НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
A tvojot milenik Harden kako e???
Upola od toa sto ke bide naskoro. Ke ja krene formata ne moze Harden da shutira celo vreme 36%, ne e ova westbruk ciglarot.
Asustencii i vo vakvo loso izdanie si dava po 10, sto ke bide koga ke zaigra pojako po 15+ ke gi pravi.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Durant edinstveno moze da go stigne na Kobi
Автоматски споено мислење:

Covekov prvive 4 utakmici stava 31 so shut od igra 56%. 56%. Uste ednas, 56%.
Midrange pogoduva kako slobodni nebitno dali go cuvaat 2ca ili 3ca. Ova e GOAT sezona za KD.
Автоматски споено мислење:

Harden i Kari kon krajot na ovaa sezona ke postanat igraci koj postignale najmnogu trojki vo istorijata na NBA... Kari ke bide ubedlivo prv Harden vtor.
Автоматски споено мислење:

Greska sum Kari ke bide prv Harden tret.
Ponarednata sezona Harden vtor.
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Westbrook continues to struggle from the foul line (7-of-16 on the season), which limits his ceiling in fantasy basketball.

Ciglata do sea shutira slobodni 7 od 16. Ovoj ne e kosarkar tuku ciglar. Mnogu se raduvam shto igra vo Lakersi.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Harden e tezok prosek so novite pravila.
Јасно беше тоа уште пред да почне сезоната. Тој беше тој што највише го искористуваше смешното правило. Да, даваше 30 поени, но од тие 30 - 15 му беа од слободни, а останатите 15 му беа со шут 6/20. Затоа никогаш и нема да освои титула.
Дури е и смешно да се става во иста реченица со Дурент. Дурент е неколку милји оддалечен од Харден, најблаго кажано.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Mnogu ste greska ako mu davate takva etiketa na Harden posle 5 odigrani utakmici.
Najdobroto doprva sledi. Ne e vlezen vo ritam, kaj i da e ke vleze pa posle mislete mu ja zaedno so vakov Durant kako ke igraat. Pojako duo vo istorijata na kosarkata amin.
Автоматски споено мислење:

Ne si pravete bajrami na umot deka Harden ke stava 15 prosek ponataka.
Da 15 ama za edno poluvreme.
Ke ja krene formata 25+ prosek.
Автоматски споено мислење:

Isto taka se ocekuva mnogu povekje shutevi da si zema. Mnogu malku shutirase prvive 5 utakmici. Kladilnicite go davaat na 20.5 lokum neviden e za plus, za ponataka.
 
Последно уредено:
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Ебати ѕвездата на кој му требаат 20 натпревари да влези во ритам, чиниш руки сезона му е :P

Ништо чудно да ја крене формата, но секако е срамота со Дурант и Харден Бруклин да се 2-3 во првите пет натпревари. А имаш играчи кои сами ги носат своите тимови со потпросечни соиграчи.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Sramota e se soglasuvam. Sramota e i ova sto im se slucuva na Lakersi sinokja izgubija od Oklahoma a imaa vo eden moment 26 poeni razlika.
Автоматски споено мислење:

Westbrook quaddouble naprvail so izgubeni topki.
Автоматски споено мислење:

Cuden e startov ama ocekuvam i Lakersi da gazat ponataka. Ke vlezat vo ritam mnogu jaki ekipi se Lakers i Nets, ne e zafrkancija.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Mnogu ste greska ako mu davate takva etiketa na Harden posle 5 odigrani utakmici.
Najdobroto doprva sledi. Ne e vlezen vo ritam, kaj i da e ke vleze pa posle mislete mu ja zaedno so vakov Durant kako ke igraat. Pojako duo vo istorijata na kosarkata amin.
И да тролаш ова е најголемата глупост што некој ја напишал во темите за кошарка.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
И одимеееееееее. :oleee:
Го скинавме и Чикаго.
Мичел Робинсон колкуууу ни фалеше. Под кош даде сигурност, имаме повеќе офанзивни скокови од др тим (дупло), дефанзивата функционира.

Ја умртвија транзицијата на Чикаго, Берет игра одбрана кини братот.
Во напад 3/4 кога се разбуди + Рендл цело време беа со влез под кош и 2+1.

Нек си ебе матер одвај чекам ПО.
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Со ваков никс и сите ако се здрави па ебете се хајпнати бакси, нетси, селтикси... на некој ќе скинеме глава.
Did I mention we have Kemba also? :brlav::pistoldz:
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Knicks ke ja izgubea na kraj, Bulls stopi 13 prednost na 2 min do kraj, imavte sreka sto Demar ja promasi za pobeda. Kako i da e dobra utakmica, nikoj na svetov ne e protiv rivalstvovo.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Knicks ke ja izgubea na kraj, Bulls stopi 13 prednost na 2 min do kraj, imavte sreka sto Demar ja promasi za pobeda. Kako i da e dobra utakmica, nikoj na svetov ne e protiv rivalstvovo.
Ајде брату следната ќе се ребриме :D Остај сеа да се порадувам малце, после за предност ќе збораме хахаха
Годинава и двете екипи ни имаат океј состави. :))))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom