НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Скот Пери во Њујорк не добива нов договор за ГМ, што е и очекувано, ајде сега да видиме колку можат да ја усерат понатаму ИЛИ ќе донесат некој нормален во глата шо ќе ги крени на клоци Рендал и компанија од тимот па ќе бркаат барем 1 солиден играч што ќе може да им помогне во постсезона и секако ќе гледаат да продолжат договор на Џош Харт.
Јас би го бркал и Тибодо ама изгледа тоа нема да се случи уште сезонава.
Abe vaka taka se sklopi eden soliden tim, sea u plejof shto chouknaa randle i quickley toa e manje vishe. Suma sumarum dobra beshe sezonava kako pocna kako zavrsi.. koj bi rekol deka bi go izbacile Cleveland. Nemoze da kazeme deka ne napravija dobri potezi pocnuvajki so Brunson u offseason pa so Hart na trade deadline. Kje vidime sto kje se desava ali primarna stvar e resign na Hart.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.486
Поени од реакции
31.397
Не е чоук, туку плејоф баскет. Едноставно Никс се просечен тим кој е релативно лесен за таргетирање со добри дефанзивни шеми. Не можеш од Рендл (па и Квикли) да очекуваш Џордан/Коби настапи, дај му ја топката во раце и он да продуцира против добар дефанзивен тим. Рендл не е тип на играч како Џими Батлер (никој во лигава не е), па да го носи тимот на грб. Но Никс на прав пат се некако, полека идат накај подобро.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Не е чоук, туку плејоф баскет. Едноставно Никс се просечен тим кој е релативно лесен за таргетирање со добри дефанзивни шеми. Не можеш од Рендл (па и Квикли) да очекуваш Џордан/Коби настапи, дај му ја топката во раце и он да продуцира против добар дефанзивен тим. Рендл не е тип на играч како Џими Батлер (никој во лигава не е), па да го носи тимот на грб. Но Никс на прав пат се некако, полека идат накај подобро.
Tokmu radi toa i kazhav za Randle deka choukna radi toa shto Brunson beshe prva opcija u dvete rundi. Nikoj ne bara od nego da zeme topka u race i da bide Jimmy Butler, ali ko vtora opcija logicno e da se ocekuva od igrac koj beshe izbran za all star i e u najbolji godini od kariera.(28).
Za Quickley isto, vtor beshe po glasovi za 6ti igrac, ajde uredu za nego imashe nekoja povreda so Miami a i ushte e na rookie dogovor mu se progleduva niz prsti.
Ali za Randle..... bot neviden.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.486
Поени од реакции
31.397
Јас би посочил на Тибодо, ама онака тивко и без многу коментари... :unsure:
Автоматски споено мислење:

Би го земал за помошник тренер, можеби. Но како главен тренер?? Боже чувај.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
504
Поени од реакции
939
Denes posedov na socijal. Mrezi... kako samo se influensira, Jokic I Denver takva propaganda nema da ima I od koga ke osvojat... pak mediumite igraat n3koja psiholoska igra.... Jokic triple double wow, dosega nikoj taka nema postignato a jos je game one golem ta.ak.... se e mozno vo nba ovaa sezona....kolku e podobro da si podaleko od socijalnite mrezi I portali se e samo nekoja skriena psiholoska igra... Jokic e top igrac voopsto ne ni saka da e prv vo eter..... ovie kako veke da proglasile pobednik... podobar od LeBron ovo ono....
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.606
Јас би посочил на Тибодо, ама онака тивко и без многу коментари... :unsure:
Автоматски споено мислење:

Би го земал за помошник тренер, можеби. Но како главен тренер?? Боже чувај.
Токму тоа е првичниот проблем, а потоа проблемите со играчкиот кадар.
Едноставно во тек на сезона ја гори прва постава, а треба да има простор да ги разигрува сите. Оваа сезона можеби беше поспецифична бидејќи тимот има длабок ростер и можеше да ротира па тоа му даде донекаде шанса и во ПО да мрдни после 1 рунда.
Се погоди мртов Кливленд во ПО ама тренерската умешност и длабочината на тимот (недостаток на уште еден играч од нивото на Брансон) се видоа токму против Мајами.

Abe vaka taka se sklopi eden soliden tim, sea u plejof shto chouknaa randle i quickley toa e manje vishe. Suma sumarum dobra beshe sezonava kako pocna kako zavrsi.. koj bi rekol deka bi go izbacile Cleveland. Nemoze da kazeme deka ne napravija dobri potezi pocnuvajki so Brunson u offseason pa so Hart na trade deadline. Kje vidime sto kje se desava ali primarna stvar e resign na Hart.
Тимот е склопен но мора да се гледа напред. Харт првенствено стабилен договор, па дај Боже да дојди ГМ кој ќе има мадиња да трејда и да ги даде Рендал и Барет за некој БАРЕМ на нивото на Брансон, ако не и подобар.
МОРА да гледаат што можат сега да искористат бидејќи уште едно фијаско на Рендал и Барет во ПО вредноста за трејд ќе им биде 0.

Од нив двајца ништо не може да се очекува бидејќи имаа доволно време да се научат барем во дриблинг да ја користат десната рака, ајде ако не ги бива за шутирање ама дриблинг и положување со послабата рака и дете од забавиште може да научи камоли професионален НБА играч - АКО сака.
Овие двајца едноставно не сакаат и емоциите кон нив ми се 0.
Трејд и марш у пичку матер и двата! :D

Не може цела лига да те знае дека кога ќе тргнеш во лево ќе положиш со лева, а со десната ќе се браниш од противнички играч АМА и кога ќе тргнеш во десно ќе полагаш со лева исто и немаш можност да се браниш од противничка блокада на шутот.
Башка што Тибодо мулето знае да му даде и во сезона и во ПО на Рендал изолација, да дрибла и да шутира за 3 со цел да добие натпревар. ОКЕЈ братот ударот за 3 го подобри ама ниту е дриблер ниту е шутер, исто цела лига и за тоа го научи.
Е вакви работи и еден куп други пропусти на Тибодо и на овие двајцата (како по 3-4 турновери во ЕДНА четвртина на она мулето Берет) и ред други срања се неопростиви и во плејоф не проаѓаат - особено кај посалам тренери како Сполстра или екипи како Мајами. Буквално со пола залагање ги добија во ПО + Џими три натпревари ги играше со извртен глужд.

Ги сакам, отсекогаш сум навивал за нив и ќе навивам ама мора да менуваат и тоа многу.
Идната година се надевам и Тибодо ќе замини конечно пошто оваа не верувам да му дадат шут карта.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.606
Јас не знам на тема за НБА и на форум кај што имаш опција игнорирање што се замараш со Њујорк и со мене.

Тим за кој навивам па се замарам, ниту правам некој добар ниту пак можам и да сакам.
Глуп ти е обидот за боцкање со досетки за тинејџери.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Strip Club MVP + WestBRICK + Kevin "Burner account" Durant :pos: :pos: :pos:
Инаку ги видов сите тимови кои заслужуваат да освојат прстен, ама не освоиле. Жал ми е Шек и Пени, ама кога станаа стварно јаки Џордан се врати. Ако идеме назад во минатото ќе извадам уште неколку тимови кои не освоиле бидејќи играле во исто време со Џордан. Енивејз, интересни постови за споделување по социјални мрежи :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.112
Поени од реакции
37.093
Па јебемти и тајмаути и се, за 14 мин игра 6 тајмаути. Ај сиктер таму пацери глупи през курац.

Ќе смениш курчина со тајмаутот ако не ти оди шутот.
Автоматски споено мислење:

Не најозбилно колку тајмаути е дозволено бре, абе ајде ова не е нормално претеризам прав.

9:44 до крај на 4 чет, за 2 мин и 16 секунди игра Денвер зима 2 тајмаути. :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom