НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    72

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.722
Поени од реакции
14.204
И кога ќе си помислиш дека не може полошо...
Автоматски споено мислење:

 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.420
Поени од реакции
13.726
Фали Сааско да ни каже дали евентуалното донесување на рамноземјашот е лошо по капот на Лејкерси. :sick:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.722
Поени од реакции
14.204
Автоматски споено мислење: 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.395
Banchero постоел бе! јас кога играв нба 2к20 и некоја сезона понапред ме кинеше нон стоп ликов ама мислев е реген.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.547
Поени од реакции
7.764
Браво за Никс, трејдаа солиден 11 пик со со можност да го ќарат Jalen Duran за идни драфт пикови од ОКС.. најбоља управа евр, уствари чекај неможат Кингс го пропуштаат Jaden Ivey за Keegan Murray со 4 пик.. па што ме чуди до душе, го драфтуваа Marvin Bagley нај медиокр играч и будучи баст и тоа пред Лука.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.489
Поени од реакции
35.380


Се запали цел твитер ама верувам дека само си тролаат Лилард и Нуркара или па си кажуваат (не)реални желби.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
12.722
Поени од реакции
14.204
КД ќе треба да бара трејд... Ама што имаат Портланд за давање (настрана од Лилард) што Бруклин би земал за КД?
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
2.762
Поени од реакции
2.135
REPORT: “(Kyrie) Irving’s camp has requested and received permission from the Nets to speak with other teams about sign-and-trade packages.”

"There are sources very close to the situation who strongly believe Irving is trying to make his way to the Lakers here and everything else is just (necessary) noise."
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.395
John Wall у Clippers.. 13 меча у последни 5 год има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom