НБА сезона 2021/22

Кои тимови ке играат плеј оф, ако ги иземеме главните пет фаворити (Имате право на шест гласа)


  • Вкупно гласачи
    51
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
11.621
Samo ne mi e jasno zasto so gomnava Nets igrame sabajle od 4 saat? Prvpat gledam Bulls i opsto tim od East da igra u toj termin.
ЕСПН пренесуваат две утакмици во среда и двете утакмици што ќе ги пренесуваат се од истокот па мораше една да оди во покасен термин.Мамба менталити. :icon_lol:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.745
Поени од реакции
2.670


Damian Lillard
Per Brian Windhorst of ESPN, Trail Blazers star Damian Lillard is planning to have surgery in the near future to address his lingering abdominal injury and will be re-evaluated in 6-to-8 weeks.
We wish we could say we didn’t see it coming. The procedure isn’t expected to be season-ending but that’s still to be determined, and with the Blazers really struggling, it wouldn’t be out of the realm of possibility to completely shut him down. He's being considered as out indefinitely, with the 6-to-8 re-evaluation mark leaning on the optimistic side. Anfernee Simons is playing fantastic basketball and is as must-roster as they come, and C.J. McCollum (lung) could be a beast when he returns.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.745
Поени од реакции
2.670
Harden gi iskina na Bulls
Автоматски споено мислење:

KD isto taka
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.340
Поени од реакции
4.129
Лејкерс колку гадно се заебаа со Вестбрук,се закопаа.
И да сакаат да го трејдаат има договор на 44 милиони долари,следната сезона 47 милиони и плус има player option на договорот никој нема да им се нафати на трејд.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.511
Поени од реакции
7.567
Лејкерс колку гадно се заебаа со Вестбрук,се закопаа.
И да сакаат да го трејдаат има договор на 44 милиони долари,следната сезона 47 милиони и плус има player option на договорот никој нема да им се нафати на трејд.
Можеа боље трејд да направат ама несакаа да се откажат од THT, а дечкото подбаци сезонава троа бајаги
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.340
Поени од реакции
4.129
Можеа боље трејд да направат ама несакаа да се откажат од THT, а дечкото подбаци сезонава троа бајаги
Анонимците Монк и Аустин Ривес изненадуваат и играат одлично Хортон Тукер има само 21 година ќе има шанса да се докаже.
Но сепак не се доволни да стигнат далеку не со Вестбрук во игра.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.511
Поени од реакции
7.567
Хортон Тукер има само 21 година ќе има шанса да се докаже.
Тоа е точно ама знаеш дека LeGM има 37 години и нема многу време за чекање, што би рекле time is ticking.
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
21
Поени од реакции
17
Лејкерс колку гадно се заебаа со Вестбрук,се закопаа.
И да сакаат да го трејдаат има договор на 44 милиони долари,следната сезона 47 милиони и плус има player option на договорот никој нема да им се нафати на трејд.
550 000 glasovi ima za all star glasanjeto, samo ne znam koj glasa za nego. Pogolemo drvo ne sum videl.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.535
Поени од реакции
8.009
Море море, ноќеска било интетесно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom