НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Автоматски споено мислење:

Добра анализа...
 
Последно уредено:

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Кој флоп е тимов на Америка човече :pos: Пак нека си вика лични фаворити Попович...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
А добро кои играчи треба да му играат за да изгазат све до крај?...побогу ги имаат Лилард,Дурант,тројца финалисти од оваа година,еден од лани, multiple champion D.Green,и Лавине кој е одличен играч и лидер на Чикаго...зарем не треба со овај тим да издробат све?..па Дурант сам треба да ги изгази ваквите полуекипи составени од Фурние и Батум како главни играчи
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
А добро кои играчи треба да му играат за да изгазат све до крај?...побогу ги имаат Лилард,Дурант,тројца финалисти од оваа година,еден од лани, multiple champion D.Green,и Лавине кој е одличен играч и лидер на Чикаго...зарем не треба со овај тим да издробат све?..па Дурант сам треба да ги изгази ваквите полуекипи составени од Фурние и Батум како главни играчи
Малце е намален јазот меѓу американските и европските играчи, затоа и ваквите резултати. Порано со 40 разлика просек победуваа и освојуваа, сега мало морген. Се повеќе европски играчи се лидери на НБА тимовите, задњи три години европски играчи се МВП на лигата... Дончич, Јокиќ, Анте, Фурние беше лидер на Орландо и е сосема солиден играч, Гобер клучен кај Јута, Гасол беше кај Торонто пред 2 3 сезони, итн да не набројувам. Плус ФИБА правила и тоа е исходот од ваквите случувања.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Малце е намален јазот меѓу американските и европските играчи, затоа и ваквите резултати. Порано со 40 разлика просек победуваа и освојуваа, сега мало морген. Се повеќе европски играчи се лидери на НБА тимовите, задњи три години европски играчи се МВП на лигата... Дончич, Јокиќ, Анте, Фурние беше лидер на Орландо и е сосема солиден играч, Гобер клучен кај Јута, Гасол беше кај Торонто пред 2 3 сезони, итн да не набројувам. Плус ФИБА правила и тоа е исходот од ваквите случувања.
Nikoj osven gobert ne bi vlegol vo 12te na usa.. mozebi fournier pred grant ama tuka negde bea sezonava.. spanija glaven igrac im e rubio koj e prosek vo nba..

Znaci samo gobert i doncic ti se igraci na nivo na team usa.. fournier rubio mills gallinari schroder se solidni igraci vo nba no daleku od klasata so ja poseduva team usa.. francija so parker i diaw vo 2012 bea zbrisani 30 razlika od usa.. sepak ne e isto kako lideri vo tim da gi imas lebron kobe i paul, ili durant lillard i green.. morase barem curry da go ubedat
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
У каков слобден пад се завршува тренерската кариера на Попович.

И тоа се дешава од чиста причина што стартиот прекина да се замара со кошарка и стана политичар и активист. Повеќе време трошеше на кампања против Трамп, на прмоција на Беки и на изигравање канцел култура кловн. За све нешто го користеа него да се побуни.

Нека го поцица, ми стана скроз антипатичен.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Nikoj osven gobert ne bi vlegol vo 12te na usa.. mozebi fournier pred grant ama tuka negde bea sezonava.. spanija glaven igrac im e rubio koj e prosek vo nba..

Znaci samo gobert i doncic ti se igraci na nivo na team usa.. fournier rubio mills gallinari schroder se solidni igraci vo nba no daleku od klasata so ja poseduva team usa.. francija so parker i diaw vo 2012 bea zbrisani 30 razlika od usa.. sepak ne e isto kako lideri vo tim da gi imas lebron kobe i paul, ili durant lillard i green.. morase barem curry da go ubedat
Не реков јас кој би влегол во тимов на Америте од Европејциве, него дека квалитативно е намален јазот помеѓу нив. Ај пред 10-15 години кажи ми колку Европејци беа носители на играта на тимовите, а колку се сега?

Абе порано Спанулис како најдобар играч од Европа не можеше ни 10ти играч да биде во Хјустон, а сега во топ 5 пикови влагаат и тимовите франшизи градат врз нив. Тоа ми беше муабетот а не кој би влегол во тимот на САД. Јасно ми е дека и покрај поразот Франција не е појак тим од нив.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Играта многу им зависи од шутот за три, не знаат да играат одбрана, не влегуваат во рекет и немаат доминантни центри како порано. А ми изгледа дека настапуваат со став дека со самото појавување на терен треба да победат по автоматизам. Тоа е тоа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Дебел Словенец кој глуми дека е Меџик Џонсон :D Се надевам ќе им се поклопат коцките да освојат барем бронза.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom