НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    74

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.198
Поени од реакции
3.676
ти реков и лани за Нетс дека ништо не прави Харден, пак истото ќе ти го кажам за Фила. Фила биле, се и секогаш ќе бидат гнасна екипа, екипа која игра индивидуален баскет и без teamwork.
Lani Harden se povredi prvata utakmica i ne igrase vo serijata protiv Baks? Isto i Irving ne igrase... Durant sam protiv Baksi...
Fila osvojuvaat
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.930
Поени од реакции
6.154
Значи и годинава на исток Бакси освојуваат, со големи шанси и целата титула да ја земат.
Од запад Феникс/Голден Стејт, еден од овие 2 тима гледам во големото финале, ама кој и да игра тешко против Бакс.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.162
Поени од реакции
1.562
Bucks лагано back to back champions. Ми се допаѓа White, 7-ма победа у низа ! :oleee:
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
29
Поени од реакции
33
Lani Harden se povredi prvata utakmica i ne igrase vo serijata protiv Baks? Isto i Irving ne igrase... Durant sam protiv Baksi...
Fila osvojuvaat
So Doc Rivers tesko
Автоматски споено мислење:

Ako ja zadrzat formata Feniks mislam nemat vo zapadot konkurencija momentalno
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
791
Поени од реакции
2.819
Здрави Вориорс и сите на куп никој не може да ги тепа 4 пати.
Автоматски споено мислење:

@Partizanen banditen

Ооо ти алмајти интелектуалцу, ќе сакаш ли да ми ја објасниш хаха реакцијата? Во спротивно си глуп како пенис.
Извини Мајк Крижевски не те препознавме :(

Кажи ни кој е главен фаворит да не живееме во заблуда?!
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.014
Поени од реакции
58.688
И 51 (педесет и еден) за крај :)
Одлична партија на Лука и цела Далас Маверикс екипа.
ЛА Клиперс се уште се гето црнчуги.
И 45 денес против Клиперс. Му лежат, најнаапано игра против нив :D

Сепак, го поздрави Реџи Џексон на крајот :icon_mrgr: :ojeaa:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
Класична Спурс школа е,играч со високо кошаркарско IQ,одлучен дефанзивец сезонава во Спарси се очекуваше да биде +20 поени играч но стагнираше офанзивно до душа и имаше повреда.Спурси секако се во ребилд и после 5 години поминати во Тексас време е за промена,сега се отвори место за Васел во стартната петорка на Спурси а Примо и Тре ќе добијат поголема минутажа од клупа плус добија пик од првата рунда за него.Win-win ситуација за сите е трејдот.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Се гушеа со Мареј исто како Фокс со Халибуртон така да топ трејд за двете страни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom