НБА сезона 2021/22

Кои тимови ке играат плеј оф, ако ги иземеме главните пет фаворити (Имате право на шест гласа)


  • Вкупно гласачи
    62
Член од
15 јули 2009
Мислења
2.712
Поени од реакции
2.076
Мислам дека ако го поминат Бостон, Милвоки ќе биде старо-нов шампион. Со ваков Јанис и еден од најпотценетите играчи во лигата Џру Холидеј, плус со враќањето на Мидлтон ќе бидат непобедливи.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
123
Поени од реакции
284
Кај е глупакот илз да објасни како Бруклин и Филаделфија ќе газеа се пред себе и како Дурант и Харден биле најјаки игра4и во лигата брат4е. Каков глупак Боже ме сачувај, интернет треба да му се забрани за стално и да се банира од сите форуми. Багра предводена од емоционален и навивачки разум па уште силен јунакот, ќе изгурале до финале еден од овие два тима. Редок антиталент.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
875
Поени од реакции
1.081
Кај е глупакот илз да објасни како Бруклин и Филаделфија ќе газеа се пред себе и како Дурант и Харден биле најјаки игра4и во лигата брат4е. Каков глупак Боже ме сачувај, интернет треба да му се забрани за стално и да се банира од сите форуми. Багра предводена од емоционален и навивачки разум па уште силен јунакот, ќе изгурале до финале еден од овие два тима. Редок антиталент.
Баниран е изгледа.
@Stefan-kobe сори брат твоето хохохо отиде против Бостон ја кога го пишав, нема веќе.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.303
Поени од реакции
3.987
Не следам долго време баскет последниве три сезони само и вчера глеав Мајами со Фила.. Па оној Харден толку ноншалантно копиле да ти бил не сум верувал.. дечкото не се ни испоти а играат клучна утакмица башка што се изнапромаши се што фати..бруки невидени.. жал ми падна за Ембид се глеаше апла дека не е спремен и дека не може да игра.
Ќе биде интересно вечер Милвоки - Бостон!! Се надевам ќе ја тераат до мајсторка па кој сака нека победи.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.648
I Boston so ovoj tim ne mozat da go iskorenat toa sto go imaat posledni 5 godini,da napunat gakji koga e najpotrebno. Prosla utakmica Jrue psihicki gi izede sam, 14 poena vodea na 9 min pred kraj i izgubija. Vecer se zatvara serijata, nazalost.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
875
Поени од реакции
1.081
криво ми е сега што бев умрен од работа и не ја гледав, ќе има мајстока во ТД ГАРДЕН !!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.808
Поени од реакции
5.660
Одличен почеток на 7миот натпревар помеѓу Бостон и Милвоки. Финале пред финалето.
Кој и да победи вечерва, 90% освојува титула.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.839
Поени од реакции
4.842
Одличен почеток на 7миот натпревар помеѓу Бостон и Милвоки. Финале пред финалето.
Кој и да победи вечерва, 90% освојува титула.
Не сум толку убеден,нема да биде така лесно,кој и да е ќе треба да ги помине Мајами па највероватно ГСВ до врвот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom