НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.785
Поени од реакции
4.356
Eve jas mislam deka ke osvoi ekipa od istokot (milvoki ili boston)
Епа у финале ќе игра сигурно еден од Милвоки или Бостон....освен ако Мајами пак не изненадат али тешко.

На запад Денвер и Феникс се издвојуваат, јас типувам на Јокич мислам дека у плеј оф ќе биде уште подобар а помалце ќе се замараат со регуларна сезона пошо реално нема од кој да се плашиш да не ти се падне освен Феникс.

Е сега финале, мислам дека Феникс би изгубил од Милвоки а би биле тука негде со Бостон.

Денвер мислам дека би ги тепале Бостон, а со Милвоки ќе биде многу тесно, моменти ќе одлучат.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.024
Поени од реакции
26.572
Добар тим направивте, само многу сте тенки под кош. Порцингас дури и да остане здрав (што е големо ако), во одбрана е труба. Посебно кога ќе се земе во обзир дека во плејоф треба да игра против Антето и Лопез, а нив ако ги поминат - тимот од запад скоро сигурно ќе биде јак на центарска позиција... Но еј, навистина добри потези во офсезонава. (y)
Автоматски споено мислење:

Пет минути го гледам, и сеуште не им верувам на очиве. Како ја фрцка главата, за да му се мрда фризурчето.... језиво :LOL:
Секоја година вака се глупира, кул заебант е Џими. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.570
Поени од реакции
104.458
Чим си толку сигурен тогаш сигурно знаеш кој ќе освои?

Дај пиши бар некое ливче, некој денар да се земе :icon_lol:
Не знам кој ќе освои, знам дека Денвер нема да освои. Тоа што го направи Денвер лани е исклучок од нормалното, а не константа.
Автоматски споено мислење:

Еве ја гарантирам дека Ентони Дејвис нема да изигра 82 утакмици што сакате прајте му на постов, пин, скриншот, букмарк, сеедно :icon_lol:
Многу глупав обид за цинизам, твоево е како да кажеш дека сонцето ќе изгрее утре, особено во ера на load management и стакленоста на Дејвис, милион % нема да ги изигра сите утакмици во регуларен дел. Но, нема везе, живи били па видели, ќе правиме муабет за Денвер. Инаку да не се сфатиме погрешно, ниту ги мразам Денвер ниту па имам нешто против нив, еве ако не е Лејкерс шампион со две раце потпишувам Денвер да ја одбрани титулата ама тешко таа работа.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.785
Поени од реакции
4.356
Не знам кој ќе освои, знам дека Денвер нема да освои. Тоа што го направи Денвер лани е исклучок од нормалното, а не константа.
Автоматски споено мислење:


Многу глупав обид за цинизам, твоево е како да кажеш дека сонцето ќе изгрее утре, особено во ера на load management и стакленоста на Дејвис, милион % нема да ги изигра сите утакмици во регуларен дел. Но, нема везе, живи били па видели, ќе правиме муабет за Денвер. Инаку да не се сфатиме погрешно, ниту ги мразам Денвер ниту па имам нешто против нив, еве ако не е Лејкерс шампион со две раце потпишувам Денвер да ја одбрани титулата ама тешко таа работа.
Нема играчи Лејкерс за шампион, Леброн е стар веќе, Дејвис е стаклен и тука завршува муабетот.

Ќе им биде потешко од лани на Денвер ама дека лани направиле чудо не би рекол, си ги тепаа сите поштетно без да имаат среќа со повреди на противникот како што имаа Торонто пример.

Лани беа најдобри е сега оваа сезона ќе има 3 тима што би требало да се на тоа ниво па ќе видиме.

Али Јокич е моментално најдобар играч у НБА па се надевам дека ќе освои пак.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.024
Поени од реакции
26.572
Нема играчи Лејкерс за шампион, Леброн е стар веќе, Дејвис е стаклен и тука завршува муабетот.

Ќе им биде потешко од лани на Денвер ама дека лани направиле чудо не би рекол, си ги тепаа сите поштетно без да имаат среќа со повреди на противникот како што имаа Торонто пример.

Лани беа најдобри е сега оваа сезона ќе има 3 тима што би требало да се на тоа ниво па ќе видиме.

Али Јокич е моментално најдобар играч у НБА па се надевам дека ќе освои пак.
Денвер е добар тим во последниве повеќе години, ама тек лани им се поклопија коцките - и тоа најмногу со носењето на навидум небитни но клучни рол плеери (како КЦП, Браун, итн) кои изиграа сезони на кариерата. За да одбранат титула ќе треба пак да им се поклопат коцките, а колку е тоа можно - ќе видиме.
Плус тренерот им е просечен, што во одредени дуели е многу многу важно.

Како што кажа Стеф, ако не поминат Лејкерс нема зошто да не навивам за Денвер.
Што се тиче Лејкерс, сега имаат подобар состав отколку кога ја освоија последната титула. Да Леброн е постар, и треба да му се најде споредна улога а не да усерува со форсирање и пимплање. Ама врзаа куп млади и перспективни играчи со долги договори, Леброн нема уште многу да смета, а АД во секое време е заменлив од секој аспект. Така да пооптимистички сум настроен отколку кога го донесоа Леброн (што мене барем ме изнервира). Реалноста е дека Лејкерс исто може да изненадат - ако им се поклопат коцките. И тоа важи за сите тимови, нема толку изразен фаворит кој ќе доминира. Инаку од аспект на урочување, поздравувам вакви муабети дека Лејкерс немаат шанси за титула.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom