НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
13.747
Поени од реакции
15.954
И кога ќе си помислиш дека не може полошо...
Автоматски споено мислење:

 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.467
Поени од реакции
13.887
Фали Сааско да ни каже дали евентуалното донесување на рамноземјашот е лошо по капот на Лејкерси. :sick:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
13.747
Поени од реакции
15.954
Автоматски споено мислење: 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.170
Поени од реакции
1.580
Banchero постоел бе! јас кога играв нба 2к20 и некоја сезона понапред ме кинеше нон стоп ликов ама мислев е реген.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
7.771
Браво за Никс, трејдаа солиден 11 пик со со можност да го ќарат Jalen Duran за идни драфт пикови од ОКС.. најбоља управа евр, уствари чекај неможат Кингс го пропуштаат Jaden Ivey за Keegan Murray со 4 пик.. па што ме чуди до душе, го драфтуваа Marvin Bagley нај медиокр играч и будучи баст и тоа пред Лука.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.612
Поени од реакции
35.934


Се запали цел твитер ама верувам дека само си тролаат Лилард и Нуркара или па си кажуваат (не)реални желби.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
13.747
Поени од реакции
15.954
КД ќе треба да бара трејд... Ама што имаат Портланд за давање (настрана од Лилард) што Бруклин би земал за КД?
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
2.984
Поени од реакции
2.505
REPORT: “(Kyrie) Irving’s camp has requested and received permission from the Nets to speak with other teams about sign-and-trade packages.”

"There are sources very close to the situation who strongly believe Irving is trying to make his way to the Lakers here and everything else is just (necessary) noise."
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.170
Поени од реакции
1.580
John Wall у Clippers.. 13 меча у последни 5 год има.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.467
Поени од реакции
13.887
Џабе им е се на Јастребите, кога Јанг е тежок чоукер, а се виде сега во плеј офот. Исто и Богдан не беше сјаен, ама имал повреда на коленото.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
7.771
Џабе им е се на Јастребите, кога Јанг е тежок чоукер, а се виде сега во плеј офот. Исто и Богдан не беше сјаен, ама имал повреда на коленото.
Свесен си дека лупеташ така?
Јанг има 23 год а лани у плејофот од аутсајдери играа финале исток и ги доведоа Милвоки у 7 текми, за после тоа истите Бакс да освојат. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom