НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Samo sum realen i poshteno gi kritikuvam ovie kurtoni za koj navivav.
Mizerija drugari mizerija.
Toa sto mu se sluci na KD e pogolema sramota i od kralot koj voopsto ne igrase plejof.
Podobro da ne igra ic odkolku onaka da go otepaat so metla 4:0.
Kolku pari izgubiv sevkupno vo seriite na Fila i Nets podobro da ne vi kazuvam, navistina mnogu.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Samo sum realen i poshteno gi kritikuvam ovie kurtoni za koj navivav.
Mizerija drugari mizerija.
Toa sto mu se sluci na KD e pogolema sramota i od kralot koj voopsto ne igrase plejof.
Podobro da ne igra ic odkolku onaka da go otepaat so metla 4:0.
Kolku pari izgubiv sevkupno vo seriite na Fila i Nets podobro da ne vi kazuvam, navistina mnogu.
Фиоката до кај е?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Da be, se vrativ. Mesec dena bev baniran poradi ona staroto magare.
Ne znam zashto na sekoe go baniraat i potoa na sekoe mu davaat da pravi novi akaunti. Sramota za adminite na forumov. Ama ocigledno potrebna im e takva osoba da postoi na forumov zatoa go ostavaat.
Ako im e takva politikata togas voopshto neka ne go baniraat, nema smisla, ovoj uste odma doagja so nov profil i si prodolzuva.
Mizeren covek skroz.
Smeshka od covek.
Aj da e nekoj 20-30 godisen so vakvo pedersko odnesuvanje i taka i taka, ovoj ima 50 i kusur godini. Ke go oblecam vo fustan i tanga i ke go ebam samo toa e lekot za ovaa nuspojava.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Cim vidov notifikacija i ilz znaev deka e jako nesto :oleee:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Знаев дека порано или подоцна ќе снимат филм за Јанис и неговото семејство
Сега уште да почекаме за да излезе на стрим/торент
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Почеток на последната четвртина, а Селтикс веќе водат со 30 поени... одам да си легнам.
Мајами играа многу лоша одбрана, примија 70 поени во првото полувреме, сТрамота.
Бостон моментално имаат 53,3% за 3 поени и 51,5% вкупно шут од поле со 19/19 од слободни.
Ајде да видиме што ќе се случува во Бостон, ама не им се пишува арно на Мајами.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
@Stefan-kobe ти реков брат тоа ХОХОХХООХ делува обратно, намерно не го пишувам сега.
1-1 хехехехехххххххххххххххххххххехехехе
ама мене ме нервира фактот што почнува у факинг 2-30, ќе завршам со работа до 1 и после ќе изглеам серија нешто 1 саат и заспивам, бар у 1 да ја стаат.. ај викендов мора една да е од 9-10 саат. Јас искрено се надевам дека ќе им вратат за финалето пред 2 год, каде што Бем го залепи Тејтум, а и гледам у гејм 1 пак го залепил.. сега кошмари има Џеј Ти од него.
Ама огромна разлика у гејм 2, играле Смарт ( и тоа изгазил 24 поени гледам) а и оу ги то Хорфорд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom