НБА сезона 2022/2023

Член од
23 август 2010
Мислења
35.656
Поени од реакции
96.663
Леле Минесота која небалансирана екипа се аууу тоа е страшно. Таунс 1 од 12 или 13 имаше за 3 поени, па дечко иди убиј се прво ти па после и тренерот што остава центар да шутира по 100 тројки на утакмица. Слепецон Гобер лево сметало, поима нема од животот и само им штети на цела екипа.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.383
Поени од реакции
5.237
Леле Минесота која небалансирана екипа се аууу тоа е страшно. Таунс 1 од 12 или 13 имаше за 3 поени, па дечко иди убиј се прво ти па после и тренерот што остава центар да шутира по 100 тројки на утакмица. Слепецон Гобер лево сметало, поима нема од животот и само им штети на цела екипа.
Одличен трејд на Јута, таман од 2024 ги имаат сите пикови на Минесота, за година и пол ќе се распаднат скроз.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
317
Поени од реакции
488


Криви ми е но мора да направат простор во ростерот за нови играчи.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
317
Поени од реакции
488
Мислам дека не се збори многу за Desmond Bane и нема хајп за него но дечкото е феноменален.Драфтуван како 30-ти пик 2020 веќе ја игра третата сезона во НБА и има статистика 25/5/5 и одлично напредува неговата НБА кариера,лани беше во игра за MIP наградата а ќе биде и сезонава.Феноменален шутер со квалитетни плејмејкерски способности,солиден perimeter defender и скокач.Во Мемфис се се врти околу Морант и не се обрнува доволно внимание на Бане а треба.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
317
Поени од реакции
488
Го следам Bane па ме интересираше како напредуваат останатите играчите драфтувани 2020 година.
Првиот пик Anthony Edwards од MIN сезонава има статистика 23/6/4 но игра во лошо организирана франшиза и мислам дека нема да биде класа играчиште.
Во останатите први десет пика освен LaMelo Ball кој е повреден сезонава после три сезони во НБА немаат значаен напредок.
11-тиот пик во таа 2020 година Devin Vassell од SAS игра одлично сезонава и има статистика 20/4/4
12-тиот пик Tyrese Haliburton од IND со статистика сезонава 20/5/11
21-от пик Tyrese Maxey од PHI 23/3/4
30-тиот пик 2020 Desmond Bane од MEM сезонава игра со статистика 25/5/5

Многу е битно во каква организација играш,како ќе се покажеш,колку ќе добиеш шанса и како ќе ја искористиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom