НБА сезона 2022/2023

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.515
Поени од реакции
32.818
Ги уништија судиите на Мајами, Батлер трпи јако тепање ништо не се суди. Во меѓувреме 12-4 во поени од слободни фрлања за Бостон, на средина на втора четвртина.

Ова е најверојатно единствена лига каде што може да се суди вака пристрасно без никакви последици по судиите.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.138
Поени од реакции
4.746
Deriicckkkkkk Whiteee !!!!!
Поздрав со песната - Во коси да ти спијам !!!

ИСТОРИЈААА во најава !
Ајдееее бееее :uzi: :uzi: :uzi: :vozbud:
Beat the heat :Кезец:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.515
Поени од реакции
32.818
На крајот и боговите беа против Мајами.

Нема веза, кој и да пројде ако зема 2 против Денвер треба да ја смета за успешна сезоната.
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.823
Поени од реакции
76.950
Спасија гз у последна стотинка :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.233
Поени од реакции
19.320
Спасија гз у последна стотинка :D
Ги спасија судиите ... ја незнам ни што се мачеа до толку требаше во старт да ги исклучат Џими и да си тераат лагано до крај.
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.823
Поени од реакции
76.950
Ги спасија судиите ... ја незнам ни што се мачеа до толку требаше во старт да ги исклучат Џими и да си тераат лагано до крај.
Не го гледав цел натпревар, само последните секунди ги начекав :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.233
Поени од реакции
19.320
Не го гледав цел натпревар, само последните секунди ги начекав :D
Е баш и кога ги спомна секундите .. Џими имаше 3 слободни на 2.1 секунди пред крајот, додека пак Селтик после тоа имаа напад од 3 секунди :pos: :pos: :pos: .. ај што се отепаа од судење за селтикс туку и време враќаа за да биде она познатата "until we score"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom