НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Мислам дека сите утакмици против Хит се закажани во тој термин без разлика кој е домаќин.
Иначе Мајами на овој меч сега веројатно и без Такер, така да ќе го примат со се јаја :pusigo:
Дефинитивно го примија ама Бостон, комплетче ниту капна ниту ништо ... чисто ко суза ;)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
го чекам стекот да пише пак јанкохохохохохохохоф, не ја гледав ама све им ебам, таман ќе се израдува човек брејк напраиле, тие дома глупости прават... ако не го земат гејм 4, асполутно ќе е крај за Бостон.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Bez Jimmy gi tepaa, celo vtoro ne igrase. Tatum serko utakmicava
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Забегана утакмица, четвртата четвртина инфаркт ќе ми предизвикаше, ама извадиа се на крај Мајами. Главна причина за победата беа украдените топки, од 23 грешки на Бостон 19 им беа украдени топки. Бостон среќа Браун ги држеше у игра, иначе одамна ќе беше решена утакмицата. Тејтум нула.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Можда ќе звучи глупо ама Тејтум боље да не го вратеа сместа после повредата у задња, типот отиде у соблекувални ради рамото кога губеа мислам 9 или 6 не е ни битно, на крај кога се врати, а беше на -1, делуваше ко да дое тука зашто ја слушна публиката како урла, фацата кога му ја дадоа му беше dafuq се десило овде дур ме немаше, збунет максимално, го имаа моментумот без него, везеа на двете страни од теренот немаше мислам потреба да го внесуваат со оглед дека имаше мала повреда и излезе од ритам а тие што беа на паркетот ја свртеа уствари. Всушност и тотално отсутен беше откако влезе до крај, требаше у конкрентиов случај да тераат без него и у евентуално продолжение да игра секако.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Зошто поѓаволите Маверикс шутираат тројки?!
6 обида за 3 и компир....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
И за крај единственото прашање ќе биде дали Далас ќе јаде метла или Вориорс ќе дојдат лабави у вторник па ќе нагазат у четврток за да победат пред домашна публика.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
0-13 шут отварање на Heat. БРУКА ОД ТИМ.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Баш ме интересира дали ќе успеат Мајами да се вратат.
Присуството на Роберт Вилијамс 3 е премногу очигледно, Бостон игра многу подобра одбрана.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Да и тоа без Смарт се.. први 4 меча некој ќе кидне +15-20 и тоа е тоа крај е, се надевам следни 2-3 ќе се понеизвесни.. И МАКА МИ Е ОД ПАУЗИВЕ ЕБАТЕ КО ТУРСКИ СЕРИИ
Автоматски споено мислење:

Единствена светла точка за Хит е Оладипо, а и мило ми е за човеков, 2 пик беше 2013, ама го осакатија повредите
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Ја ти син стек и илз, ете ти подобра стартна петорка од оваа, џонтра ќе го зееме за шести човек од клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom