na tiket.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom