НБА сезона 2022/2023

Член од
4 јануари 2023
Мислења
4
Поени од реакции
0
Miami Heat vs Boston Celtics
25-10-2023
Boston had just one loss in their previous 10 NBA games while Miami had six victories. As of this point in the season, the Heat have won 15 of their 24 home games while the Celtics have dropped eight of their 25 away contests. The Heat defeated the New Orleans Pelicans in their previous meeting, while the Celtics fell to the Orlando Magic in their most recent contest. In their last 10 games against each other, the Heat and the Celtics shared five wins each. Miami Heat and Boston Celtics faced each other thrice this season and the Celtics dominated the fixture with two wins. In the NBA 2022-23 season, the Boston Celtics managed 118.5 points per game while the Miami Heat averaged 108.6 points per game and must watched NBAbox Streams Reddit Link available here.
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
893
Поени од реакции
1.841
Miami Heat vs Boston Celtics
25-10-2023
Boston had just one loss in their previous 10 NBA games while Miami had six victories. As of this point in the season, the Heat have won 15 of their 24 home games while the Celtics have dropped eight of their 25 away contests. The Heat defeated the New Orleans Pelicans in their previous meeting, while the Celtics fell to the Orlando Magic in their most recent contest. In their last 10 games against each other, the Heat and the Celtics shared five wins each. Miami Heat and Boston Celtics faced each other thrice this season and the Celtics dominated the fixture with two wins. In the NBA 2022-23 season, the Boston Celtics managed 118.5 points per game while the Miami Heat averaged 108.6 points per game and must watched NBAbox Streams Reddit Link available here.
Вечер добива Мајами
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.297
Поени од реакции
61.097
Клиперс колку и да се тиња, си газат во дербито на ЛА последните 10 години.

Вкупниот меѓусебен биланс е 150-84 во корист на Лејкерси, а во последните 10 години, билансот е 35-7 за Клиперс.
Со вчерашната победа Клиперси сме во 10 победи по ред над градскиот ривал :D
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
378
Поени од реакции
697
И повторно дека ќе земе емвипи да кажам пак ништо ново... Сосема заслужено ќе биде ако ја истера сезоната вака до крај.
I na Doncic mu e skoro sekoja tripldabl a bogami i na Sabonis ... Ama nikoj ne go spomnuva Sabonis..
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
281
Поени од реакции
265
Nikoj ne go spomnuva i Vucevic koj igra mn jako... Centar par ekselans...
Na poslednite dvaesetina utakmici 20 poeni 15 skoka i 5-6 asistencii prosek... bese vo serija od 13 utakmici po red dabl dabl, sinokja ja prekina serijata ne napravi Double Double.
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
766
Поени од реакции
2.987
Јокич највеќе заслужува затоа што прави и соиграчите да бидат подобри, плус не форсира за статистика, едноставно еден во миљон играч.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.327
Поени од реакции
1.902
Јокич највеќе заслужува затоа што прави и соиграчите да бидат подобри, плус не форсира за статистика, едноставно еден во миљон играч.
Во право си не викам дека не си, ама мислам дека лигава нема да си дозволи трета по ред да му дадат , плус 4та по ред ќе е да освои интернационалец а не некој од Америка.. затоа мислам дека ќе му ја дадат на Тејтум, иако Јокич повеќе заслужува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom