НБА сезона 2022/2023

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.481
Поени од реакции
5.517
Денвер ја добива следната,имам кажано домашен терен веќе не игра голема улога,се изнагледавме брејкови така да мое мислење 1-3 во корист на Денвер после двете утакмици во Флорида.
Денвер денеска највеќе ја изгуби поради тоа што освен на Џокер на другите не им одеше шут, се изнапромашија, макс уште една ваква да изиграат до крај, Денвер in six.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
2.873
Поени од реакции
16.614
Мајами у седам!


На што седиш, на кур? :icon_mrgr:
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.792
Поени од реакции
76.854
Strip Club MVP + WestBRICK + Kevin "Burner account" Durant :pos: :pos: :pos:
Инаку ги видов сите тимови кои заслужуваат да освојат прстен, ама не освоиле. Жал ми е Шек и Пени, ама кога станаа стварно јаки Џордан се врати. Ако идеме назад во минатото ќе извадам уште неколку тимови кои не освоиле бидејќи играле во исто време со Џордан. Енивејз, интересни постови за споделување по социјални мрежи :)
Одма ми текнува на Јута Џез со Малоун, Стоктон и Хорнасек....јебига, Џордан си е Џордан :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.662
Мајами фрли 18 тројки.:cuc:
Па немаше шанси да го повторат она лошо шутирање од првата. Во двете уктамици Денвер генерално често им оставаат чисти шутеви, пошто затвараат игра под кош. Ама Мајами се и тоа како конципирани за шут, па иако шутерите им се топло-ладно онаков лош шут како во првата тешко пак да се повтори (до таа мера).

Реков веќе, Сполестра е тука убедливо подобриот тренер/стратег. Денвер има подобар ростер, убедливо подобар, но кошарка е тимска игра. На крај и упорноста инаетот и желбата играат огромна улога... Ќе биде ова интересна серија. :)
Автоматски споено мислење:

За првата утакмица:

 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.092
Поени од реакции
5.745
Од друга страна ако не изигра Јокич со 50 +, како денеска одма се гледа слабоста и ранливоста на тимот на Денвер.
Толку ги имаш гледано Денвер. Баш кога Јокиќ дава 40/50+, обично губат. Најдобро играат кога Јокиќ дава 25-30 и има 10-15 асистенции. Ама на другите не им одеше шутот, па мораше он повеќе да шутира. Затоа и изгубија.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.011
Поени од реакции
1.573
Sutiraat Miami za 3ka skoro celo vreme, ama tesko sekoja do kraj 50% da ubacat.. Ono so los den na Demver edvaj 3 razlika tepaa so 50% za 3ka a kamoli da se rasutiraat Marej i Porter.. Miami nema da ima pobeda so ispod 45% za 3ka..
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.828
Поени од реакции
10.466
Од кога ова ''судењето во корист на бизнисот'' стана како нормална работа, дај не заебавајте. И како окс е, знаеш си гледаат парите тоа е тоа навикнете се.
Гледам кошарка до 5 сатот окапан цел пред онесвестување за спиење, за некој да си свири како му одговарало за бизнисот, театар во боја.

Кој ги еба, никогаш повеќе нема да гледам НБА, очи нека вадат.
Денвер добива, 4-2 најверојатно освен ако поради ''бизнисот'' не извадат мајсторка.
Ај ем аут.
 

pLc

Член од
5 ноември 2020
Мислења
106
Поени од реакции
291
Толку ги имаш гледано Денвер. Баш кога Јокиќ дава 40/50+, обично губат. Најдобро играат кога Јокиќ дава 25-30 и има 10-15 асистенции. Ама на другите не им одеше шутот, па мораше он повеќе да шутира. Затоа и изгубија.
Па тоа и беше целта на Сполстра и Мајами. Да го спречат Јокич во разигрувањето и лудите пасови и да се обидат да диктираат темпо на игра во која Јокич би бил во улога на стрелец.
Синоќа успеаа во тоа (иако неколку пати Јокич, Мареј и Гордон изиграа страшен триаголник) и притоа имаа опасен шут за три. И да успеат повторно да го направат тоа, тешко дека МПЈ и КЦП повторно ќе имаат подпросечна вечер во шутот за три и дека Мареј нема да постои до последна 4тина.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.662
Баш Мареј беше цел на некои од прилагодувањата (и баш затоа го снема). Реков уште со Лејкерс, многу е важно Мареј да се стопира да не се разигра и да остане малодушен.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.483
Поени од реакции
3.523
Па тука нема дискусија кој би требало да биде избран. Сите тимови си ги изгубиле натпреварите на терен, освен Кингс на кои НЕ ИМ ДАДОА да ја освојат титулата 2002-ра.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.504
Поени од реакции
32.774
Од кога ова ''судењето во корист на бизнисот'' стана како нормална работа, дај не заебавајте. И како окс е, знаеш си гледаат парите тоа е тоа навикнете се.
Гледам кошарка до 5 сатот окапан цел пред онесвестување за спиење, за некој да си свири како му одговарало за бизнисот, театар во боја.

Кој ги еба, никогаш повеќе нема да гледам НБА, очи нека вадат.
Денвер добива, 4-2 најверојатно освен ако поради ''бизнисот'' не извадат мајсторка.
Ај ем аут.
Не кажувам дека е океј, али буквално ништо неможат фановите да влијаат кога самата институција шо ги делегира го дозволува ова. Освен да бојкотират, али тешко изводливо за таа маса шо е доктронирана да гледа настрана кога се дешаваат вакви ствари.

Еве и за Руне денес поклон поен шо и мртвите закопани до арената видоа дека топчето удри два пати на неговата страна, само судијата "не виде".
Автоматски споено мислење:

Ова за мојот пријател @Mr. Miami
Вреќа пуна гомна пуши пура, сеа се видовме. :LOL:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.206
Поени од реакции
19.290
Sutiraat Miami za 3ka skoro celo vreme, ama tesko sekoja do kraj 50% da ubacat.. Ono so los den na Demver edvaj 3 razlika tepaa so 50% za 3ka a kamoli da se rasutiraat Marej i Porter.. Miami nema da ima pobeda so ispod 45% za 3ka..
Јас викам да си предадат Мајами службено дека нема потреба понатака да играат и да се брукаат со машните од Денвер ...
Реално гледано Мајами да игра и во Македонска лига нема ни Пелистер да ги тепа не па МЗТ или Тафталиџе. Иако изгазија во плеј-оф Мајами се фарса и не треба да постојат, а Сполестра e најлош тренер (Васко на МЗТ е доктор на науку за овој) а Батлер ти е превара од кошаркар.
Само Денвер баце ништо друго...

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
6.828
Поени од реакции
10.466
Не кажувам дека е океј, али буквално ништо неможат фановите да влијаат кога самата институција шо ги делегира го дозволува ова. Освен да бојкотират, али тешко изводливо за таа маса шо е доктронирана да гледа настрана кога се дешаваат вакви ствари.
Епа ќе им опаѓа гледаноста со тек на време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom