НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742
Абе на сакутинг рипортите го опишуваа како 3+Д играч, од тој аспект дури го споредуваа со Брус Боуен (искочи дека не биле далеку споредбите).

Еј ама обратно сме мислеле, ја се надевав Бостон Рендл дека ќе го земат, ми изгледаше на ѕвероња..
Или имаа тогаш Лејкерс и втор пик во прва рунда драфт, или сум мислел на пикот од втора рунда.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Каква асистенција на Смарт, двајцата летнаа по бурек, уште шетаат по бурекџилници, каков меч му изигра :cuc:
Какви Нетс, ќе го примат до :pusigo: КД на стакнели нозе, КИ знаев дека ќе е мотивиран до даска, се погоди да му ебам ѓупското, следната очекувам посигурна победа на Селтикси.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Најдобриот играч во галаксијата дно пробуши вечерва.

0/11 во второ полувреме. :motorce:
Цреша на шлагот, положувањето на Пејтон Причард преку него за да ја запечати победата на Бостон.
Може ќе земат една или две победи Бруклин, повеќе не.

Џеј Зи нека иде да ја вара Бијонски со 2$ hoes. Кошаркарите му се тиња :)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
2-0, на метла ми мириса, ноќва ќе е влажно до умеренооооо
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
а пушти го говното невакцинирано да прае што сака. Прошлата погоди све, оваја курац :icon_lol:
Па не га бш оставиа да праве шо сака, ставиа га цело време Смарт да га чува и неможе да мрдне, одлична одбрана изигра Смарт и главна причина зашо остана Кајри само на 10 поена. Претходната мењаа чувари на Кајри и сите освен Смарт не успеаа да га задржат.

Иначе стана заебана ситуацијата за Санс, наредните две утакмици мали шанси има Букер да игра, плус на гостински терен, имат добри шанси Пеликанс да поведат 3-1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom